Kultura

Zobacz świat w mniejszej skali


W Bytomiu znów będzie można podziwiać małe cudeńka. Hobbyści z wielu krajów Europy już po raz piętnasty zaprezentują w Hali Na Skarpie stworzone przez siebie modele redukcyjne.

Reklama

Międzynarodowy Festiwal Modelarski w Bytomiu od lat cieszy się bardzo dużą popularnością. W ubiegłym roku wzięło w nim udział ponad 360 zawodników, którzy zaprezentowali w sumie aż 1200 modeli, a przez halę w Szombierkach przewinęło się 2,5 tys. zwiedzających.

Tymczasem do 15. edycji imprezy, która odbędzie się już w najbliższy weekend 2-3 marca, zapisało się przeszło 400 uczestników. Głównie z Polski, lecz również z Czech, Niemiec, Ukrainy, Łotwy, a nawet Irlandii. Zawodnicy będą rywalizować w ponad 120 kategoriach. Obecnie bytomska impreza należy do największych w tej części naszego kontynentu.

W tę sobotę i niedzielę przy ul. Modrzewskiego będziemy mogli podziwiać modele pojazdów wojskowych, samolotów i śmigłowców, statków, samochodów, a także dioramy i figurki. Oprócz wystawy modeli w ramach festiwalu odbędą się także pokazy grup rekonstrukcyjnych i zdalnie sterowanych pojazdów militarnych, kursy sklejania modeli na żywo, ekspozycja makiety kolejowej oraz rozgrywki planszowych gier strategicznych.

Festiwal będzie trwać od 10:00 do 18:00 w sobotę i od 10:00 do 13:00 w niedzielę. Organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 oraz Uczniowski Klub Sportowy przy MDK2.

Zobacz też:
Reklama: