Kultura

Obrazy bytomianina objechały świat


Tylko w ciągu jednego roku obrazy Michała Rejnera były wystawiane w Chicago, Nowym Jorku, Mediolanie i Wenecji. Teraz bytomianin zaprezentuje prace w swoim mieście.

Reklama

Twórczość Michała Rejnera wywodzi się ze streetartu, od którego 23-latek zaczynał swoją twórczość. Murów jednak nie zmienił na płótno, lecz na wszelkiego rodzaju materiały z odsysku, jak drewno, metal, czy plastik. Gdy po raz pierwszy wystawiał swoje prace w Stanach Zjednoczonych, to kolejne obrazy namalował na deskach ze skrzyń, w których jego dzieła przeleciały ocean.

Zanim Michał Rejner zyskał popularność, tworzył w piwnicy bloku w Szombierkach. Dziś ma swoją pracownię we wspaniałej Elektrociepłowni Szombierki, ale na okres zimowy znów powrócił do ciepłej piwnicy. Bytomianin zwykle portretuje kobiece twarze, lecz nie przedstawia ich w sposób dosłowny. Choć nie kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych, to jego obrazy chętnie wystawiają profesjonalne galerie w Polsce i za granicą. Tylko w zeszłym roku można było je oglądać w Rzeszowie, Sopocie, Wenecji, Mediolanie, Nowym Jorku i Chicago.

W lutym dwa obrazy Rejnera będą licytowane w warszawskim domu aukcyjnym FACE2FACEART. Posiadaczkami jego prac są już m.in. piosenkarka Doda, czy youtuberka Ola Nowak. Jego twórczość wzbudza coraz większe zainteresowanie, dlatego coraz więcej ludzi chce mieć jego obrazy na własność. W tym miesiącu będzie można zdobyć jedną z prac Rejnera, gdyż będzie ona przedmiotem licytacji na aukcji charytatywnej w Bytomiu.

Tymczasem już za tydzień, 12 lutego o 16:00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7 odbędzie się wernisaż wystawy obrazów z kolekcji "Series2" Michała Rejnera. Ekspozycję będzie można oglądać do 2 marca.

fot. Fotografia Melograf / Facebook

Zobacz też:
Reklama: