Kultura

Królowie zjadą się do Bytomia


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Trzy koronowane głowy pojawią się w naszym mieście, by pokłonić się Jezusowi. Jak co roku orszaki towarzyszące Kacprowi, Melchiorowi i Baltazarowi spotkają się na bytomskim Rynku.

Od kilku lat Orszaki Trzech Króli zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Tradycja ich organizacji jest znana na całym świecie. Podobne wydarzenia odbywają się m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Ukrainie, Rumunii, a nawet www Rwandzie czy Ekwadorze. W Bytomiu za każdym razem przyciągają na Rynek tłumy.

Reklama

Królowie wyruszą z placu Akademickiego, ulicy Dworcowej oraz z ulicy Krakowskiej. Każdemu z nich będzie towarzyszyć grupa wyróżniająca się jednym kolorem. Będą one symbolizować trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Przemarsz będzie trwać około 5 - 10 minut.

Po przybyciu na Rynek uczestnicy orszaku wezmą udział we wspólnym, rodzinnym kolędowaniu połączonym z występami artystycznymi. Dodatkowo najliczniejsza i najbardziej kolorowa grupa szkolna (albo przedszkolna) zostanie nagrodzona. Uczniowie będą mogli wziąć udział w nagraniu promującym ich placówkę.

Orszak Trzech Króli ma pojawić się na Rynku w niedzielę, 6 stycznia o godzinie 15:00. Organizatorzy proszą, aby na miejsce zbiórki przyjść z ok. piętnastominutowym wyprzedzeniem.

Zobacz też:
Reklama: