Kultura

Metal Doctrine Festival odwołany. KAT nie wystąpi w Bytomiu


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Do samego końca trwała walka o to, by Metal Doctrine Festival odbył się w Bytomiu. Organizatorzy jednak nie byli w stanie w krótkim czasie przenieść imprezy, która pierwotnie była zaplanowana w Piekarach Śląskich.

28 lipca na piekarskim Kopcu Wyzwolenia miała się odbyć kolejna edycja Metal Doctrine Festival. Impreza dla fanów ciężkich brzmień cieszyła się dużym zainteresowaniem, ale nagle sprzeciwili się jej księża, a także politycy Prawa i Sprawiedliwości. W oficjalnym liście do prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj przekonywali, że zespoły prezentują postawę antychrześcijańską, a niektóre są związane z kultem demonicznym (szczegóły TUTAJ).

Reklama

Organizatorzy nagle znaleźli się na lodzie i musieli na szybko odwoływać festiwal. Pomocną dłoń wyciągnął Paweł Lewicki, który od wielu lat jest związany z klubem GKS Rozbark Bytom. Zaproponował, by imprezę przenieść do Bytomia i zorganizować na kompleksie sportowym przy ulicy Tuwima.

Ludzie organizujący Metal Doctrine Festival długo wstrzymywali się z ostateczną decyzją. Właśnie zapadła i wiadomo, że w tym roku impreza nigdzie się nie odbędzie.

- Niestety, ponowne powołanie do życia w ciągu miesiąca czegoś, co pierwotnie zajęło nam bez mała pół roku, okazało się a wykonalne- skompletowanie lineupu, dogranie terminów zespołów, pomocy technicznej, sponsorów, oraz całego zaplecza organizacyjnego to logistyczne wyzwanie, któremu nie udało nam się podołać w tak krótkim czasie - czytamy w oficjalnym oświadczeniu organizatorów (pełną treść znajdziecie TUTAJ).

Organizatorzy zapewnili, że wrócą za rok. Na razie jednak nie wiadomo, w jakim mieście. W tym roku wystąpić mieli Kat&Roman Kostrzewski, Witchmaster, Mentor, Krusher, Det Gamble Besatt, Witchfuck, Prosecutor oraz Lęk.

Zobacz też:
Reklama: