Kultura

Karb: w sobotę odbędzie się festyn. Nadzieja świętuje 10-lecie

Klub piłkarski Nadzieja Bytom w tym roku świętuje 10-lecie istnienia. Z tej okazji w sobotę 8 września zaprasza wszystkich na festyn, który odbędzie się na stadionie w Karbiu przy ulicy Worpie 18.

18 maja 2008 roku na sportowej mapie Bytomia pojawił się nowy klub piłkarski. Nadzieja Bytom zaczynała dosłownie od zera. Bez zawodników, bez sprzętu, a nawet bez miejsca do trenowania i rozgrywania meczów. Sumienną i ciężką pracą krok po kroku wszystko budowano od podstaw. Dziś "Bytomskie Lwy" mają swój dom na stadionie w Karbiu, a we wszystkich drużynach trenuje około 150 zawodników. To wszystko udało się stworzyć w dziesięć lat.

Reklama

Z okazji pierwszego okrągłego jubileuszu Nadzieja organizuje festyn dla mieszkańców Karbia, Bobrka, a także pozostałych mieszkańców Bytomia. Impreza rozpocznie się o godzinie 14, a zakończy o 22. Festyn odbędzie się na stadionie w Karbiu przy ul. Worpie 18. Przygotowano szereg atrakcji, które mają sprawić, że wszyscy będą się świetnie bawić.

Impreza rozpoczyna się o godzinie 14. Na początek dzieci i młodzież będą miały okazję sprawdzić się w różnych grach i zabawach sportowych. Dla uczestników oczywiście przewidziano drobne nagrody.

Od godziny 15.30 na scenie pojawi się Janusz Benesz, który będzie zabawiać gości żartami i anegdotami. Tego showmena z pewnością wielu z was kojarzy. Na koncie ma zwycięstwo w słynnym programie telewizyjnym "Maraton uśmiechu". Jego głosem przemawiał także Wielki Brat w popularnym reality show. Świetna zabawa jest zatem gwarantowana.

O godzinie 16.30 przyjdzie czas na część sportową. Seniorzy klubu rozegrają mecz o mistrzostwo B-klasy z drużyną Nikpolu Ruda Śląska. W międzyczasie będzie można zakupić m.in. piwo oraz kiełbaski, krupniok i karczek z grilla. Po piłkarskich emocjach przyjdzie z kolei czas na zabawę.

Najpierw o 18.30 na scenie zaprezentuje się bytomski zespół rockowy "Chaos". Po nich o 19.15 zaśpiewa Jacek Kierok ze swoim zespołem. To gwiazda śląskich przebojów, którą często można usłyszeć m.in. na antenie Radia Piekary. Na koniec goście będą mogli potańczyć w rytm popularnych hitów, o co zadba ekipa Barnej Music i DJ Namber Łan. Planowany koniec imprezy o godzinie 22. Imprezę honorowym patronatem objął prezydent miasta.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #180625 2018/09/06 23:25
Wiem że Bartyla wśród prowadzących to forum,mówiąc oględnie nie ma najlepszej opinii,co nie może dziwić.Ale dziwi że tak szczegółowy opis wydarzenia zamyka tak lakonicznie ujęta informacja.
Nie będę uczył prowadzących forum dziennikarskiego fachu bo gdzie mi tam do Was,ale czy nie było by rzetelniej napisać w ostatnim akapicie tekstu zamiast "prezydent miasta"...to do wyboru "prezydent Bytomia" lub to mniej popularne "prezydent Bartyla"?
A Solenizantowi życzę wszystkiego najlepszego i oby na dzielnicy ten klub rósł w siłę.
Pozdrawiam.

Reklama
Promocja noworoczna