Kultura

Czołgi i pancerne transportery w Bytomiu


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Poprzemysłowy teren w Miechowicach zamienił się w wojskowy poligon. Ruszyły Śląskie Manewry, czyli coroczny Zlot Pojazdów Militarnych w Bytomiu.

To już czternasta edycja tej imprezy w Bytomiu. To nie lada gratka do miłośników militariów. Podczas zlotu można zobaczyć z bliska wszelkiego rodzaju pojazdy militarne oraz sprzęt wojskowy. Uczestnicy już wczoraj zjechali się na obozowisko przy ul. Elektrowni i Racjonalizatorów. W sobotę tradycyjnie czeka nas przejazd kolumny parady przez miasto i postój na Rynku. Śląskie manewry potrwają do niedzieli.

Reklama

Formowanie kolumny parady rozpocznie się w sobotę o godzinie 10:30. Pojazdy przejadą trasę ulicami Francuską, Frenzla, Felińskiego, Stolarzowicką, pl. Szpitalny, Frenzla, al. Nowaka-Jeziorańskiego, Strzelców Bytomskich, Kolejową, Miarki, Piłsudskiego i Podgórną, by przed 12:00 dotrzeć na główny plac miasta. W samo południe odbędzie się powitanie uczestników na Rynku, a po 1,5 godziny wyjadą z powrotem do Miechowic.

W godzinach 14:00 - 22:00 zaplanowano różne atrakcje na obozowisku. Nie mogło zabraknąć występu orkiestry wojskowej z Bytomia oraz konkursowej prezentacji pojazdów na arenie zlotowej, podczas której jury będzie oceniać stan pojazdów oraz przygotowanie i umundurowanie załogi. Z pewnością dużym zainteresowaniem będzie się cieszyć pokaz Tank Crash, czyli rozgniatanie cywilnych samochodów przez czołg. Pod wieczór odbywać się będą przejażdżki sprzętem wojskowym i zabawy dla najmłodszych oraz koncerty muzyczne. Na zakończenie dnia przygotowano pokaz fajerwerków.

Niedzielny program w obejmuje wyłącznie wydarzenia na samym obozowisku. Od 11:00 do 17:00 odbywać się tam będzie festyn rodzinny z konkursami, jarmarkiem militarnym i strzelnicą. Swoje uzbrojenie i wyposażenie zaprezentują jednostki Wojska Polskiego: 34. dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej z Bytomia, JW 3940 AGAT z Gliwic, 5. Pułk Chemiczny z Tarnowskich Gór, a także Kompania Radiotechniczna z Radzionkowa. Będzie można zobaczyć również produkty Wojskowych Zakładów Mechanicznych z Siemianowic Śląskich oraz Bumaru - Łabędy S.A. Swoje "pięć minut" będą mieć też Bractwa Kurkowe grodów bytomskiego i zabrzańskiego oraz klub łuczniczy "Czarna Strzała". W międzyczasie, o godzinie 13:00 odbędzie się inscenizacja historyczna z wykorzystaniem sprzętu wojskowego i pirotechniki.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (2 replies).

marcinen Avatar
marcinen odpowiedział w temacie: #179460 2018/06/17 17:40
Bardzo dobra impreza!!!! naprawdę to materiał promocyjny dla miasta. Do tego prezentowali się całkiem fani grajkowie ciężkiego brzmienia. Radość odwiedzających w tym dzieci ogromna!!
BLUSY Avatar
BLUSY odpowiedział w temacie: #179443 2018/06/16 14:13
Przejazd tak licznej kolumny pojadów wojskowych robi wrażenie i jest dobrym sposobem promowania miasta.

www.blusy.pl/index.php/2018/06/16/slaski...-na-ulicach-bytomia/

Reklama: