Kultura

Angry Birds przylecą do Bytomia


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Nadlatują Angry Birds! Są wściekłe i nieposkromione, a mimo to kocha je cały świat. Z okazji Dnia Dziecka już w najbliższy piątek, 1 czerwca, Atrium Plejada przygotowało niespodziankę dla wszystkich fanów tej znanej na całym świecie animacji – spotkanie z jej bohaterami i atrakcje dla najmłodszych.

Odkąd w 2009 roku pojawiła się pierwsza gra z serii Angry Birds, dzieci i dorośli z entuzjazmem witają każdą nową produkcję o przygodach tych zabawnych ptaków walczących z zielonymi świnkami. Przez ostatnie dziewięć lat nie tylko systematycznie ukazują się nowe odsłony gier video i aplikacji telefonicznych, ale w 2016 roku miał premierę również przebój kinowy „Angry Birds Film”, który w Polsce zobaczyło ponad milion widzów. Już niebawem na rynku pojawi się nowa gra z serii, a do kin trafi druga część filmu.

Reklama

Spotkanie z najpopularniejszymi bohaterami filmu będzie jedną z głównych atrakcji piątkowej imprezy. Na Kolorowej Wyspie Angry Birds najmłodsi będą mogli pobawić się z Redem, Bombą i Chuckiem, a także zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia i wziąć udział w konkursach.

Na dzieci czekać będzie strefa fizycznych aktywności. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zmierzyć się w Angry Birds Sumo: Angry Birds kontra Zielone Świnki – zawodnicy powalczą na materacu, ubrani w barwne pianki. Będzie można też spróbować sił, strzelając z Wielkiej Procy Angry Birds, i poskakać na bombowym dmuchańcu.

W strefie multimedialnej dzieci zagrają w słynną grę Angry Birds na dwóch wielkich ekranach i jedyną w Polsce supergrę zręcznościową typu Arcade Sega Games. Niecodzienną rozrywką dla odwiedzających centrum stanie się strefa VR, prezentująca możliwości wirtualnej rzeczywistości, dzięki której dzieci przeniosą się na kolorową wyspę Angry Birds. Dla najmłodszych przygotowano też strefę gier planszowych.

- Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla fanów Angry Birds. Z uwagi na nieustającą popularność filmu i gier wśród najmłodszych, postanowiliśmy zaprosić głównych bohaterów do Atrium Plejada. Podczas wydarzenia zabierzemy naszych gości w podróż do świata nieposkromionych ptaków. Dobrze będą bawić się zarówno dorośli, jak i dzieci - mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.

Wydarzenie „Odlotowe Angry Birds” w Atrium Plejada odbędzie się 1 czerwca w godzinach od 11:00 do 19:00. Udział we wszystkich atrakcjach imprezy jest nieodpłatny. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej centrum.

Zobacz też:
Reklama: