Kultura

Przyjdź wymienić się winylami


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Początki płyty winylowej sięgają XIX wieku, jej schyłek - jak się wydawało - lat 80. ubiegłego stulecia. Jednak „czarna płyta” nie odeszła w zapomnienie - z roku na rok jej popularność rośnie. Dla wszystkich miłośników płyt analogowych, a także osób, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o kultowych nośnikach muzyki, Atrium Plejada przygotowało Giełdę Płyt Winylowych. Już 28 kwietnia w bytomskim centrum handlowym pojawią się wystawcy
i kolekcjonerzy płyt z całej Polski i zaprezentują tysiące tytułów.

Winyle przeżywają swój renesans. Choć postępująca technika przyniosła nowe sposoby zapisu i odtwarzania muzyki w postaci płyt CD, MP3 czy bezpośredniego streamingu na komputer czy telefon, coraz więcej osób powraca do słuchania płyt gramofonowych. Koneserzy twierdzą, że mają one niepowtarzalny czar oraz charakteryzują się niezwykłą głębią i ciepłem dźwięku, niedającymi się porównać z efektami towarzyszącymi innym sposobom odtwarzania muzyki. W tym roku prognozowana sprzedaż płyt winylowych na świecie ma wynieść nawet miliard dolarów!

Reklama

Giełda Płyt Winylowych 28 kwietnia w Atrium Plejada to spotkanie dla wszystkich poszukiwaczy muzycznych emocji. W tym dniu centrum zapełni się stoiskami z nowymi i używanymi płytami. Będzie można kupić, sprzedać lub wymienić swoje analogowe skarby.

- Gdy na przełomie lat 80. i 90. pojawiła się płyta CD, wydawało się, że to koniec płyty winylowej i analogowy sposób odtwarzania muzyki został na zawsze zastąpiony przez zapis cyfrowy. Jednak jak pokazują ostatnie lata, płyty gramofonowe zyskują coraz więcej zwolenników. Najbliższa sobota w naszym centrum to spotkanie międzypokoleniowe i okazja do wzbogacenia swojej kolekcji oraz pasjonujących dyskusji o muzyce - mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.

Giełda Płyt Winylowych w Atrium Plejada odbędzie się 28 kwietnia w godzinach 10:00-21:00. Więcej szczegółów na temat wydarzenia oraz oferty Atrium Plejada można znaleźć na stronie internetowej www.atrium-plejada.pl.

fot. Tookapic / Pexels.com

Zobacz też:
Reklama: