Kultura

Trzy nagrody dla spektaklu "Romeo i Julia". Zobaczysz go w Operze Śląskiej


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Bytomska sztuka ma się dobrze, o czym świadczy coroczny plebiscyt Złote Maski. W kilku kategoriach nominowany był spektakl "Romeo i Julia", który można oglądać na deskach Opery Śląskiej.

Premiera "Romeo i Julii" miała miejsce 21 października ubiegłego roku w bytomskiej Operze Śląskiej. Spektakl oparty na słynnym dramacie Williama Szekspira o tym samym tytule zrobił furorę. Operę stworzył Charles Gounod, a za naszą inscenizację odpowiada Michał Zaniecki.

Reklama

Opowieść o włoskiej parze kochanków wygrała w kategorii przedstawienie roku w prestiżowym plebiscycie Złote Maski. Na tym jednak nie skończyły się nagrody. Wyróżniono odtwórcę głównej roli Andrzeja Lamperta, który otrzymał statuetkę dla najlepszego aktora w kategorii wokalno-aktorskiej. Trzecie wyróżnienie przyznano Luigiemu Scoglio, który odpowiadał za scenografię w "Romeo i Julii".

Złote Maski to jedne z najbardziej prestiżowych nagród w środowisku teatralno-operowym. Plebiscyt organizowany jest od 1967 roku i wielokrotnie nagradzane są spektakle, które można oglądać w Operze Śląskiej. Rok temu przedstawieniem roku wybrano "Ubu Króla".

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć "Romeo i Julii", mamy dobrą wiadomość. Pięcioaktowa operę nadal jest wystawiana. 9 kwietnia spektakl zaplanowany jest w Teatrze Śląskim w Katowicach, a 15 kwietnia w Operze Śląskiej. Ostrzegamy jednak, że zostały ostatnie bilety.

Zobacz też:
Reklama: