Kultura

Piękno architektury Bytomia uchwycone na fotografiach

Atrium Plejada zaprasza mieszkańców Bytomia i okolic na fotograficzny spacer po mieście. Intrygujące budynki Bytomia, uchwycone na zdjęciach autorstwa Oliwii Szewczyk, będzie można podziwiać na pasażu centrum do 14 lutego podczas wystawy „Architektura”.

Atrium Plejada po raz kolejny zaprasza na spotkanie ze sztuką. W centrum, w okresie od 27 stycznia do 14 lutego, będzie można oglądać wystawę prac młodej fotografki, Oliwii Szewczyk. Autorka, uczennica Technikum nr 4 w Bytomiu, wykonuje głównie zdjęcia w technice czarno-białej, a jej prace zyskują specjalny efekt dzięki użyciu delikatnego ziarna.

Reklama

Wszystkie zdjęcia pokazane na wystawie w Atrium Plejada zostały wykonane w Bytomiu. Prezentowane prace w pełni oddają klimat miasta, a poddana fotograficznej interpretacji architektura Bytomia nabiera magicznej atmosfery. Zakamarki dobrze znane mieszkańcom, przepuszczone przez filtr wyobraźni, nabierają ciekawego i nieoczekiwanego charakteru.

Zdjęcia ukazujące najbardziej urokliwe i zabytkowe miejsca Bytomia zainteresują osoby zgłębiające historię Śląska. Spacerując pasażem Atrium Plejada, uczestnicy przeniosą się m.in. w okolice wieży wyciągowej szybu Krystyna na Szombierkach, która została wpisana do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego.

- Cieszymy się, że jako jedno z ulubionych miejsc zakupów bytomian, możemy również propagować twórczość artystów pochodzących z naszego regionu. Autorka wystawy, Oliwia Szewczyk, to młoda i niezwykle uzdolniona osoba. Mamy nadzieję, że wystawa „Architektura” będzie dla naszych klientów przyjemną i wartościową propozycją na spędzenie wolnego czasu. Ekspozycja w naszym centrum to ciekawy pomysł na spotkanie z kulturą w nieoczywistej przestrzeni, jaką jest centrum handlowe - mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.

Wystawa będzie czynna w dniach 27 stycznia - 14 lutego, w godzinach funkcjonowania centrum, na pasażu Atrium Plejada. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz oferty Atrium Plejada dostępne są na stronie www.atrium-plejada.pl.

Zobacz też:
Reklama
Promocja noworoczna