Kolejne zwycięstwo koszykarzy z czołową drużyną 3 ligii

W ósmej kolejce spotkań o mistrzostwo 3 ligii koszykówki mężczyzn KK Polonia Bytom na własnym parkiecie pokonała drużynę DAAS Basket Hills Bielsko-Biała 75:61 (17:14, 21:20, 14:16, 23:11).

Bytomski4 MG 5290

To zwycięstwo przyszło bytomskiej drużynie z największym trudem. Przez trzy kwarty żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi punktowej więc wynik pozostawał sprawą otwartą. Drużyna z Bielska pokazała bardzo dobrą grę w obronie oraz wysoką skuteczność w ataku. KK Polonia Bytom przez cały mecz szukał właściwej recepty na pokonanie trzeciej drużyny ligowej tabeli.

Decydująca okazała się czwarta kwarta wygrana przez KK Polonia Bytom 23:11. Doświadczenie Mariusza Bacika, pełna mobilizacja pozostałych graczy oraz ostre reprymendy trenera dały doskonały rezultat. Publiczność przyjęła taki obrót sprawy z ogromnym zadowoleniem. Kolejny mecz pokazał jak ciężko jest zdobywać ligowe punkty i jak ważna jest koncentracja oraz gra do ostatniej sekundy każdego spotkania.

Najwięcej punktów dla KK Polonia Bytom zdobyli: Krzysztof Woźniak 22, Grzegorz Zadęcki ( na zdjęciu ) 22 oraz Strzelecki Marcin 8. W drużynie DAAS Basket Hills Bielsko-Biała: Robert Kozaczka 20.

Kolejny mecz w Bytomiu odbędzie się 14 grudnia o godzinie 18.00 z drużyną KS Pogoń Ruda Śląska . Serdecznie zapraszamy.