W wyznaczonym miejscu…
4 lutego 2025, chwilę po godz. 7:00, kobieta postanowiła przejść przez jezdnię. Została potrącona na pasach. W miejscu, gdzie zgodnie z przepisami - ma pierwszeństwo. Do zdarzenia doszło na ul. Smolenia, na wysokości skrzyżowania z ul. Żołnierza Polskiego w Bytomiu.
31-latek stracił prawo jazdy
Na miejsce wypadku drogowego w Bytomiu, zadysponowano służby mundurowe. 44-letnia kobieta trafiła do szpitala. Kierującemu samochodem Renault, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszej - zatrzymano prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Zgodnie z przepisami
Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, wezwani do zdarzenia funkcjonariusze, w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił wykroczenie lub przestępstwo, za który może być orzeczony zakaz prowadzenie pojazdem - mają prawo do zatrzymania dokumentów takiej osoby. Nie ulega wątpliwości, że potrącenie kobiety na pasach - z całą pewnością zostanie zakwalifikowane jako przestępstwo.
Policja apeluje o rozwagę
Niemal każdego dnia, mundurowi przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zachowaniu rozwagi i rozsądku. Bardzo ważne, zwłaszcza przy niekorzystnej aurze - jest posiadanie elementów odblaskowych. Ponadto, każdy pieszy, mimo pierwszeństwa na oznakowanych przejściach dla pieszych - powinien zachować czujność i rozejrzeć się dwa razy przed wejściem na jezdnię.