Hokejowa "Polonia" przegrała pierwszy mecz

W meczu inauguracyjnym Polskiej Hokej Ligi wicemistrz Polski, zespół JKH GKS Jastrzębie pokonał bytomską Polonię 3:0. O losach meczu zdecydowała 6. minuta spotkania, kiedy niebiesko-czerwoni stracili w niespełna minutę dwie bramki.

Wynik meczu podwyższyli gospodarze w drugiej tercji. Strzelcem trzeciej i jak się okazało ostatniej bramki był Ivo Ktoaszka. Zespół z Jastrzębia dominował również w ostatniej, trzeciej tercji. Podopieczni Miroslava Ihnaczaka, hokeiści TMH Polonia Bytom mimo kilku dobrych okazji do zdobycia bramki, nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego bramkarza gospodarzy.

Ostatecznie pierwsze starcie sezonu zakończyło się pewnym zwycięstwem wicemistrzów Polski – drużyny JKH GKS Jastrzębie. Kolejnym rywalem Polonistów będzie 22 września GKS Tychy.