Historia

Fajerwerki, pojazdy militarne i kino na 100-lecie


Miechowickie ProFort Centrum będzie hucznie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji, które odbędą się na terenie dawnego gimnazjum przy ul. Stolarzowickiej.

Reklama

W niedzielę, 11 listopada, cały kraj będzie obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku obchody mają szczególny wymiar, bowiem mija 100 lat od momentu powrotu Polski na mapy po 123 latach zaborów.

Uroczystości z tej okazji zaplanowano również w Bytomiu. W niedzielę ProFort Centrum zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania. Na ten dzień przygotowano wystawę pojazdów militarnych, strzelnicę ASG, pokazy grup rekonstrukcyjnych i zawodników Aikido oraz koncert zespołu Rusty Rage. Ważnym wydarzeniem będzie odsłonięcie Ściany Pamięci. Oprócz tego na uczestników obchodów będzie czekać kino plenerowe, w którym zostaną wyświetlone filmy "Zakazane piosenki", "Śmierć jak kromka chleba" i "Sól ziemi czarnej", a także pokaz pirotechniczny na zakończenie uroczystości. Ponadto 11 listopada będzie ostatnim dniem otwartym miechowickiego schronu przeciwlotniczego.

Obchody 100-lecia niepodległości potrwają od 14:00 do 19:00 na terenie przy ul. Kasztanowej w Miechowicach.

100 lecie niepodleglosci

fot. Garnizon Górnośląski / Facebook

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (2 replies).

marcinen Avatar
marcinen odpowiedział w temacie: #181929 2018/11/13 21:25
osobiście nie byłem ale byli znajomi z Rudy Śląskiej wręcz zachwyceni całym przedsięwzięciem i już wybierają się w styczniu na rekonstrukcję walk. Podobno sztuczne ognie warte wszystkiego i dużo lepsze niż na Sylwestra!! takich głosów z miast ościennych to aż miło słuchać.
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #181903 2018/11/12 11:38
Świetna impreza, pokaz fajerwerków z tak zwanej górnej półki. Perfekcyjny przykład dla urzędasów miejskich jak można i powinno się organizować tego typu imprezy z przeznaczeniem dla mieszkanców a nie nabijania własnych kieszeni jak w przypadku np wieprza snochowskiego.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.