Funkcjonariusze „skarbówki” na tropie nielegalnego hazardu. W Bytomiu musieli siłą sforsować drzwi

Tropiącym nielegalny hazard funkcjonariusze „fiskusa” zdarza się działać w niestandardowy sposób. Niedawno w Bytomiu musieli łomem otwierać sobie drzwi do lokalu, w którym znajdowały się automaty do gier hazardowych. Jak można usłyszeć od urzędników, to nie pierwsza taka sytuacja.

fot. KAS
Akcja KAS w Bytomiu

Łom i szlifierka kątowa okazują się czasem w pracy funkcjonariuszy Urzędu Celno – Skarbowego narzędziem nie mniej przydatnym niż komputer. Zwłaszcza, gdy przychodzi do kontroli w „trudnym” terenie. „Trudnym”, czyli takim, gdzie nie ma ochoty, by otworzyć drzwi kontrolującym.

Tak właśnie zdarzyło się niedawno w Bytomiu, gdzie funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego „odwiedzili” lokal, w którym znajdowały się nielegalne automaty do gier hazardowych. Lokal był strzeżony przez obsługę, która mimo kilkukrotnego wezwania do otwarcia drzwi nie kwapiła się, by zastosować się do tego polecenia. W tej sytuacji urzędnicy „skarbówki” zmienili taktykę i weszli do środka „na rympał”.

- To nie pierwsza taka sytuacja. Co jakiś czas zdarza się, że trzeba forsować drzwi siłą. Wtedy w ruch idą łomy i szlifierki kątowe – mówi nam jeden z funkcjonariuszy.

W tym przypadku, po sforsowaniu drzwi okazało się, że we wnętrzu lokalu znajdują się cztery automaty, na których urządzano nielegalne gry hazardowe i blisko 7 tys. zł w gotówce. Urzędnicy podejrzewają, że pieniądze te najprawdopodobniej przeznaczone były na wygrane. W pomieszczeniu znajdowała się również 40-letnia kobieta, którą przesłuchano w charakterze świadka „w związku z procederem prowadzenia i urządzania nielegalnych gier na automatach”.

Funkcjonariusze przypominają, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna (grzywna do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, bądź też obie te kary łącznie), natomiast organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać: telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000, bądź mailowo na adres: powiadomKAS@mf.gov.pl. Można skorzystać również ze specjalnego elektronicznego formularza na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Labrador Śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej

Może Cię zainteresować:

Śląska skarbówka chwali się swym tropicielem. Labrador Beti to prawdziwy pies na lewe „fajki”

Autor: Michał Wroński

05/03/2023

Żelki z THC

Może Cię zainteresować:

W przesyłce pocztowej Urząd Celno-Skarbowy odkrył żelki z substancją psychoaktywną

Autor: Michał Wroński

29/08/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon