Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Chodniki & parkingi

Chodniki & parkingi 2013/12/05 11:08 #137102


Kierowcy nadjeżdżają chodniki:
A z tyłu? zobaczcie jak dużo miejsca:Tak samo tu:I tu:


mimo że jest miejsce z tyłu


Albo tu:Czy tu:


Z tym parkingiem to w ogóle historia na osobny temat


Tak jest w dziesiątkach miejsc w Bytomiu.

Widzicie znak:Znak T-30g
Tabliczka wskazująca sposób ustawienia pojazdu względem krawędzi jezdni. Oznacza postój całego pojazdu na jezdni, skośnie do krawężnika.
Czyli cały pojazd na jezdni, zero nadjeżdżania na chodnik.

A mimo to dalej to samo i to między sądem a prokuraturą:

Z tyłu luz:Ciekawe, że na parkingu przed marketem, gdzie tylko namalowane są linie, kierowcy nie mają problemu z pilnowaniem granic miejsca parkingowego:


Czyli co? Pieszemu można przestrzeń zajechać, ale innemu kierowcy to już lepiej nie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chodniki & parkingi 2013/12/05 12:55 #137106

Wystarczy wbudować wysoki krawężnik (bardzo wysoki) na środku tej krawędzi miejsca parkingowego i każdy będzie stał, jak należy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chodniki & parkingi 2013/12/05 13:16 #137108

Albo wybudować w jezdnię niskie krawężniki w odpowiedniej odległości tak aby koła aut się o nie opierały a jednocześnie przodem / tyłem dochodziły maksymalnie do krawężnika.

Ratnik a co do pl. Akademickiego to napisz maila do MZDiMu z prośbą o rozważenie zmiany wskazanego sposobu parkowania tak aby samochody parkowały na jezdni, wzdłuż chodnika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chodniki & parkingi 2013/12/05 15:52 #137117

Mój pomysł jest dobry dla równoległego, Twój do skośnego i prostopadlego parkowania:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chodniki & parkingi 2013/12/06 07:37 #137143

Po otwarciu nowej drogi drogowcy często stawiają różne ograniczenia, żeby kierowcy się przyzwyczaili jeździć. Wydaje mi się, że takim przykładem mogą być separatory ustawione na zjeździe z nowego ronda koło Lubosa "na górce", a także zdjęte niedawno ograniczenie prędkości do 50km/h na nowym wiadukcie nad autostradą w Piekarach Śląskich. Ograniczenie zdjęto po roku, może to jest czas, w którym wszyscy ci, którzy korzystają z drogi nauczą się po niej jeździć a nowi, z daleka i tak zwykle starają się dostosować do ogółu.

Wierzę, że zachowanie kierowców wynika raczej z braku dobrych wzorców, dlatego moją propozycją ws. parkingów jest, żeby SM przez rok wsadzała za wycieraczkę informację z prośbą o pilnowaniu się i niezajeżdżaniu na chodnik

Wasze pomysły są bezpośrednio skuteczniejsze. Propozycję olowpb widziałem jako krawężniki wkręcane, znaczy przenośne. Mnie (to oczywiście tylko moje wrażenie :) ) przeszkadza w nich sama idea stawiania barier architektonicznych. Antonio, czy promowane przez ciebie krawężniki nie służyłyby jednak zbyt często do "łapania zajęcy"? A co z przywoływanymi często w takich sytuacjach wózkami inwalidzkimi albo wózkami dziecięcymi ? Czy przez takie krawężniki nie "wyleje się dziecka z kąpielą"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chodniki & parkingi 2013/12/06 13:00 #137154

Jeżeli chodzi o Plac Akademicki, to oczywiście tam przy Akademii Medycznej należy zrobić parkowanie na ulicy. A na całej długości po stronie sklepów, należy jeszcze obniżyć krawężnik, bo widzicie sami jak to wygląda. Parkują i na chodniku i na ulicy, chociaż to niezgodne ze znakami wskazującymi parkowanie. I tu też moje pytanie do osób związanych ze Strażą Miejską - ile razy pojawiliście się na tym odcinku, by zrobić porządek z niepoprawnie zaparkowanymi pojazdami?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chodniki & parkingi 2013/12/09 08:07 #137256

Tylko toled po co nakazywać kierowcom parkować na chodniku po stronie sklepów (lewa strona) skoro szerokość jezdni jest wystarczająca i spokojnie można by nakazać parkować na jezdni. Może z początku jeszcze faktycznie można by umożliwić parkowanie na chodniku bo tam jest on dosyć szeroki ale gdzieś mniej więcej od połowy placu auta mogłyby już parkować tylko i wyłącznie na jezdni.
Po drugiej stronie placu znaki wskazują, że samochody mają parkować na jezdni a tam przecież poprowadzona jest komunikacja miejska.
maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=50.352875,1...cbp=12,186.5,,1,0.92
Dla mnie jest to nie logiczne - tam gdzie jest komunikacja zawęża się obszar jezdni a tam gdzie jej nie ma zawężą się obszar chodnika. Chyba powinno być na odwrót.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chodniki & parkingi 2013/12/09 10:21 #137260

Tylko jak pozwolisz parkować na jezdni, to w przypadku dostawy jakimś większym samochodem masz całkowicie zablokowaną ulicę. W ostateczności umożliwić parkowanie połową pojazdu na jezdni, a połową na chodniku.To co jest obecnie się nie sprawdza, po Nowym Roku mam zamiar wysłać jakieś pismo do MZDiM, ale już raczej znam odpowiedź - nie da się, nie ma pieniędzy.
Spróbuj zostawić na noc samochód zaparkowany tam na chodniku, rano będziesz miał do wyboru - albo dzwonisz po Straż Miejską i czekasz 15min lub przy odrobinie pecha do nieskończoności;-) albo jedziesz po chodniku do najbliższego wolnego wyjazdu.

Po prawej stronie myślałem nawet nad parkowaniem skośnym, ale jak kiedyś zobaczyłem jak to by wyglądało, to od razu zmieniłem zdanie, kierowcy są za głupi na ten sposób, przejeżdżają to klepisko i przodem samochodów zastawiają już chodnik.

A sposób parkowania po drugiej stronie placu, to już śmiech na sali. Wystarczy jakiś niedzielny kierowca i busy ledwo się mieszczą, ewentualnie się nie mieszczą - były takie przypadki już.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chodniki & parkingi 2014/01/12 11:03 #138691

Kształtowaniem ruchu ulicznego w Bytomiu zajmuje się MZDiM. Oto jego siedziba:
Informacja przy głównym wejściu brzmi: "MZDiM w Bytomiu, Wejście z drugiej strony budynku", co w praktyce oznacza "wejście od strony parkingu".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chodniki & parkingi 2014/01/12 12:52 #138693

Zauważycie tez, jak w kwestii parkingów i chodników jesteśmy zacofani w stosunku do Chorzowa, Katowic, czy nawet Tarniwskich Gór. Wszędzie koślawe chodniki, wszystko jest jakies takie... ieuregulowane, np. Na Strzelcow Bytomskich za Legionoww w centrum jest parkowanie równolegle, sa wyznaczone zatoczki na auta, ale tam jak kto wjedzie, tak stoi, a z parkowaniem równoległym nie ma to zbyt wiele wspólnego. Ostatnio jechałem autobusem i podziwiam te koślawce: jednym kołem na chodniku, jednym jeszcze na jezdni, następny całkiem na chodniku, kolejny ukosem i na to... Idzie patrol Straży miejskiej :/ no i problem w tym, ze idzie, a nie reaguje, zamiast walić mandaty, bo moim zdaniem każdy jeden samochód tam zaparkowany powinien dostać mandat. Jeden wóz stał poza wyznaczonym obszarem parkowania, a inny tarasowal bramę. Panowie ze straży, wiem, ze czytacie to forum - weźcie sie bardzo surowo za złe zaparkowane auta, niech stoją idealnie w obszarze miejsca parkingowego, a jak jest parkowanie równolegle, to niech stoją, jak po sznurku. Przy okazji budzet miasta sie podreperuje.
Inna sprawa, to te stare, stratę krawężniki granitowe. Co z tego, ze granit, jak stare, koślawe, uszkodzone. Co za moda z zostawieniem tego po remontach? Na osiedlach trawniki porozjezdzane, pełni błota. No ale co sie dziwić, jeśli miasto nie reaguje na wzrost ilości aut? Juz kiedyś pisałem, zeby zorganizować nowe miejsca w porozjezdzanych i tak trawnikach, wyłożyć tanimi płytami azurowymi i ucywilizować te klepiska, a jednocześnie zaoszczędzić na sprzątaniu dróg. Mam nadzieje, ze w ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy rusza głowa i postawią na takie elementy infrastruktury, a nie przewala kasy na pierdoły.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chodniki & parkingi 2014/01/12 13:50 #138695

antonio napisał: Na osiedlach trawniki porozjezdzane, pełni błota. No ale co sie dziwić, jeśli miasto nie reaguje na wzrost ilości aut? Juz kiedyś pisałem, zeby zorganizować nowe miejsca w porozjezdzanych i tak trawnikach, wyłożyć tanimi płytami azurowymi i ucywilizować te klepiska, a jednocześnie zaoszczędzić na sprzątaniu dróg. Mam nadzieje, ze w ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy rusza głowa i postawią na takie elementy infrastruktury, a nie przewala kasy na pierdoły.


To jest gospodarne podejście!

Ja jeszcze zwrócę uwagę na dojazdy do garaży. Chyba we wszystkich przypadkach jakie znam dojazd do garaży to ubita z żużlu i ziemi droga zamieniająca się po deszczu w błocko.

Ludzie mają auta, mają garaże, mają więc trochę kasy. Jaki to jest problem ogarnąć się i wyasfaltować czy wybrukować porządnie wspólne dojazdy do garaży? To jest prosty, wspólny interes.

Nie wiem w czym jest problem. Chodzi o to, że o porządek dbają baby a garażami zajmują się chłopy, więc im nie zależy czy jak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chodniki & parkingi 2014/01/12 15:52 #138699

Pokutuje przekonanie, że jak coś jest wspólne to jest niczyje, więc ja za to płacić nie będę;) Dlatego drogi dojazdowe do garaży tak wyglądają, zresztą zawsze znajdzie się kilku, którzy nie zapłacą nawet głupich 50zł na remont drogi, bo nie i tyle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chodniki & parkingi 2014/01/13 04:37 #138715

Ratnik napisał: Ludzie mają auta, mają garaże, mają więc trochę kasy. Jaki to jest problem ogarnąć się i wyasfaltować czy wybrukować porządnie wspólne dojazdy do garaży? To jest prosty, wspólny interes.

sopel napisał: Pokutuje przekonanie, że jak coś jest wspólne to jest niczyje, więc ja za to płacić nie będę;) Dlatego drogi dojazdowe do garaży tak wyglądają, zresztą zawsze znajdzie się kilku, którzy nie zapłacą nawet głupich 50zł na remont drogi, bo nie i tyle.

Ratnik proponuje wyasfaltować dojazd do garaży, a ty piszesz o zrzutce po 50 zł. Jeśli zrobisz to w takiej cenie - wchodzę.
Sprawdziłem pobieżnie w necie - mb asfaltu na dojeździe to ok. 1000 zł. Mój garaż ma min. 2 m szerokości, więc dojazd do 30 garaży będzie kosztował 60 tys. zł. Bagatela, już widzę jak wszyscy właściciele zrzucają się z radością na tę drobną inwestycję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

A 2014/01/13 06:35 #138716

Kostka abazurowa wystarczy, a kosztuje 8 zl od sztuki, wykonac mozna samemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chodniki & parkingi 2014/01/13 06:45 #138717

Już widzę jak ta kostka położona przez użytkowników emerytów we własnym zakresie - bez ciężkiego sprzętu, podsypki i zagęszczenia - wygląda po roku użytkowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.