Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dokładamy wszelkich starań, by wydobycie było prowadzone w sposób bezpieczny

Dokładamy wszelkich starań, by wydobycie było prowadzone w sposób bezpieczny 2018/07/30 21:46 #180075

Pierwsze pieniądze na usunięcie szkód górniczych w Bytomiu i związane z tym odszkodowania spółka Węglokoks Kraj wyłożyła w 2015 r., po tym, jak wykupiła przeznaczoną do likwidacji kopalnię Bobrek informuje katowice.wyborcza.pl

– Od tamtej pory nie tylko dokładamy wszelkich starań, by wydobycie było prowadzone w sposób bezpieczny, z minimalnym skutkiem dla powierzchni, ale też niwelujemy skutki wieloletnich zaniedbań. Przejęliśmy odpowiedzialność za dotychczasową działalność kopalni. Trzeba podkreślić, że kopalnia fedruje od 115 lat, a problemy wskutek różnego rodzaju zaniechań narastały przez dziesięciolecia – mówi Grzegorz Wacławek, prezes Węglokoksu Kraj.

Zapraszam Pana Prezesa na spacer po Bytomiu, bo chyba mówimy i myślimy o innych miastach. 25 milionów to kropla w morzu konieczności. O tym jak wygląda dokładanie wszelkich starań i bezpieczne wydobycie, najlepiej wiedzą mieszkańcy Miechowic. Zapewne ze względu na owe starania i bezpieczne wydobycie, podjęli protest, żądając zaprzestania rabunkowej gospodarki węglem pod ich dzielnicą. Pamiętajmy też, że dzieje się tak za przyzwoleniem obecnych władz Bytomia.

Taki tekst to nic nowego. Przedsiębiorca górniczy zawsze w pierwszej kolejności wydaje kasę na PR, który ma zakryć prawdę o naszej bytomskiej rzeczywistości w cieniu kopalń. Wszystko w rękach mieszkańców!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dokładamy wszelkich starań, by wydobycie było prowadzone w sposób bezpieczny 2018/07/30 22:08 #180078

Nóż w kieszeni się otwiera jak się czyta takie bzdury. Pan prezes to chyba Karbia i Miechowic nawet na zdjęciach nie widział.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dokładamy wszelkich starań, by wydobycie było prowadzone w sposób bezpieczny 2018/07/31 00:03 #180084

Po pierwsze.Nie wylewajcie pomyj na głowę tego państwowego prezesiny.Taka robota,mówi to co musi powiedzieć.A fakt pozostaje faktem.Węglokoks Kraj nie otwierał bytomskich kopalń,nie fedrował w nich przez dziesięciolecia a jedynie przyprawił sobie niedawno garba...na polecenie wawy.
Po drugie wydobycie pod Bytomiem w formie która jest teraz prowadzona,powinno być poddane społecznemu referendum.Wiem że takowe niewiele zmieni gdyż bez względu na jego wynik,decyzję o eksploatacji złóż kopalnych podejmuje tzw."skarb państwa" a nie samorządy czy mieszkańcy(demokracja :D ).Jednak zdecydowany głos bytomian na NIE,mógłby przyspieszyć dyskusję na temat likwidacji przemysłu wydobywczego na terenie Bytomia.
Po trzecie zastanówmy się co dalej???
Tak dla równowagi... katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,23...o-wegla-zamiast.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.