Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Bezkarność rozzuchwala

Bezkarność rozzuchwala 2018/07/29 09:41 #180048

Kiedy tak patrzę na moje miasto, to prawie codziennie wraca pytanie. Jak to jest, że różne instytucje potrafią ścigać przeciętnego Kowalskiego za kradzież rzeczy wartości przykładowo kilkuset złotych, ścigają za kilkuzłotowe pomyłki w zeznaniach, za złe parkowanie, a wielomilionowe przekręty pozostają bezkarne.

Jednym z większych przestępstw w bytomskim samorządzie w ciągu ostatnich sześciu lat była sprawa nabycia przez Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne (gminna spółka z o.o.) tarnogórskich studni. Straciliśmy na tym dealu miliony złotych i NIKT pomimo upływu czterech lat nie został pociągnięty do odpowiedzialności.

Sprawę przypomina bytomski.pl informując, że według najnowszej wyceny studnie kupione za niespełna 18 milionów, przedstawiają wartość rynkową na poziomie zaledwie 3,9 mln zł. Co gorsza studnie te przynoszą straty w bieżącej działalności. Ich utrzymanie kosztuje spółkę więcej, niż uzyskuje ona ze sprzedaży pobranej z nich wody. Zaledwie przez 5 pierwszych miesięcy 2017 r. zanotowano 267,9 tys. zł na minusie, natomiast w 2015 r. straty wyniosły aż 715,1 tys. zł.

Przypomniana dzisiaj sprawa jest jedną z wielu. Podobnie wygląda temat nielegalnego składowana odpadów (w tym niebezpiecznych), tu w tle też miliony złotych i dziesiątki innych.

Nie dziwię się więc drastycznej opinii jednego z mieszkańców, który powiedział: bytomianom można nasrać na głowę, a oni jeszcze zapytają czy podać papier.

Ja powtarzam od lat, że bezkarność rozzuchwala, więc w Bytomiu przy bezczynności służb i instytucji zobowiązanych przez Państwo do przestrzegania ładu i porządku, ma miejsce wolna amerykanka, a miasto stało się dojną krową dla niemałej grupy interesariuszy, którzy albo budują swoją fortunę, albo ją pomnażają.

MOŻE JEDNAK UDOWODNIMY BYTOMIANIE, ŻE NIE JESTEŚMY NA WSZYSTKO OBOJĘTNI I TYM RAZEM NIE ZAPYTAMY CZY PODAĆ PAPIER, ALE WYRZUCIMY TYCH JAK WYŻEJ, W ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ WYBORACH SAMORZĄDOWYCH.

Wbrew temu co wiele osób mówi, nie tak łatwo się wyprowadzić z naszego miasta, a jeśli już to może to zrobić grupa kilku (kilkunastu) tysięcy mieszkańców. Rreszta (ponad sto tysięcy) jest skazana na BYTOM i mam nadzieję że uzna, iż TONY ŚMIECI, NIEBEZPIECZNE ODPADY, RABUNKOWA GOSPODARKA WĘGLEM, KATASTROFALNE ZARZĄDZANIE MIASTEM, AFERY I PRZEKRĘTY to sprawa, której warto poświęcić chwilę w niedzielę wyborczą, idąc do lokalu i nie wybierających tych, których opisałem powyżej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.