Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Niszczą nam miasto, a jego gospodarz pisze petycje...

Niszczą nam miasto, a jego gospodarz pisze petycje... 2018/05/24 17:59 #179109

TVP3 informuje: Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zdecydował, by w trybie pilnym wykwaterować mieszkańców z 4 lokali znajdujących się w bytomskiej dzielnicy Miechowice. Z powodu szkód górniczych w ciągu ostatniego tygodnia sytuacja tamtejszych kamienic pogorszyła się tak gwałtownie, że stan budynków zagraża bezpieczeństwu ludzi. Mieszkańcy Miechowic mogą podzielić los mieszkańców Karbia, gdzie w 2011 roku wyburzyć i wykwaterować trzeba było całe ulice.

www.katowice.tvp.pl/37330540/bytom-przym...nki-groza-zawaleniem

Co na to prezydent Bytomia? Nakręca filmik, w którym próbuje przekonać mieszkańców, że “Czysty BYTOM, czysty KRAJ”. To jakby członek Al-Kaidy przekonywał, że kocha i walczy o POKÓJ…

Byłem wczoraj w Miechowicach, oglądałem obraz zniszczenia i jest on przerażający. Nic dziwnego, że wracają obrazki z Karbia, ale też z samych Miechowic i całego Bytomia niszczonego od lat przez rabunkową gospodarkę węglem. DRAMAT miasta trwa, końca nie widać, bo przecież wszyscy się boją przedsiębiorcy górniczego i jego “zbrojnego” ramienia, które ostatnio Wałęsa proponował niepełnosprawnym wezwać do Warszawy. Co na to media? Co na to radni?

Zabytkowy kościół Św.Krzyża przechylony, Szkoła Podstawowa 33 przechylona czy wdrożono już walkę o ich rektyfikację (prostowanie)? Kiedy naprawa ulic którymi niebezpiecznie jeździć? Lista zagrożeń jest dłuższa niż “petycja” el presidente…

A tak na marginesie to ciekawi mnie ile Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne odzyskało od przedsiębiorcy górniczego, za nieustanne usuwanie wszelakich awarii w infrastrukturze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niszczą nam miasto, a jego gospodarz pisze petycje... 2018/05/24 19:32 #179114

Stare Miechowice to obraz nędzy i rozpaczy. Patrząc na to co było, a co jest teraz, to chce się płakać. W takiej sytuacji jakakolwiek rewitalizacja dawnego pałacu traci sens, bo za chwilę będzie otoczony zdziczałym Parkiem Ludowym, a pierwsze zabudowania będą się zaczynały w rejonie Felińskiego... Co do porady Lecha Wałęsy, to faktycznie jedyne co górnikom wychodzi to protesty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niszczą nam miasto, a jego gospodarz pisze petycje... 2018/05/25 00:25 #179121

Co masz do górników? A może jakies komleksy ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantus


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.