Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wojna polsko-polska trwa

Wojna polsko-polska trwa 2018/05/18 23:15 #179044

W większości dialog traktujemy albo jako coś dla słabeuszy, albo jako narzędzie manipulacji. Tymczasem dialog jest kluczową wartością, dzięki której możemy budować pokojowe relacje i poprawiać jakość naszego życia. Przede wszystkim jednak jest społeczną kompetencją i to jest w niej niezwykle optymistyczne, bo to oznacza, że dialogu można się po prostu uczyć i można go doskonalić.

Niestety, jak dotąd politycy nie dostrzegają w konkurentach człowieka, nie mówią do siebie, tylko prowadzą monolog. Ewidentnie wynika on z przekonania, że tylko jedna ze stron ma monopol na prawdę absolutną. A jeśli ma rację, to ona powinna dominować i narzucać swoje zasady. Stąd też łatwo zauważyć, że z powody braku dialogu, jest coraz gorzej. Pogłebia się podział: „my” – ci dobrzy, i „oni”, pogłebia się wojna polsko-polska. I nie ma tu winnych i niewinnych. To “zasługa” wszystkich. Dlatego zanim się “pozabijamy” podejmijmy dialog…

I nie jest to wyłącznie specjalność “wielkiej polityki”. Wszystkie te zjawiska stają się też udziałem lokalnych społeczności, także naszego miasta.Na szczęście jeszcze nie na podobną skalę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wojna polsko-polska trwa 2018/05/21 12:27 #179058

Czyżby miękła rura?
Dialog?
To już nie kopanie dołków pod politycznymi przeciwnikami?
Ale to na skalę ogólnopolską czy tę miejską?
Kiedy pogłębiły się podziały?Wtedy gdy dawni koalicjanci poszli we własne partykularne interesy?
Tyle pytań i jak zwykle brak odpowiedzi....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone