Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: O finansach Bytomia słów kilka

O finansach Bytomia słów kilka 2018/05/15 23:16 #178976

Dzisiaj kilka słów o stanie finansów Bytomia. Jest bardzo źle, to wiemy wszyscy. Potrzebna jest radyklana reforma finansów miasta. Na to w roku wyborczym prezydent Bartyla się nie zdecyduje, bo nie potrafił tego zrobić przez 6 lat. Trwa tylko “pudrowanie” finansów. Oto dwa przykłady.

Bytom.pl informował: "W bytomskiej Szkole Podstawowej nr 51 funkcjonują klasy integracyjne. Choć “rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 28 marca 2017 w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. 2017 poz. 703)” nie nakazuje podziału uczniów klas integracyjnych na mniejsze grupy zajęciowe w ramach lekcji wychowania fizycznego, to SP 51 praktykowała takie rozwiązanie. Poszukując oszczędności Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu zamierzał skorzystać z możliwości połączenia zajęć wychowania fizycznego w grupę prowadzoną przez jednego nauczyciela". Na taką sytuację nie zgodzili się nauczyciele i rodzice. Pod protestem podpisało się kilkaset osób. Pod ich presją, ze zmiany kazał się wycofać prezydent Bartyla.

Bytomski.pl informuje: "Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bytomiu ma zbyt mało środków na utrzymanie czystości w swojej placówce. Z ratunkiem przybywają komandosi z Lublińca, którzy organizują zbiórkę przy okazji swojego biegu Sylwana. W wyniku cięć ze strony prezydenta Damiana Bartyli placówka ma duże problem, aby zapewnić czystość w swoich murach".

Komentarz chyba zbyteczny…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantus


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.