Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Bytom to nie hasiok????

Bytom to nie hasiok???? 2018/05/09 20:51 #178834

Kilka słów na temat informacji o kontrolach przeprowadzonych w 2017 roku przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach, w zakładach zlokalizowanych na terenie miasta Bytomia.

Po pierwsze 20 kontroli w terenie i tak zwane 4 kontrole "papierowe". Dużo to czy mało, jak na miasto będące tykającą bombą ekologiczną?
Po drugie efekty. Jak czytamy: w części kontrolowanych zakładów stwierdzono nieprawidłowości związane z nieprzestrzeganiem wymagań wynikających z obowiązujących przepisów. Na jednostki nałożone zostały zarządzenia pokontrolne zobowiązujące do likwidacji naruszeń. Ponadto zastosowano w wielu przypadkach formę pouczenia. Wymierzono mandaty karne za stwierdzone wykroczenia. Wymierzono również administracyjne kary pieniężne. Porażające?

A teraz kilka fragmentów wyżej wymienionej informacji na temat znanych nam podmiotów działających na terenie Bytomia, które pokazują nadzwyczajną skuteczność prezydenta Bytomia w walce z odpadami.

HILKIM sp. z o.o. "WIOŚ skierował także wystąpienie pokontrolne do Prezydenta Bytomia, w którym informował o potrzebie wykorzystania posiadanych kompetencji w zakresie wydanie decyzji ustalające dodatkowe wymagania dotyczące eksploatacji instalacji pod kątem ograniczenia uciążliwości odorowych, zobowiązania podmiotu do sporządzenia i przedłożenia przeglądu ekologicznego lub podjęcia działań zmierzających do cofnięcia wydanej firmie HILKIM decyzji".

POLO SPED Krzysztof Poloczek "W czasie kontroli WIOŚ stwierdził, że decyzja Prezydenta Miasta Bytomia z 2017 r. udzielająca POLO SPED Krzysztof Polaczek zezwolenia na przetwarzanie odpadów mogła zostać wydana z naruszeniem prawa ponieważ POLO SPED nie posiadał tytułu prawnego do terenu na którym prowadził prace z wykorzystaniem odpadów. W związku z powyższym Inspektorat w październiku 2017 r. skierował wystąpienie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach w sprawie stwierdzenia nieważności ww. decyzji (postępowanie w toku)".

CLIF sp. z o.o. z siedzibą w Skawinie "Z przedstawionych dokumentów wynikało, że w okresie kwiecień-czerwiec 2017 Spółka CLIF przekazała firmie POLO SPED Krzysztof Polaczek do zagospodarowania na terenie przy ul. Strzelców Bytomskich w Bytomiu odpady gleby i ziemi w ilości ponad 500 Mg. W związku z faktem, że POLO SPED Krzysztof Polaczek w czasie trwania kontroli WIOŚ w Katowicach zaprzeczył jakoby przyjmował odpady od firmy CLIF sp. z o.o. (nie przedstawił kart przekazania odpadu, które jednak zostały udostępnione WIOŚ w czasie kontroli prowadzonej w spólce CLIF zaistniało podejrzenie popełnienia przestępstwa przez właściciela firmy POLO SPED Krzysztof Polaczek (poświadczenie nieprawdy). W związku z tym WIOŚ w Katowicach w styczniu 2018r. kierował wystąpienie do Prokuratury Rejonowej w Bytomiu".

SG SYNERGIA sp. z o.o. "za lata 2013-2015 ustalono, że zostały przekroczone dopuszczalne graniczne wartości zanieczyszczeń w wodach drenażu podfoliowego, kierowanych do kanalizacji sanitarnej przy ul. Siemianowickiej. W tych latach w teoretycznie czystych wodach pochodzących z drenażu podfoliowego wystąpiły wielokrotne przekroczenia granicznych wartości zanieczyszczeń w odniesieniu do warunków pozwolenia zintegrowanego tj. BZT, chlorki, zawiesina ogólna, ChZT, azot amonowy i ogólny węgiel organiczny. Wielokrotne przekroczenie dopuszczalnych wartości dotyczyły szczególnie wyników badań w IV kwartale 2014r".

ORE sp. z o.o. "miejsce prowadzenia działalności ul. Łokietka 10 Podczas kontroli stwierdzono szereg nieprawidłowości: naruszenie zezwolenia na zbieranie odpadów, przetwarzanie odpadów bez wymaganego zezwolenia, braki w prowadzonej ewidencji odpadów.
EKO88 sp. z o.o. ul. Łokietka ustalono że zakład nie posiada wymaganego zezwolenia na zbieranie i przetwarzanie odpadów, nie prowadzi ewidencji odpadów".

TRADEPOL sp. z o.o. "miejsce prowadzenia działalności ul. Północna 70 Ustalono, że zakład prowadzi działalność w zakresie zbieranie odpadów na podstawie decyzji Prezydenta Bytomia z 2015 r. zezwalającej na zbieranie odpadów. Stwierdzono, że zakład nie przestrzega warunków posiadanego zezwolenia w zakresie miejsca i sposobu magazynowania odpadów. Prowadzi również zbieranie odpadów niebezpiecznych , na które nie posiada zezwolenia".

Czy wymaga to komentarza???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok???? 2018/05/10 09:21 #178841

Ustalono, sprawdzono itd ale co dalej ? Jakieś kary finansowe, odebrania koncesji ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok???? 2018/05/10 10:09 #178844

Passphrase napisał: Ustalono, sprawdzono itd ale co dalej ? Jakieś kary finansowe, odebrania koncesji ?


Ustalono przecież, że winę za gospodarczo biznesowy upadek miasta ponosi wyłącznie opozycja. Cytując mistrza :

" Kto jest odpowiedzialny za to, że do Bytomia trafia tak dużo odpadów z różnych stron kraju i Europy ?

[...] w innych śląskich miastach mówi się o tym jak by bez zbędnego zgiełku medialnego bo tam wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji wpływających na wizerunek miasta. Dlatego z pełną trwogą oglądałem spektakl medialny, który serwowali stali bytomscy opozycjoniści, szargający wizerunek Bytomia w mediach lokalnych czy ogólnopolskich. Dzisiaj widać pierwsze skutki gospodarczo biznesowe dla miasta. "

za www.bytomski.pl/polityka/23120-damian-ba...ynym-wyjsciem-wywiad

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok???? 2018/05/10 21:09 #178857

Najbardziej boli mnie to, że nawet ci politycy, którzy teraz starają się działać w sprawie odpadów robią to tylko i wyłącznie dla celów politycznych. Oficjalnie oczywiście "w trosce o miasto i mieszkańców". Kiedy o odpadach zrobiło się najgłośniej? Przed referendum. Dlaczego teraz znów robi się głośno? Bo idą wybory. Może w Bytomiu spora część społeczeństwa daje się manipulować, ale są tu też osoby, które potrafią powiązać ze sobą fakty i zdarzenia. Szkoda tylko zwykłych, zainteresowanych tematem mieszkańców, dla których realne zatrzymanie tego procederu byłoby powrotem do normalnego życia, a nie sposobem na życie. Oni nie walczą o posadki, oni walczą o to, aby można było normalnie wyjść na spacer z dzieckiem. I niech nikt nie próbuje mi wmówić, że jest inaczej!

Kilka dni temu na ul. Konstytucji przy budynku siłowni dawnej Huty Bobrek ciężarówka wioząca odpady gwałtownie hamując zgubiła sporą cześć okropnej, śmierdzącej mazi...na terenie składowania, góry tego syfu są coraz wyższe, a OBOK MIESZKAJĄ LUDZIE! Do cholery, zdajmy sobie z tego w końcu sprawę! Tych sukinsynów, którzy w pełni świadomie stoją za tym procederem dosłownie utopiłbym w tym bagnie!
Dodatkowo nie wiem na ile prawdziwe, ale dochodzą do mnie głosy, że zasypywanie właśnie zlikwidowanego szybu Skarga na KWK Centrum to kolejna "okazja" do zrzutu odpadów. Szczerze mówiąc wolałbym, aby to nie było prawdą...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok???? 2018/05/10 22:37 #178858

Na 100% jest na terenie nowa instalacja do zamulania czymś co ma być transportowane w cysternach (oficjalnie pyły z elektrowni czy coś) ale czort wie czy ,,przy okazji" nie zadołują tam jeszcze czegoś...w końcu transport samochodowy jest dość drogi i mało efektywny do takich celów.
Lepsze były by pociągi - ale na to trochę te instalacje są za małe jak na mój gust, mam porównanie z KWK Knurów gdzie pyły przyjeżdżają pociągami...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok???? 2018/05/11 00:18 #178862

Pyły sa też zwożone autami i to już od parunastu lat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok???? 2018/05/11 00:25 #178863

Ależ nie twierdzę że nie ale patrząc na to kto i na czym w Bytomiu kręci lody to sobie wątpię...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok???? 2018/06/16 02:40 #179436

Bytom mówi stop mafii śmieciowej. Zatrudnili policjanta CBŚP do walki z przestępczym układem
za
wiadomosci.wp.pl/bytom-mowi-stop-mafii-s...em-6263055678924417a

"Marcin Borosz, były policjant CBŚ przez 18 lat rozpracowywał zorganizowane grupy parające się handlem narkotykami, porwaniami dla okupu czy wymuszaniem haraczy. Prezydent Bytomia zatrudnił go do zrobienia porządku z mafią śmieciową.
[...]
Skąd wziął się na stanowisku? Ma 46 lat, po ciężkich doświadczeniach z brutalną przestępczością i 25 latach pracy w policji zdecydował się odejść na emeryturę. - Nie planowałem już powrotu do kariery zawodowej. Wtedy jednak zaczęły się palić wysypiska.
Skontaktował się ze mną prezydent Bytomia i zaoferował podjęcie się trudnego zadania. Przyjąłem je nie względu na pieniądze. Sam mieszkam w Bytomiu i nie chcę doświadczać problemu zanieczyszczenia środowiska - mówi były policjant."


Lista nr 7 - KWW Referendum BIS i Damiana Bartyli
Okręg wyborczy nr 3 Stroszek, Sucha Góra, Środmieście
pozycja nr 9 Marcin Borosz - mgr administracji, Policjant z 20-letnim stażem

Hura, dzięki fachowemu i bezstronnemu podejściu do sprawy, jak i temu że panowie znają się od lat, nareszcie dowiemy się dlaczego dla prezydenta ważniejszy był interes firm zwożących odpady.

"Zaproponowałem nawet prezydentowi, aby w tym rejonie ograniczyć tonaż na drodze. W odpowiedzi prezydent napisał, że jest to niemożliwe, ponieważ będzie to niezgodne z ekonomią transportu dla firm, które składują tam odpady i byłoby to dla nich szkodliwe oraz groziło odszkodowaniami.
bytom.naszemiasto.pl/artykul/radny-do-mi...,artgal,t,id,tm.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok???? 2018/07/18 15:32 #179875

Minął miesiąc. Czy ktoś coś wie o wynikach śledztwa prowadzonego przez fachowca z BIS-u ?.

Ciekawe czy już rozmawiał ze swoim szefem co ten sądzi o ekonomii transportu dla firm, które składują tam odpady.

"Zaproponowałem nawet prezydentowi, aby w tym rejonie ograniczyć tonaż na drodze. W odpowiedzi prezydent napisał, że jest to niemożliwe, ponieważ będzie to niezgodne z ekonomią transportu dla firm, które składują tam odpady i byłoby to dla nich szkodliwe oraz groziło odszkodowaniami."
za bytom.naszemiasto.pl/artykul/radny-do-mi...,artgal,t,id,tm.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok???? 2018/07/18 17:41 #179877

Tak fachowiec z BiS-u wysłał właśnie lotną bojówkę kiboli Polonii do wyjaśnienia sprawy.Szczegóły wkrótce :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok???? 2018/08/04 15:36 #180150

71hanysek napisał: Tak fachowiec z BiS-u wysłał właśnie lotną bojówkę kiboli Polonii do wyjaśnienia sprawy.Szczegóły wkrótce :D


hanysku,
mijają dwa miesiące. Czy wspomniana bojówka lotna przyprowadziła już do fachowca z BIS-u jego szefa, czy też dzięki dopalaczom dalej rozkoszuje się upragnioną amnezją ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok???? 2018/08/04 21:54 #180159

Nalot bojówki niestety bez POwodzenia.Wykryto jedynie zapach KOJowacizny...miłego dnia człowieczku w masce :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok???? 2018/08/04 22:42 #180162

71hanysek napisał: Nalot bojówki niestety bez POwodzenia. Wykryto jedynie zapach ...


Twoja błyskotliwa odpowiedź rozwiewa wszelkie wątpliwości:

"Ponieważ dopalacze bazują na składnikach, jakie wykorzystywane są m.in. do produkcji narkotyków, to efektem tego może być np. psychoza amfetaminowa. Oznacza ona (m.in. przerażające) halucynacje wzrokowe, słuchowe, węchowe czy dotykowe, jak również urojenia prześladowcze."

za www.terapiemlodziezy-oaza.pl/dopalacze-d...-organizm-czlowieka/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantus


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.