Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Miasto się pogrąża, a układ nadal bezkarny…

Miasto się pogrąża, a układ nadal bezkarny… 2017/11/27 22:36 #175453

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa radnych, którzy poinformowali o kilku istotnych kwestiach.

1 grudnia nauczyciele prawdopodobnie nie otrzymają wynagrodzeń zgodnie z Kartą Nauczyciela. Zagrożone są również wypłaty z programu 500+. Spowodowane jest to między innymi ze względu na brak zgody KZK GOP na przesunięcie spłaty 9 milionów złotych zaległości za 2017 rok, na rok następny.

Przedstawiono powiązania prezydenta Bartyli z rodziną Poloczków: Jerzym, Krzysztofem w kontekście zwożenia odpadów, w tym niebezpiecznych, na teren miejski przy ulicy Magdaleny (przy M1). Do znanych już panów dołączył Mariusz Poloczek były radny powiatu gliwickiego, który musiał z mandatu zrezygnować ze względu na podejrzenia korupcyjne, były pełnomocnik firmy Juropol. Tak więc pan Poloczek Mariusz negocjował umowy z BPK i BARI. Ostatnio Mariusz Poloczek został powołany przez prezydenta Bartyli na prezesa Miejskiej Spółdzielni Socjalnej.

Kontrola w Bytomsko-Radzionkowskiej Spółdzielni Socjalnej wykazała szereg nieprawidłowości, choć trudno o szczegóły, ze względu na niedostarczenie dokumentacji.

Kontrola w Ośrodku Sportu i Rekreacji wykazała szereg nieprawidłowości, zwłaszcza przy zawieraniu umów zleceń. Radny Kupijaj miał podpisane umowy zlecenia w Ośrodku Sportu i Rekreacji, nie realizował zakresu umów zleceń, jak powiedział radny Bula – jedna wielka fikcja. Była to umowa na 3560zł brutto czyli za lata 2012-2106 radny Kupijaj zarobił, nic nie robiąc 213.600zł.
Podobna sytuacja dotyczy Jacka Trzeciaka, który też nie zrobił nic, oprócz zawarcia umów na 5930zł brutto miesięcznie, czyli łącznie przez te pięć lata pan Trzeciak zarobił za nic 359.650zł
Nie było żadnej dokumentacji, która potwierdzałaby wykonanie podpisanych umów.
Marta Wężyk z niewiadomych przyczyn miała jako trenerka umowy o wartości takiej jak koordynator sekcji siatkówki, a nie jak pozostałe trenerki.
Andrzej Komenderski radny z Tarnowskich Gór, także miał podpisane umowy w latach 2013-2016. Wszystkie te umowy są tak fikcyjne.

Tak wygląda Bytom pod rządami Damiana Bartyli…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone