Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Koledzy z boiska

Koledzy z boiska 2017/09/11 17:00 #173804

Także i ten materiał Superwizjera będzie zapewne lekceważony. Przez kogo? Przez Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne, BARI i samego Bartyle. Jak przystało na kolegów z boiska, co niektórzy zaśpiewają „nic się nie stało”. Jakoś tak się dzieje od ponad 5 lat w naszym mieście, że bez względu na to co się dzieje, zawsze słyszymy de facto „nic się nie stało”. Dlaczego? Ponieważ to wina opozycyjnych radnych, pamiętliwego marszałka, partii politycznych, no i wina Koja.

Dla mnie sobotni materiał Superwizjera był porażający. Potwierdza on, na przykładzie „rekultywacji” na Magdaleny (przy M1), że proceder zwożenia dużej części odpadów (w tym wszystkich niebezpiecznych) do Bytomia, ma charakter zorganizowany i jak widać na materiale zarządza nim, śmiało można powiedzieć grupa przestępcza. Podobny charakter mają zapewne działania w pozostałych miejscach bytomskiego hasioka. Co się stanie w naszym mieście, jeśli uświadomimy sobie, że wydano pozwoleń wg programu na 200 milionów ton hasi!!!!

Ciekawy jest wątek przyjaciół z boiska. Pisałem o nim na blogu nie raz. To taki znacznik Bytomia od kilku lat. Co mnie szokuje to fakt, że wielu mieszkańców ma ten system powiązań już dawno rozszyfrowany, jest elementem układu który rządzi miastem, a służby i instytucje powołane do czuwania nad przestrzeganiem praworządności nie. Dlaczego nie? No bo nikt nie poniósł do dnia dzisiejszego żadnych konsekwencji, bo afer i skandali było co nie miara. Warto zwrócić uwagę, że część „bohaterów” Superwizjera, znana była już z innych działań przestępczych. Jak pisał Dziennik Zachodni od 600 tysięcy do prawie miliona złotych wyłudzili od towarzystw ubezpieczeniowych oszuści, którym przewodził 34-letni bytomianin Krzysztof P, były piłkarz KS Szombierki Bytom
bytom.naszemiasto.pl/archiwum/47-osob-os...954,art,t,id,tm.html

Warto zwrócić też uwagę na ten fragment programu, który mówi o utylizacji tychże odpadów. Nie chcę być złym prorokiem, ale koszty zapewne spadną na Bytom. Co to oznacza dla miasta które co miesiąc z trudem zbiera na wypłaty dla pracowników??

Podobno będą kolejne materiały z Bytomia. Nie czekam na nie. Czekam, aż w końcu zostaną pociągnięte do odpowiedzialności osoby, które zrobiły z Bytomia hasiok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koledzy z boiska 2017/09/11 19:49 #173806

W tym materiale dosyć dobitnie pokazani są winni a są nimi:
1. Prokuratury - umarzające śledztwa.
2. Sądy administracyjne kwestionujące decyzje Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska i powodujące fakt, iż przestępczy proceder nadal może się kręcić.
3. Marszałkowie województw, a także prezydenci miast (Damian Bartyla, Paweł Silbert) wydający pozwolenia na składowanie odpadów.

Nie mam zamiaru bronić Bartyli bo jako prezydent zaniedbał obowiązek kontroli wydanych przez siebie pozwoleń. Działania są podjęte zbyt późno i tylko w wyniku silnej presji społecznej i świadomości, że referendum może przegrać.
Natomiast cała ujawniona w materiale i de facto potwierdzona przez samego prezydenta Damiana Bartylę sieć powiązań pokazuje jedynie kto w mieście ma prawo prowadzić biznes. Bez ryzyka kontroli powołanych do tego instytucji.

Na koniec...Mnie bardziej przeraziły w materiale powiązania samej firmy zwożącej odpady (Cliff) z lokalnymi władzami (byłym prezydentem Dąbrowy Górniczej i szefową fundacji, pozwolenia otrzymane od prezydenta Jaworzna, którego - biję się w pierś miałem za człowieka kompetentnego i dobrego włodarza miasta. Tą jedną zgodą jest dla mnie na równi z Damianem "Hasiokiem" Bartylą.

Najbardziej natomiast przeraziła mnie arogancja prokuratury stwierdzającej iż materiał nie jest niebezpieczny dla środowiska, ale gmina musi go profesjonalnie usunąć na koszt mieszkańców ponieważ stanowi zagrożenie dla ludzi, a także nieludzka, skandaliczna i poniekąd uzasadniająca gniew społeczeństwa i chęć reformy sądownictwa wśród obywateli decyzja Sądu Administracyjnego o wstrzymaniu wykonalności decyzji Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska...
I tak oto idziemy od przyczyny do skutku. Przyczyną jest od wielu lat ślepy wymiar sprawiedliwości, przepisy pozwalające działać takim firmom - skutkiem są lokalne mafie mające władze samorządowe w garści, które kosztem ludzi robią lukratywny biznes.

Oprócz usunięcia Damiana Bartyli i Pawła Silberta - politycznie konieczne jest także usunięcie wszystkich ludzi w UMWŚ i UMWM, którzy wydali pozwolenia na działalność firmie, co do której WIOŚ miał wątpliwości.
Zaś sama firma powinna zostać zrównana z ziemią, cały majątek natomiast przeznaczony na pokrycie kosztów profesjonalnej utylizacji odpadów zgodnie ze sztuką.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantus


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.