Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Popis arogancji obozu władzy zakończony uchwałą referendalną

Popis arogancji obozu władzy zakończony uchwałą referendalną 2017/09/06 20:42 #173751

Tego typu sesjom Rady Miasta zazwyczaj towarzyszą duże emocje, to zrozumiałe. Jednak Bartyla i jego drużyna, jak zawsze musieli być lepsi od średniej krajowej. El presidente wykazał się po raz kolejny szacunkiem wobec Rady Miasta, mieszkańców, dużą kulturą osobistą i wdziękiem, zwłaszcza jak grzmiał na radnego Piotra Patonia, Piotra Bulę czy Michała Biedę.

Proszę mi wierzyć, a można to sprawdzić oglądając nagraną przez bytomski.pl sesję Rady Miasta w temacie referendum, opozycja była nad wyraz grzeczna, zdarzało się że nawet komplementowała Bartylę. Niestety ani on, ani jego przyboczna dama od uspokajania atmosfery, ani jego bulteriery, nie wykazali się podobną klasą, na porządku dziennym kłamstwa, manipulacje, no i wszech obecna arogancja.

W trakcie czterogodzinnej dyskusji Bartyla i jego pretorianie nie potrafili przyznać się nawet do jednej porażki. Mimo twardych argumentów, między innymi zawartych w raporcie Deloitte, nadal twierdził że zakup źródełka w Tarnowskich Górach za 18 milionów, przy wycenie 10 milionów netto, to był dla miasta doskonały interes. Żałował tylko, że nie zbudował wodociągu…

W temacie śmieci zostaliśmy poinformowani, że el presidente ZATRUDNIŁ PRYWATNĄ AGENCJĘ DETEKTYWISTYCZNĄ sześć miesięcy temu, aby zbadała temat. Jak widać na stronie
www.facebook.com/Bytomtoniehasiok/
mieszkańcy są skuteczniejsi od Agencji i sami dokumentują śmieciowe problemy miasta. Zresztą Bartyla jak na razie pomachał jakąś górą kartek i tyle informacji na ten temat. Co ciekawe, zbiegło się to z przekazaniem radnym Biedzie, Janasowi i Napierale kopert z nagraniami ich rozmów przeprowadzonych w gabinecie przewodniczącego Rady Miasta. Dziwny zbieg okoliczności. Pojawiły się już pierwsze pytania czy aby owa PRYWATNA AGENCJA DETEKTYWISTYCZNA nie otrzymała dodatkowego zlecenia??

W temacie śmieciowym prezydent nie wytłumaczył się ze swojej bezczynności w temacie monitoringu zagrożonych terenów, zmian w organizacji ruchu drogowego (uniemożliwjące wjazd ciężarówek), czy też braku kar za bezumowne lub niezgodne z prawem korzystanie z terenów.

Trudno się dziwić takim wątpliwościom, bowiem od 2010 obecna ekipa stosuje metody walki politycznej które się niektórym nawet nie śniły.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje informacja, że Bartyla o umowie między BPK i BARI temacie rekultywacji przy ulicy Magdaleny dowiedział się po pół roku. Oznacza to, że nie wie co się dzieje w mieście i w podległych mu spółkach.

Mimo upływu 5 lat Bartyla mając nóż na gardle dalej brnął w swoje niezrealizowane obietnice, twierdząc że je zrealizuje. Mam tu na uwadze obiecane 1000 miejsc pracy (mam nadal najwyższe bezrobocie w województwie przy wyjątkowej koniunkturze na rynku pracy), obiecane inwestycje w Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej (gdzie tylko hula wiatr) itd. Dorzucił nowe, że to nie ostatni market DINO wybudowany w naszym mieście. Nawet bezsporny fakt, jakim jest brak Polonii Bytom na piłkarskiej mapie Polski, nie został przyjęty z honorem.

Najbardziej zirytowały mnie kłamstwa dotyczące budowy kolejnej obwodnicy Bytomia, tak zwanej BeCeTki. Tylko niekompetencja Bartyli i jego zaplecza jest przyczyną braku tej inwestycji w naszym mieście, żadne inne powody. Pisałem o tym nie raz, nie będę się powtarzał.

Jak zawsze bagatelizował niekompetencje i działania na szkodę miasta swoich współpracowników, twierdząc że jeszcze nikt nie został skazany. No cóż, o tym jak działa machina sądowa, el presiedente wie najlepiej, wszak jego proces w ramach spraw dotyczących korupcji w polskiej piłce, toczy się już trzy lata, sama sprawa od jego zatrzymania 7 lat.

Rozbawiła mnie do łez wypowiedź pewnego radnego, który porównał el presidente na lidera ruchu obywatelskiego, pierwszego po Bytomskim Komitecie Obywatelskim…

Nadal wiele osób ma wątpliwości czy warto odwołać Bartylę. Warto ponieważ przestaniemy finansować spółki typu Bytomski Sport, do którego już pukał komornik i gdyby nie pożyczka innej spółki (PEC) to też zostałaby postawiona w stan upadłości, czy też spółki typu BARI. Każdy miesiąc to kolejne stracone miliony złotych, to kolejne dowody niekompetencji, to kolejne synekury dla swoich pupili (tak jak nowe stanowiska dyrektorskie dla jego radnych w ZBM i TBS), kolejne decyzje śmieciowe i wiele innych szkód, które trzeba będzie przez wiele lat naprawiać. Koszt referendum – około 170 tysięcy, to kropla w morzu tych środków które Bytom traci w wyniku rządów tej ekipy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Popis arogancji obozu władzy zakończony uchwałą referendalną 2017/09/06 21:17 #173753

Zobaczmy kto stoi za MYbytomianie, o:
MY BYTOMIANIE
REGON: 243533490
NIP: 6263015870
KRS: 0000479334
REGON
243533490
NIP
6263015870
KRS
0000479334
Członkowie reprezentacji:
Koj Piotr Prezes Zarządu
Skąd MYbytomianie znamy tego pana prezesa. Czyż to nie ten pan prezes vel prezydent został odwołany przez mieszkańców i to referendum zoorganizowanym na bazie zebranych podpisów. A, czy za tego odwołanego pana śmieci nie przywożono do MYbytomia, a teraz rzuca hasłem Bytom to nie hasiok.
Mniej arogancji panie Piotrze, więcej pokory wobec społeczeństwa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Popis arogancji obozu władzy zakończony uchwałą referendalną 2017/09/06 23:16 #173759

Całkiem serio... @Franz, czy mógłbyś wylistować (atykuły, zdjęcia, raporty, linki, cokolwiek), gdzie konkretnie składowano nielegalnie śmieci przed 2012 rokiem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Popis arogancji obozu władzy zakończony uchwałą referendalną 2017/09/06 23:25 #173761

www.dziennikzachodni.pl/artykul/254009,w...w-amoniaku,id,t.html

Pierwsze decyzje na odzysk odpadów na Pasteura to rok 2006. Potem już z górki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Popis arogancji obozu władzy zakończony uchwałą referendalną 2017/09/07 12:09 #173764

Ok. Mamy Pasteura. Gdzie jeszcze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Popis arogancji obozu władzy zakończony uchwałą referendalną 2017/09/07 15:06 #173765

W kilku miejscach, o których w mediach informacji nie znajdziesz. (Wiem jak brzmi to zdanie, ale w chwili obecnej nic więcej napisać nie można).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Popis arogancji obozu władzy zakończony uchwałą referendalną 2017/09/08 08:16 #173780

Pisałem, że tego typu sytuacje zdarzały się incydentalnie w Bytomiu. Chodzi o skalę zjawiska które ma teraz miejsce w Bytomiu oraz brak skuteczności podejmowanych działań. Proszę wykazać, że jakaś sprawa w tym temacie ciągnęła się latami lub nie było na nią reakcji!

"Od niemal dwóch tygodni z jednej z hałd w Bobrku ulatnia się amoniak. Teren należący niegdyś do huty jest dziś własnością firmy pozyskującej tłuczeń wykorzystywany m.in. do produkcji nawierzchni drogowych. Na razie nie wiadomo, co dokładnie emituje trujące opary". TEREN PRYWATNY PO HUCIE BOBREK
"Wczoraj do badań trafiła kolejna próbka ziemi. Tym razem pochodząca z parometrowego odwiertu, którego dokonali strażacy. Według władz Bytomia oraz miejscowych straży pożarnej i policji nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców, dlatego nie było mowy o ich ewakuacji. Sprawą zajęła się już bytomska Prokuratura Rejonowa, która razem z policją szuka odpowiedzialnych za pozostawienie groźnych substancji".
BYŁA REAKCJA - DZIAŁANIA POLICJI I PROKURATURY

Zachęcam do założenia stowarzyszenia i do działań na rzecz miasta :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Popis arogancji obozu władzy zakończony uchwałą referendalną 2017/09/08 08:43 #173781

Uczył Marcin Marcina, a sam ..... Drogi panie Piotrze, za pańskich szczęsliwie minionych czasów śmieci wjeżdżały do Bytomia jeszcze szerszą rzeką niż obecnie. Nie zbrobił pan w tym względzie nic, kompletnie nic, zupełny null. Dziś wielce oburzony sytuacją ex el presidente zakłada wszelakiego typu organizacje i stowarzyszenia, aby tylko przyłożyć Bartyli. Zwykła wendetta, chęć zemsty. Zastastanawiam się często na co pan liczy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Popis arogancji obozu władzy zakończony uchwałą referendalną 2017/09/10 23:25 #173790

Panie Piotrze:

Działania być może zostały podjęte. DB również w przypadku Bobrka "jakieś" działania podjął. Go jednak nic nie broni. Terenem BPK i BARI przy M1 przegrał wszystko. Jednak najbardziej bulwersuje mnie fakt, że cała machina współpracująca z tego typu firmami krzakami to nie jest tylko sprawka Damiana Bartyli i sam materiał TVNu wyemitowany w piątek na to wskazuje. Idąc tym kluczem do wystrzału nadaje się również prezydent Jaworzna (Paweł Silbert) a także UMWŚ, który również wydaje pozwolenia na działalność tego typu firmom krzakom.

Zgadzam się też z tym, że reforma edukacji i nawet sprawa śmieci na Bobrku za rządów prezydenta Koja, a także to co się działo za prezydenta Wójcika przy tym co teraz to były igraszki. Jednak mimo wszystko liczę na to, że w Bytomiu pojawi się ktoś nowy i ktoś nieumoczony i niezwiązany z żadnym układem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantus


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.