Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Egzaltacja i brak umiejętności czytania ze zrozumieniem

Egzaltacja i brak umiejętności czytania ze zrozumieniem 2017/08/05 09:36 #173301

Egzaltacja, brak czytania ze zrozumieniem, niski poziom wiedzy i świadomości obywatelskiej, brak kultury, to wybrane przykłady z bardzo obszernego katalogu „sieciowych” grzechów. Wylewają się one codziennie, jak kubły pomyj, dzień w dzień, godzina po godzinie.

Niektórzy „rzucą okiem” i już sięgają w emocjach po klawiaturę. Inni „rzucą okiem” i odniosę się nie do tekstu, tylko do wybranych fragmentów, a niekiedy wyłącznie do swoich skojarzeń i uniesień. Do tego braki w wiedzy, w kulturze. Tak wygląda internet, a zwłaszcza portale społecznościowe.

Doświadczam tego codziennie od ponad jedenastu lat. Jeśli ktoś powie – Twój wybór, ma rację. Tylko czy można to traktować jako usprawiedliwienie dla tych, którzy przekraczają wszelkie granice? Oczywiście NIE. Trzeba z tą sytuacją walczyć, będąc konsekwentnym, dzień w dzień. Trzeba jednak być realistą, że pomimo podejmowanych starań „bezpardonowa walka na kubły pomyj” będzie trwała.

Kończę apelem – nie pozwólmy zawłaszczyć internetu przez tych, dla których najważniejszy jest wyścig, kto jest większym chamem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Egzaltacja i brak umiejętności czytania ze zrozumieniem 2017/08/05 10:22 #173302

Doskonałym przykładem egzaltacji jest ten dział forum. Forum jak sama nazwa wskazuje jest miejscem dyskusji, niestety w tym dziale, autorzy tylko zaczynają dyskusje, a nie mając później nic do powiedzenia zaczynają nowy temat.
Szkoda, że ludzie, którzy piastowali lub piastuja wysokie stanowiska w mieście nie rozróżniania pojęcia forum od tablicy ogłoszeń.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone