Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Bytom to nie hasiok

Bytom to nie hasiok 2017/07/11 23:46 #172967

"Bytom to nie hasiok" to hasło pod którym bytomianie, a zwłaszcza mieszkańcy Bobrka, przemaszerowali spod kościoła w ich dzielnicy, pod Urząd Miasta. Czekając na rozpoczęcie marszu jego uczestnicy przeżyli wstrząs. Otóż na marsz zorganizowany w proteście wobec bezczynności władz miasta, pojawiły się… władze miasta. Niektórzy pytali – czy to nie schizofrenia? Pytanie jak najbardziej zasadne, zwłaszcza że przybyli dwaj zastępcy prezydenta – Mientus i Dederko, Naczelniczka Wydziału Edukacji, pracownik Biura Prasowego. Ludzie byli oburzeni. Pytali czy to nie firma Dederki przywoziła na Bobrek odpady? Co najważniejsze, maszerująca władza, po przyjściu pod Urząd Miasta, zmieniła miejsce i próbowała przejąć rolę gospodarza miasta witając tych, z którymi maszerowali. Dlaczego? Bo ich wódz Damian Bartyla, jak zawsze w takich przypadkach uciekł z ratusza… Mieszkańcy byli zbulwersowani zaistniałą sytuacją, dając temu wyraz poprzez kilkunastominutowe skandowanie haseł oddających rzeczywistość Bytomia Bartyli. I taki obraz trafił do mediów, które dość licznie towarzyszyły protestującym.

W internecie znalazłem takie oto porównanie - Bobrek kontra Bartyla. Dwa światy, dwa cytaty, jeden autor (Rilke):
Bobrek
„Są ludzie, co jedną twarz noszą latami, naturalnie twarz się zużywa, brudzi, łamie w bruzdach, rozłazi się jak rękawiczki noszone w podróży. To są ludzie oszczędni, prości; nie zmieniają twarzy, nawet jej nie każą czyścić”.
Bartyla i wspólnicy
„Inni ludzie niesamowicie szybko nakładają twarze, jedną po drugiej i zużywają je. Wydaje im się zrazu, że zapas im starczy na zawsze, ale zaledwie dochodzą do czterdziestki: oto już ostatnia. Jest w tym oczywiście pewien tragizm. Nie przywykli do oszczędzania twarzy, ostatnia po tygodniu jest zużyta, dziurawa, w wielu miejscach cienka jak papier — i oto potem stopniowo wychodzi na wierzch podkład”.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok 2017/07/12 00:16 #172968

Nie żebym był złośliwy, ale pamiętam pewnego prezydenta Bytomia, który sam od siebie żądał budowy ścieżek rowerowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok 2017/07/12 07:54 #172970

Ja bym to doprecyzował: podjął działania na rzecz uwrażliwienia innych uczestników ruchu drogowego na obecność rowerzystów, a i owszem za budową ścieżek rowerowych również :-) Przypominam, był rok 2009!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok 2017/07/13 16:12 #172986

Bytom od pięciu lat stał się hasiokiem. Ulica Magdaleny, teren przy obwodnicy na granicy z Piekarami Śląskimi, Bobrek i wiele innych miejsc znanych i nieznanych bytomianom. Walka z nieuczciwymi firmami, które nadużywają swobodę działalności gospodarczej, nie jest łatwa. Ale walka, a nie przyglądanie się jak łamane jest prawo. 22 lipca 2016 Dziennik Zachodni napisał: Kto zatruwa Bobrek? Dwa miesiące temu pisaliśmy o fetorze w dzielnicy. Temat wrócił, bo nadal brak konkretnych odpowiedzi. Temat fetoru w dzielnicy Bobrek nadal nie został jednoznacznie rozwiązany… Już wtedy napisano, że na firmę „Hilkim” Sp. z o.o. karę finansową nałożył Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Katowicach. I co? I jak zawsze NIC!!!

Radni przypominali, że już przed rokiem gotowa była zmiana organizacji ruchu na ulicach Bobrka, tak aby uniemożliwić i maksymalnie utrudnić wjazd samochodów ciężarowych. Prezydent nie był zainteresowany tą propozycją.

Jednym z ważniejszych problemów, o którym już teraz należy myśleć, to kto i za jakie pieniądze podejmie działania zmierzające do przemiany przywiezionych odpadów niebezpiecznych w substancje stałe, które fizycznie i chemicznie są obojętne dla środowiska lub o niewielkiej szkodliwości dla środowiska. Jak długo to będzie trwało, jaki będzie miał wpływ upływający czas na zdrowie mieszkańców?? Oczywiście pod warunkiem, że dojdzie do zaprzestanie tego skandalicznego procederu.

Katarzyna Nylec (wzmocnienie Biura Prasowego) stara się jak może, odepchnąć odpowiedzialność za śmierdzący problem od swego obecnego szefa Damiana, jednak żaden najpiękniejszy tekst nie zmieni rzeczywistości i powiązania ekipy Bartyli z zwożeniem do Bytomia niebezpiecznych odpadów. Jak poinformował wojewodę Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska: "z danych będących w posiadaniu Inspektoratu wynika, że URZĄD MIEJSKI W BYTOMIU NIE PODJĄŁ JEDNAK DZIAŁAŃ W TYM ZAKRESIE" (niewłaściwego gospodarowania odpadami na terenie zlokalizowanym na terenach po byłych hałdach Huty Bobrek).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom to nie hasiok 2017/07/13 17:09 #172987

Oczywiście jak zawsze winny Bartyla.Przecież za Koja takich sytuacji nie było.Wtedy Bobrek,zresztą jak i cały Bytom,to kraina mlekiem i miodem płynąca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.