Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Bytom2054 wystartował

Bytom2054 wystartował 2017/06/13 20:19 #172670

Projekt Bytom2054 wystartował. Bardzo mnie to cieszy. Jeszcze bardziej cieszy fakt, że na jego inaugurację przybyło ponad 100 bytomian, reprezentujących przeróżne stowarzyszenia, ugrupowania, grupy nieformalne i inne inicjatywy społeczne. Cieszę się, że nie było problemu z zachęcaniem do dyskusji, przepraszam że nie wszyscy zdołali zabrać głos. Mam nadzieję, że ten niedosyt wyrównamy 26 czerwca, na kolejnym spotkaniu. Naszą deklarację podpisało blisko 50 osób, to dobry prognostyk dla projektu, który powstaje ponad podziałami. Bo dla osób, które go inicjują, najważniejsze jest ich miasto, nie mają znaczenia sympatie polityczne, postawy światopoglądowe, przynależność organizacyjna. Liczy się czystość intencji… Tworzymy go z fascynacji miastem i jego mieszkańcami. Bo nie jest działaniem na jedną kampanie, na jedną kadencję. I co najważniejsze, podejmujemy te wyzwania świadomi wielu problemów, przed którymi stoi nasze miasto. Pomimo tego chcemy wspólnie zmieniać Bytom, realizować w nim i z nim, nasze marzenia. Mam nadzieję, że wybrzmiało to wczoraj wystarczająco mocno, a jeśli nie to na pewno będziemy o tym przypominać.

W dyskusji o aktywizowaniu bytomian, o własnych doświadczeniach, o szansach i zagrożeniach, wzięli udział między innymi Piękna Strona Miasta (Ola Prajs), Aktywne Łagiewniki (Dawid Dąbowski), proboszcz Parafii Świętej Rodziny z Bobrka ks. Dariusz Pietraś, Inicjatywa Ulicy Mickiewicza (PIotr Jakowienko), Sebastian Kozielski, Sylwia Widzisz-Pronobis i Grzegorz Pronobis, zlikwidowana Rada Dzielnicy Miechowice (Michał Staniszewski) i wielu uczestników debaty. Co ważne, bardzo wielu uczestników debaty zwracało uwagę, na działania obecnej władzy polegającej na utrudnianiu bytomianom aktywności wręcz zniechęcaniu ich do tejże aktywności, na reglamentowaniu działań organizacji pozarządowych. Wielu dyskutantów odnosiło się do stanu miasta A.D.2017. Na debatę dotarła nowa zastępca prezydenta Bytomia, która także przedstawiła swój punkt widzenia, na omawiane w trakcie debaty tematy.

Pojawiły się już komentarze, no tak – kolejna debata. I co niej wyniknie? Pogadają, pogadają i nic. A ile takich debat odbywa się w naszym mieście? Gdzie można przyjść, spotkać się z innymi bytomianami i porozmawiać o swoim mieście?? Gdzie mają tworzyć się ramy współpracy, programy, strategie. Kto ma je tworzyć? My chcemy tworzyć je wspólnie, stąd mimo pojawiających się wątpliwości, podejmujemy wspólne działania, bo zło tryumfuje wówczas, gdy uczciwi ludzie pozostają obojętni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom2054 wystartował 2017/06/14 07:54 #172677

W ramach Projektu BYTOM 2054 tworzymy MAPĘ MIEJSKICH POTRZEB, gdzie można wskazywać najbardziej dokuczliwe braki w zagospodarowaniu naszego bliższego i dalszego otoczenia.

W akcję może włączyć się każdy, komu zależy na usprawnieniu codziennego funkcjonowania miasta.

Czy wśród najpilniejszych potrzeb dzielnicy znajdą się dodatkowe ścieżki rowerowe, podjazdy dla niepełnosprawnych, toalety publiczne, wybiegi dla psów, siłownie plenerowe, darmowe miejsca parkingowe, posterunki policji, apteki, dodatkowe oświetlenie nocne, zależy tylko od Was. Z pewnością jest cała masa potrzeb, o których nikt nie pomyślał.

Chcemy dotrzeć ze swoją akcją do jak największego grona osób, aby mapa miejskich potrzeb była dobrym odzwierciedleniem ich faktycznych pragnień. Akcja skierowana jest do wszystkich, dla których losy i rozwój naszego miasta - ich wygląd architektura, a także stan czystości - są ważne.

Swoje uwagi można przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez wiadomość prywatną na fanpage. Można też przyjść na jedno ze spotkań organizowanych w ramach Projektu Bytom2054 i po prostu zgłosić swoje potrzeby dotyczące miasta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.