Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wobec winnych nigdy nie wyciągnięto żadnych konsekwencji

Wobec winnych nigdy nie wyciągnięto żadnych konsekwencji 2017/06/01 21:52 #172503

Każdy kolejny dzień przynosi nowe szokujące informacje o tym co się wydarzyło w Bytomiu, regionie, kraju, Europie i na świecie. Niestety, zawsze bardziej przebijają się te złe informacje, więc dzisiaj rozpocznę od dobrej. Otóż uczennica bytomskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej zwyciężyła w prestiżowym konkursie Młody Tancerz Roku”, emitowanym na antenie TVP Kultura. Czteroosobowe jury wyłoniło nowego reprezentanta Polski na Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy w Pradze, tytuł ten zdobyła Paulina Bidzińska z naszej baletówki! Na słowa uznania zasługują bytomscy fani Zlotu o nie Superbohaterów, którzy mimo wyrzucenia Zlotu z Bytomiu, jadą za nim do Katowic.

A teraz wracam na bytomskie, ratuszowe podwórko. Czy mi się już to nie znudziło, nie ma innych tematów? Owszem, znudziło mi się już kilka lat temu, tematów mam ogrom, a mimo to będę nadal odsłaniać działania bytomskiej ośmiornicy. Dlaczego? Żeby dokopać? Zemścić się? Nic z tych rzeczy. Otóż każdy kolejny dzień bardziej mnie zdumiewa, a właściwie zatrważa. O czym mówię, o skali niewiedzy oraz o skali lekceważenia tematu, nawet przez osoby, które bym o to nie podejrzewał. Przykład komentarz do wczorajszego bloga: pana wpis jest nieco chaotyczny. rozumiem, ze teraz w naszym miescie panuje swoistego rodzaju vendeta na prezydenta, ale nie dajmy sie zwariowac. cala zaistaniala sytuacje z pewnoscia zajela sie juz prokuratura i pewnie wyniki zostana podane opinii publicznej. dajmy moze prezydentowi szanse na dalsze sprawowanie wladzy w miescie. bo badz co badz o jego losie i tak przesadza wybory.

Dzisiaj kilka słów o interpelacji radnego Mariusza Janasa do Prezydenta miasta Bytomia w sprawie możliwego uszczuplenia budżetu miasta Bytomia poprzez niedochodzenie należności przez władze MOPR w Bytomiu. Jak przeczytałem na stronie bytomskiego PiS-u w roku 2015 w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Bytomiu w Dziale Wsparcia Rodziny, przeprowadzony został audyt związany z kontrolą działalności tego Wydziału. Audyt koncentrował się na analizie spraw realizowanych od początku 2013 roku do końca marca 2015 roku i oceniał efektywność oraz skuteczność procesu dochodzenia należności od rodziców biologicznych za pobyt ich dzieci w pieczy zastępczej. Zgodnie z Ustawą o Wspieraniu Rodziny i Systemie Pieczy Zastępczej, powiat właściwy ze względu na miejsce zamieszkania dziecka ponosi wydatki na opiekę i wychowanie dziecka umieszczonego w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Należności te są następnie egzekwowane od rodziców biologicznych. Jak wykazał audyt, MOPR w Bytomiu prawie całkowicie zlekceważył ten obowiązek. Audyt wykazał szereg nieprawidłowości i zaniedbań w procesie realizacji procesu dochodzenia należności w powyższym zakresie, w wielu sprawach nie podejmowano żadnych czynności. Dla przykładu łączny stan odpłatności do uzyskania za pobyt dzieci w placówkach w tamtym okresie wyniósł prawie 800 tysięcy złotych! Należy mieć na uwadze, że zadanie audytowe badało jedynie procedury, nie wiadomo jakie rzeczywiście były kwoty tych zaniedbań, z uwagi na ogromny odsetek prowadzonych spraw mogą to być nawet milionowe kwoty niedochodzonych należności.

To nie koniec tej historii. Jak zawsze w Bytomiu Bartyli: Wobec winnych nigdy nie wyciągnięto żadnych konsekwencji, prezydent nie zlecił szczegółowej kontroli, a rzecznik dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej nie dowiedział się o sprawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wobec winnych nigdy nie wyciągnięto żadnych konsekwencji 2017/06/01 23:18 #172506

Znowu zmarnowałem kilka minut swego bezcennego czasu...chyba po raz ostatni,
www.bytom.pl/paulina-bidzinska-mlodym-tancerzem-roku
Zlotu Superbohaterów nikt nie WYRZUCIŁ tylko przestał wpierać finansowo...czego osobiście żałuję.
Grasz Pan na rozstrojonej mandolinie....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wobec winnych nigdy nie wyciągnięto żadnych konsekwencji 2017/06/02 13:22 #172511

Dobry news o utalentowanej tancerce z bytomskiej baletówki nie dotyczył bytom.pl (itp itd), to był mój wybór "dzisiaj rozpocznę"... A ponadto obrażanie jednego z organizatorów + likwidacja dofinansowania z budżetu = wyrzucenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wobec winnych nigdy nie wyciągnięto żadnych konsekwencji 2017/06/02 15:46 #172514

jednak wyrzucono... bo zawsze można coś zrobić wspólnie, mimo przeciwności.. zmniejszyć skalę imprezy, skrócić program itd. tylko ważne, aby chcieć ze sobą rozmawiać.
A Pan Prezydent i niektórzy Radni po prostu tego nie chcieli.
I przez ostatnie lata zachowywali się arogancko w stosunku do organizatorów...a później z przyjemnością robili sobie zdjęcia z tej imprezy...
Tylko, że organizatorzy przez lata nie narzekali, zagryzali zęby i robili swoje. Mieli wsparcie w Beceku i działali.
A w tym roku ot tak ich wykopano. no i znowu wygrały Katowice. Za darmo fajna impreza do której tylko dorzucą trochę kasy, a doświadczeni organizatorzy wszystko zrobią na tip top (bo to już ich 9 zlot!). Póxniej napisze się, że Katowico - miasto wielkich wydarzeń i muzyki...i odhaczone...

ech... moim zdaniem w Bytomiu znalazłoby się miejsce i na zlot, i na sport i na mnóstwo innych rzeczy. Tylko trzeba chcieć.
A Bartyla, Bis i spółka chcą tylko zarabiać. Robią sobie festyny za 60 tysięcy złotych, połowę odpalają rodzinie i po sprawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wobec winnych nigdy nie wyciągnięto żadnych konsekwencji 2017/06/02 22:25 #172526

Bartyla i jego kompani za wszystkie swoje machloje zostaną rozliczeni...tego jestem pewien.
Zlot Superbohaterów to fajna impreza ale może w Katowicach będzie jej lepiej...tego nie jestem pewien.
"Dziś rozpocznę"...dzień od kawy.Tego będę zawsze pewien...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone