Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Embargo na informację

Embargo na informację 2017/05/30 15:34 #172452

Gdyby ktoś był zainteresowany działaniami Rady Miasta Bytomia, to przed nim mały wysiłek. Dlaczego? Bo informacje na przykład o terminie i tematyce obrad Rady (że już nie wspomnę o komisjach) znajdują się tylko w Biuletynie Informacji Publicznej. Dla zwykłego śmiertelnika, szukanie tej informacji, na dzień dobry go zniechęci. Trzeba wejść na bytom.pl, przejść na bytomski BIP (Biuletyn Informacji Publicznej), kliknąć Rada Miejska, z rozwiniętego menu wybrać sesje, potem znaleźć właściwą kadencję, a następnie terminarz sesji lub porządek, zamiennie z projektami uchwał lub protokołami. Czyli sześć kroków. Nie dziwię się, że na Facebooku znalazłem wczoraj wołanie na puszczy: sesja Rady Miejskiej ktoś, coś?

Daremnie szukać takiej informacji na stronie facebookowej miasta Bytom. Tam tylko imprezy pod patronatem el presidente… Na Twitterze jeszcze gorzej, w maju 8 tweetów, w kwietniu 3, w marcu aż 10… Też same imprezy. No i efekt 550 obserwujących i 32 likes.

Po sesji, ewentualnie doczekamy się, po kilku dniach zdawkowej informacji o niej samej. I to wszystko. Prezydent wie, że im mniej lud wie, tym łatwiej nim manipulować…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Embargo na informację 2017/05/31 22:40 #172489

Wczoraj pisałem o „polityce informacyjnej” el presidente. Nie można o niej nic dobrego powiedzieć poza tym, że pozwala dowiedzieć się o rozmaitych imprezach, zwłaszcza z udziałem prezesa-prezydenta. Z drugiej strony, jest to działalność w pełni świadoma, zgodnie z zasadą – im lud wie mniej, tym lepiej nim manipulować…

Niestety opozycja w tym temacie nie jest lepsza. Konia z rzędem temu, kto znajdzie informacje, na przykład, o przebiegu lub o efektach poniedziałkowej sesji Rady Miasta. Przeglądałem profile tych, którzy prowadzą swoją osobistą politykę informacyjną. Brak informacji. Bo niestety w odróżnieniu od el presidente nowej większości zarówno jako całości, jak i każdemu z osobna, winno zależeć na jak najlepszej informacji. Niestety od początku nie ma ona wspólnej linii (polityki) informacyjnej. Koalicja PO,PiS i SBB nie poinformowała nawet o zawiązaniu nowej większości i celach jakie sobie postawiła. Swoją politykę informacyjną nie mają również klubu radnych. Milczy PO, PiS i SBB. Nie zmienia tej oceny nawet sytuacja transmisji z obrad Rady, bo przecież komu się chce słuchać kilkugodzinnego „ględzenia”. Radni są chyba przekonani, że wszyscy wszystko wiedzą. A jak jest? Wystarczy wyjść na ulicę. Szkoda, bo to ogromny błąd. Im więcej mieszkańcy wiedzą, tym lepiej. Czy większość w Radzie uważa, że obiektywnie będzie o nich (i o sytuacji w mieście) pisać ŻYCIE BARTYLI?? Panie, panowie – POBUDKA!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Embargo na informację 2017/05/31 23:42 #172491

I z powyższym twierdzeniem się zgadzam - cisza w eterze :(
Nikt też nie wspomniał, że dzisiejsza (środowa) sesja praktycznie się nie odbyła, bo opozycja się nie stawiła ...
Czy jest jakiś kapitan tego opozycyjnego statku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Embargo na informację 2017/06/01 00:02 #172494

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Embargo na informację 2017/06/01 10:49 #172500

Punkty zaplanowane na środę były procedowane w poniedziałek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.