Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kolejny pokaz buty i arogancji

Kolejny pokaz buty i arogancji 2017/05/22 23:06 #172325

Mijają tygodnie, a w Bytomia nadal króluje buta i arogancja władzy. Mam wrażenie, że nie ważne ile jeszcze nieprawidłowości zostanie upublicznionych, ile przekrętów, ile złą, kto i komu będzie groził, to władza robi swoje – niszczy miasto. A dla swoich nagrody. Krzysztof Przybylski za wierność otrzymał szefostwo Rady Nadzorczej spółki w stanie klęski czyli BPK. Nie wiem czy to prawda, że kolejny wierny żołnierz Bartyli w osobie Kazimierz Bartkowiaka, został prezesem tejże spółki, ale zapewne dowiemy się o tym wkrótce. Dzisiejsza Rada Miasta była dowodem na prawdziwość mojej oceny. Co niektórzy uważają, że prezes Snochowski przeprosił. Mnie na pewno nie. Bo co warte są „przeprosiny” prezesa Snochowskiego i jego zapewnienia, że w najbliższych dniach postara się wyjaśnić radnym, mieszkańcom oraz prezydentowi Bytomia dokładne szczegóły ówczesnej sytuacji, jeśli sam uważa, że wypłynięcie tych informacji to gra polityczna. Jak powiedział: Dziś jest kampania wyborcza wiec bądźmy szczerzy, wszystkie chwyty dozwolone. Wyciąga się wszystkie możliwe rzeczy na drugą stronę, które mogą podchwycić media. Nie wiem co to za kampania jest dzisiaj, wiem że na pewno trwa kampania niekompetencji, buty, arogancji i chamstwa ze strony Ratusza i wszystkich jego popleczników…

Tenże prezes spółki Bytomski Sport nadal jest pełen buty i arogancji. Jego udział w debacie na formy Rady, to minimum informacji, a maksimum chamskich odzywek. Czuje się na tyle pewny, że pouczał Przewodniczącego Rady Miejskiej. A przechodząc do tematy debaty, czyli do spółki Bytomski Sport, to jej prezes nie widzi nic złego w tym, że:
- na marketing tejże spółki wydaje się 600 tysięcy złotych,
- na na koszty pracownicze 700 tysięcy złotych (w tym 185 tysięcy złotych to pensja zasadnicza prezesa),
- na wynagrodzenie członkór Rady Nadzorczej comiesięcznie 7000zł,
- zatrudniano radnego Kupijaja, który tego nie pamięta, choć na jego konto wpłynęło ponad 80.000zł w ciągu roku (wg oświadczenia majątkowego),
- że na garnuszku spółki są jeszcze dwie fundacje.

Po 23 dniach od wywieszenia gróźb karalnych wobec radnych i innych funkcjonariuszy publicznych, wymalowania owych gróźb wobec jednego z radnych na budynku klubowym, doczekaliśmy się wypowiedzi na ten temat ze strony prezesa -prezydenta Bartyli. Nie jest ono nic warte, bo wywołali go radni, poprzez ujęcie tematu w porządku obrad dzisiejszej Rady Miasta. Czyli pod swoistym „przymusem”, prezydent Bartyla i prezes Snochowski odcięli się od tych gróźb i tego typu działań. Szkoda, że ani prezydent, ani klub nie uczynili tego w mediach. To wiele mówi…

Radni zwracali uwagę, że ta spirala nienawiści rozkręcona w środowisku kibicowskim, poprzez przerzucanie winy za dramatyczną sytuację Polonii Bytom i stadionu przy ulicy Olimpijskiej na nową większość w Radzie, może zakończyć się tragedią. Dramatycznie i prawdziwie zabrzmiały słowa przewodniczącego Rady, który opowiedział o reakcji jego dzieci, którzy go zapytały: tata to teraz Ciebie zabiją? Co na to el presidente? Przerzucił winę na… radnego Wołosza. W jego „opinii” radny Wołosz mówiąc o mafii, o działalności przestępczej, jest gorszy od kiboli grożących śmiercią. Mariusz Wołosz odpowiedział, że swojej retoryki nie zmieni, bo mówi prawdę. Powiedział do Bartyli: jeśli wskazywanie luk w systemie finansowym miasta, nieprawidłowości jest tożsame z zachęcaniem do morderstwa, to ja serdecznie Panu gratuluję. Wspomniał też, że ofiarą różnych zaczepek pada jego rodzina, żona i dzieci. Przerażające, ale nie dla Bartyli… Także radny Piotr Patoń zwracał uwagę, że prezes-prezydent i jego przyboczny, spychają winę na nową większość, trudno się dziwić, że ich kibicowskie zaplecze, chwyta te kłamstwa w mig.

Rozmaitych wątków związanych z dramatyczną sytuacją miasta było znacznie więcej. Wspomnę na koniec o bardzo dobrym nastroju dyrektora miejskiego szpitala, pana Tomczyka. Nie wiem co go tak cieszy, czy rezygnacja z pracy lekarzy, czy zadłużenie sięgające 40 milionów złotych, może strata za ubiegły rok w wysokości 4.000.000zł, a może wysokość zobowiązań wymagalnych sięgających prawie 4 milionów. Czy prawdą jest, ze trwają tajne rozmowy z szpitalem nr 4, w temacie przekazania tam neurologii, o czym trąbi pół miasta? Takich pytań jest bardzo wiele. Radny Patoń słusznie ocenił, że to nie on powinien jeździć do NFZ, tylko prezydent, jego zastępcy i inne osoby odpowiedzialne za szpital. Radny na końcu. Ale co tam trudne tematy, długi, zagrożony kontrakt, ważne że dyrektor ma dobre samopoczucie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejny pokaz buty i arogancji 2017/05/23 06:11 #172329

Wczorajsza sesja pokazała po raz kolejny ze powierzenie mandatow radnego w poprzednich wyborach takim osobom jak snochowski czy kupijaj to olbrzymia pomylka mieszkancow miasta. Ci ludzie sie przeciez sami nie wybrali. Kilka lat temu w jednym z panstw skandynawskich wyplynela informacja ze tamtejsza minister finansow omylkowo uzyla sluzbowej karty kredytowej do zaplaty za ryby w sklepie. Koszt tego zakupu byl symboliczny - kilka euro. W efekcie tego wystepku pani minister natychmiastowo podala sie do dymisji. W Bytomiu kręci sie wałki na o wiele wieksza skale i nie przeszkadza to ani zainteresowanym, ani ich zwierzchnikom. Uznaje sie to za naturalne i tłumaczy mniej wiecej w taki sposob : bo lubie, moge i chce.O tym ze radni, zarowno z jednej jak i drugiej strony nie potrafia sklecic w ojczystym jezyku poprawnie kilku zdan wypowiedzi juz nie ma co wspominac.
Słabo to wyglada wszystko. Mam nadzieje ze upublicznianie kolejnych sesji RM da do myslenia przede wszystkim mieszkancom miasta i kolejne wybory samorzadowe przyniosa spore zmiany tego gremium.
Wracajac jeszcze do BPK czas pokaze czy ci ktorzy sa dzisiaj w wiekszosci nie przygotowuja sie do sprzedazy tego trupa. Jest wiadomo ze sprzedaz bankruta jest o wiele łatwiejsza i do przeprowadzenia i do wyjasnienia. Wroble cwierkaja ze cos sie szykuje i ze zostala zlecona wycena spolki ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejny pokaz buty i arogancji 2017/05/23 09:12 #172330

A co nam Mieszkańcom miasta po przeprosinach bytomskiego Misiewicza? Przytulił kilkaset tysięcy złoty i jeszcze twierdzi, że to gra polityczna :cheer: Gdzie takie debile się rodzą?
Dziwie się Opozycjonistom, że tak słabo walczą bo w normalnym mieście sprawa była by tak nagłośniona, że ludzie sami by przyszli pod UM i zrobić porządek.
Na każdym kroku, każdy Bytomianin powinien być informowany o tym co się dzieję u władz miasta, no ale tak to już jest z opozycją, że za bardzo nie szczeka bo za chwilę dorwie się do władzy i będzie to samo.
Bytom potrzebuje świeżości, szkoda, że nikogo nie widać na horyzoncie.
Czasu do wyborów coraz mniej :angry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Kolejny pokaz buty i arogancji 2017/05/23 09:20 #172331

Przyszedł swieży knur i wyrwał z kortya najlepsze żarcie.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejny pokaz buty i arogancji 2017/05/23 09:35 #172332

Mysle ze zasadniczym problemem aktualnej wiekszosci jest to że nie ma lidera. Stanowczego i efektywnego. wolosz i Bieda skompromitowani swoimi występkami do tej roli sie nie nadają, chociaz zwlaszcza ten pierwszy węszy swoją szansę nieustannie.
Skoro spoleczenstwo odwołało Piotra Koja za kilka niepopularnych decyzji jakich dokonał, mając do tego zresztą prawo, i uczynił to legalnie, to aktualna wladze by trzeba z UM na taczkach wywieść, do tego niektórych w kajdankach, a niektorych w kaftanach bezpieczeństwa.
Temu Snochowskiemu to ewidentnie słoma z butów wychodzi, kazda jego wypowiedz obarczona jest calkowitym brakiem elementarnych zasad kultury osobistej, o szacunku do osób starszych nie wspomne. Takie przyslowie jest - chłop ze wsi kiedyś wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy. Arogancja, buta i chamstwo to idealne okreslenie charakteryzujące tego człowieka. A do tego kombinatorstwo i na co wskazuja dowody : rażąca niegospodarność i wyłudzanie panstwowych pieniedzy. Tym mam nadzieje zajmie sie juz prokurator.
Wypowiedzi kupijaja nie ma co szerzej komentowac. On zreszta swoja fachowoscia popisal sie jako Dyrektor Sportowy Polonii Bytom. Efekt jego dokonan na niwie sportowej jest powszechnie znany. Dodac do niego należy rownież takie sytuacje jak na niedawnym meczu wyjazdowym na który pojechało 13 zawodników, w tym 2 bramkarzy. Brakuje tylko publicznego stwierdzenia ze to wina Koja i poprzedniej władzy.
To towarzystwo wspierane przez jeszcze kilku niekompetentnych "działaczy" najpierw doprowadziło do upadku jeden z najbardziej utytułowanych klubów pilkarskich w tym kraju, a potem kiedy to zrodełko wyschło zabralo sie za doprowadzanie do upadku miasto Bytom. Trzeba im przyznac ze w tych kwestiach są fachowcami najwyzszych lotów i to jest to co im skutecznie wychodzi do dziś. Pytanie jest tylko jedno - jak długo jeszcze ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejny pokaz buty i arogancji 2017/05/23 22:27 #172345

Piotr Koj napisał: - zatrudniano radnego Kupijaja, który tego nie pamięta, choć na jego konto wpłynęło ponad 80.000zł w ciągu roku (wg oświadczenia majątkowego),


Hity z ostatniej sesji Rady Mieskiej:
- Kupijaj, który publicznie zaprzeczył, że pracował w Bytomskim Sporcie, ale zarobione tam ponad 80.000zł wpisał do oświadczenia majątkowego, które jest przecież dostępne w BIPie,
- Jak stwierdził Snochowski: szkoda było inwestować w remont budynku Polonii, bo to pieniądze wyrzucone w błoto - i przy tym Bytomski Sport wydał ponad 600tyś na ... marketing
- Bartyla, jak zwykle "osobiście", polecił Snochowskiemu "coś z tym zrobić" - czyli usunąć baner z groźbami pod adresem radnych, podczas meczu, na którym był i widział wiszący baner. Wcześniej jednak Snochowski twierdził, że to on sam z siebie zareagował ...
- To wszystko wina Wołosza, bo sieje "język nienawiści"
- No i jak zwykle koronny argument: to wszystko przecież dla DZIECIAKÓW, które muszą w tak podłych warunkach trenować swój ukochany sport

Hit nad hiciory:
Prezydent zlecił kontrole w spółkach miejskich ... pracownikom tychże spółek (!).

Wywiad z Kupijajem z 2014r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejny pokaz buty i arogancji 2017/05/23 23:25 #172349

Ludzie którzy oszukali bytomian,a przy okazji swój elektorat w tym kibiców zostaną ze swych uczynków rozliczeni.Taki Kupijaj czy Bartyla nie są "igłą w stogu siana"...
Przypominam zew z niechlubnego baneru..."ŚMIERĆ WROGOM POLONII" ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejny pokaz buty i arogancji 2017/05/24 08:34 #172351

I Hanysek wytrzymał 1 dzień ;) a miał odpuścić wpisywanie się na forum :lol:
ps. szkoda, że na transparencie nie zostali również wymienieni taki Kupijaj czy Bartyla ze Snochowskim na czele, który okradał Polonie. To są właśnie najwięksi wrogowie Polonii. Niestety głupich łatwo kupić i podpuścić.
Poza tym Hanysek, ty jako znawca tematu powiedz dlaczego kibice wciąż stoją za Bartylą i jego kliką bo ja i pewnie wielu tutaj tego nie rozumie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejny pokaz buty i arogancji 2017/05/24 10:09 #172353

Jestem kibicem Polonii od prawie 40 lat i nie stoje murem za Bartylą. Juz nie. W srodowisku kibiców od dawna nie ma nadziei na to ze w najblizszej przyszlosci bedzie lepiej, widac to zreszta po frekwencji na meczach. Sukcesem sportowym nie mozna ciągle wszystkiego tłumaczyc. Sukcesem sprzed kilku lat ktory zostal zaprzepaszczony i przejedzony/przepity. Jestem przekonany ze gdyby klub był mądrze prowadzony, skromnie - ale uczciwie, gdyby nie bartylowe bajki opowiadane od 10 lat a to o tajemniczym sponsorze, a to o budowie kompleksu to kibicow na trybunach byloby nie 400 a kilka razy wiecej. Znam wiele osób ktore w rozmowach nieraz podkreslaly ze dopoki Bartyla bedzie w Polonii ich noga na stadionie nie postanie. Przyklad ? Hokej i mecze playoff zwlaszcza, ktore pokazaly ze nie sa istotne warunki w jakich sie mecze oglada, ale historia, sentyment i ambitna gra drużyny. Polonia, zarowno hokejowa jak i pilkarska ma w tym miescie, moim zdaniem, cały czas 3 tysiace wiernych kibicow, ktorzy przyjda na mecz zawsze, bez wzgledu na pogode, klase rozgrywkowa i warunki. Jest tylko jedno ale : Bartyla.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.