Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: „Pana odwołali”

„Pana odwołali” 2017/05/16 22:13 #172211

Panie Koj, z tego co wiem był Pan prezydentem, tylko Pana odwołali (z pewnością nie bezpodstawnie). To przykład, jeden z wielu. Tego typu argumenty są podnoszone w internecie (i nie tylko), przypominane. Po co? Żeby zdyskredytować. Będę do tego tematu co pewien czas wracał, bo jak widzę, jest to zarzut stawiany nie tylko mojej osobie, ale wszystkim, którzy w tym czasie wzięli na siebie odpowiedzialność za dalszą zmianę Bytomia. Jest to więc oskarżenie kierowane wobec moich zastępców, radnych ówczesnej koalicji, a nawet osób które pełniły rozmaite funkcje w mieście. Warto przy tej okazji wspomnieć. że zarzut ten dotyczy także 4 radnych, którzy jeszcze nie tak dawno wspierali Damiana Bartylę i że zarzut ten można kierować wobec wielu osób, które współpracowały lub współpracują z obecnym prezydentem.

Co do użytego sformułowania z pewnością nie bezpodstawnie. W polityce (i nie tylko) zawsze się znajdzie przysłowiowy bat. Warto jednak wrócić do argumentów, którymi posługiwali się moi ówcześni adwersarze:
- wzrost bezrobocia: to co powiedzieć o dniu dzisiejszym, kiedy przy niesamowitej koniunkturze bezrobocie w Bytomiu sięga jest najwyższe w województwie – 15,2% kiedy w Gliwicach 4,4%, Rudzie Śląskiej 5,7%, Zabrzu 7,4%, Piekarach 9,2%, w całym województwie 6,5%, a w kraju 8,1%,
- drastyczne rosnące zadłużenie miasta: owszem wzrosło do 165 milionów, ale pozyskałem w tym czasie dotacje, dofinansowania przekraczające 310 milionów złotych,
a nakłady inwestycyjne zbliżały się do 600.000.000zł, pozytywy mojej polityki sięgają pod dzień dzisiejszy (że wspomnę o rewitalizacji doliny Bytomki, przygotowywany już przed 2012); poniżej efekty działań rozpisane na lata:

- fatalnie przeprowadzona reorganizacja szkolnictwa: tak fatalnie, że poza przeniesieniem na siłę Technikum nr 4 na plac Klasztorny, nic nie zmieniono, a oszczędności sięgają dziesiątków milionów złotych,
- polityka antyinwestycyjna: ciekawa teza (zarzut) przy blisko 600 milionach złotych nakładów inwestycyjnych,
- fatalny stan dróg, to co jest dzisiaj??
- fatalna kondycja spółek, to jaki jest ich stan (zwłaszcza BPK) w roku 2017???
I lista ta jest dłuższa z zarzutem dotyczącym podatku od psa włącznie. I co? Podatku od psa nie ma, a czy w mieście jest przez to czyściej, czy są wybiegi dla psów itp, itd…

Czy jest się więc czego wstydzić w kontekście tak zwanych „zarzutów”? NIE. A czy błędy bywały? A i owszem, bo tylko ten nie popełnia błędów kto nic nie robi.

Zapominalskim przypomnę jeszcze, że jedną z przyczyn odwołania był mój konflikt z górnictwem (w tym ze związkami zawodowymi górników), w związku z walką z przedsiębiorcą górniczym w obronie bytomian, po katastrofie w Karbiu (groźba zawalenia kwartału dzielnicy, ewakuacja ponad 400 mieszkańców, ze względu na błędy w sztuce górniczej). Kolejnym frontem walki była oświata ( w tym ze związkami zawodowymi nauczycieli), w związku z niezbędną reorganizacją sieci szkół wynikającą ze zmniejszenia populacji dzieci o 10.000!! No i tak mocno eksponowany podatek od wód opadowych i deszczowych, wyśmiewany, a który do dzisiaj obowiązuje w Bytomiu.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

„Pana odwołali” 2017/05/16 23:38 #172215

Kampania na rok przed wyborami?
"Panie Koj z tego co wiem to była Pan prezydentem,ale dość nieudolnym,więc Pana odwołali"
To że znalazł się ktoś bardziej NIEUDOLNY od Pana nie oznacza że ktoś znowu Panu zaufa...
Ja osobiście nie wezmę udziału w wyborach samorządowych jeśli na listach wyborczych będą znane mi skompromitowane nazwiska...
Dobrego samopoczucia życzę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

„Pana odwołali” 2017/05/17 01:17 #172217

Niektórzy za przyczyną odwołania przywołują brak dialogu społecznego przy podejmowaniu decyzji.
Poza tym kardynalnym błędem było chyba namawianie ludzi by nie szli na referendum zwłaszcza że zbyt dużego poparcie w wyborach z pośród wszystkich uprawnionych do głosowania Pan nie miał. Taka jest demokracja że ludzie będą raczej oceniać po błędach a nie sukcesach.

Z bloga chyba jednego z użytkowników tego forum
bytom.blox.pl/2012/06/Lew-nie-Npi.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

„Pana odwołali” 2017/05/17 10:15 #172221

Panie Koj, Pana ludzie odwołali bo uznali ze sie Pan nie sprawdził to raz, a dwa - mieli nadzieje ze nastepca cos w tym miescie zmieni. To ze efekty "pracy" Bartyli sa jeszcze gorsze niz Pana, tego przed wyborami nie było wiadomo. Oczywistym jest ze zawodowi radni jacy zasiadaja w bytomskiej RM tez sa zasadniczo rzecz mowiac "do dupy" to juz tez wiemy. Bieda, wolosz, Napierala, wac, rabus i reszta. To jest talia zgranych kart ktore nalezy z gry wyeliminowac poprzez zaprzestanie w koncu glosowania na nich. Siedza w tym UM od lat, raz w koalicji, raz w opozycji i efektow nie ma zadnych a jest naprawde coraz grorzej. W obecnej chwili trzeba sie martwic tylko o jedno - zeby mieszkancy tego miasta idacy do wyborow w koncu to zrozumieli i przejrzeli na oczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

„Pana odwołali” 2017/05/20 17:06 #172295

Myślałem czy napisać jeszcze raz czytając wypowiedź użytkownika Passphrase. Mam wrażenie że w Bytomiu jest za dużo konkretnych grup , które chciałyby ukierunkowywać według siebie władze. No ale na wszystko budżet bytomski nie wystarczy, Poza tym legitymizacja władzy jest bardzo niska bo na ok 137 tys mieszkańców uprawnionych do głosowania, głosować idzie 46 tys. Zapominamy że jest też spora grupa, która głosować w wyborach nie pójdzie ale na wywalanie darmozjadów już owszem. Może częściej referenda odwoławcze w Bytomiu robić?
Obawiam się że mieszkańcy nigdy nie przejrzą na oczy racjonalnym faktom w czasie wyborów. Opieramy się na propagandzie wyborczej. Zarządzanie miastem nie jest tym samym co zarządzanie w klubie sportowym zwłaszcza gdy nad tym "zarządzaniem" ciąży jakieś prawne niewyjaśnione do końca nadużycie.
Od razu nadmieniam że nie mam na celu bronić władzy prezydenta Koja ale osobiście uważam że z dotychczasowych prezydentów Bytomia z ostatnich lat to jednak Bytom Koja bardziej mi się podobał choć oczywiście wśród kandydatów na ten urząd widziałem bardziej kompetentne osoby ale takowe (jak wspominałem wyżej) nie są w stanie się wybić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantus


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.