Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Jaki prezydent, jaki program?

Jaki prezydent, jaki program? 2017/05/15 21:27 #172185

Ostatnio często padają pytania – to jaki powinien być prezydent Bytomia? Pisałem już o tym nie raz, ale przypomnę – uczciwy, kompetentny, konsekwentny, odważny, traktujący prezydenturę jako służbę na rzecz bytomian. Wczoraj pisałem o prezydencie Włocławka, który na EKG stwierdził, że jest wynajęty przez mieszkańców do zrealizowania konkretnych zadań. Niestety, nie oznacza to, że nie będzie zmuszony do podejmowania decyzji bardzo niepopularnych wobec wynajmujących, zwłaszcza w tym stanie miasta.

A program? Bytom po rządach Bartyli to gorzej niż stajnia Augiasza. Tak więc program jest prosty – trzeba posprzątać. Na pierwszym miejscu uzdrowienie finansów miasta. A z tym wiążą się bardzo niepopularne, lecz niezbędne, drastyczne oszczędności. Trzeba wykonać szereg analiz i na ich podstawie radykalnie zmienić zarządzanie miastem, zwłaszcza dostosowując przyjęty model do możliwości finansowych. Priorytetem będzie rewitalizacja i jej optymalne wykorzystanie nie dla podmiotów, które chcą na niej zarobić, ale dla dobra miasta. Zaraz za rewitalizacją pozyskanie środków zewnętrznych, co przy tym stanie miasta nie będzie proste, chociażby ze względu na brak środków własnych.

I tak można pisać i pisać. Jedno jest pewne, będzie to piekielnie trudna prezydentura, która będzie wymagała stalowych nerwów, zdrowia i maksymalnego zaangażowania wszystkich uczestników zmiany, to będzie praca 24/24. Mogę powtórzyć za Winstonem Churchillem: mogę Wam obiecać tylko krew, trud, łzy i pot.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki prezydent, jaki program? 2017/05/16 17:40 #172197

Zapytam gdzie są Ci internauci, którzy pytali jaki to ma być ten prezydent, czy też pytali o program? A co do programu, to trzeba być bardzo ostrożny, bo oprócz drastycznych oszczędności, trudno na dzisiaj planować cokolwiek więcej. To zapewne niewiele, ale miasto jest w takim stanie, że mówienie dzisiaj o rzeczach ważnych typu partycypacja mieszkańców, ustawa krajobrazowa, kwestie kalendarza kulturalnego, muszą zostać na pewien czas odłożone.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki prezydent, jaki program? 2017/05/16 20:44 #172207

Internauci są już zmęczeni polityką zarówno na szczeblu krajowym jak i lokalnym. Na szczęście idzie lato i są ciekawsze sprawy, tematy i zajęcia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki prezydent, jaki program? 2017/05/16 22:13 #172210

To miasto potrzebuje "świeżaka", dobrego managera, który nie jest uwikłany w ciemne interesy, kolesiostwo itp.
Szczerze mam dość bytomskich "Władców", chyba bym wolał kogoś nie uwikłanego w kolesiostwo - kandydatów BRAK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki prezydent, jaki program? 2017/05/21 11:17 #172300

Problemem nie jest przedterminowe odwołanie prezydenta czy nieudzielenie mu dalszego mandatu do rządzenia po upływie kadencji, ale brak dobrych kandydatów, nieuwikłanych w partykularne interesy menagerów z prawdziwego zdarzenia, kompetentnych, z ideą dla tego miasta, które wciąż traci swoje funkcje, potencjał i mieszkańców... Wobec braku takich kandydatów sensowniejsze i paradoksalnie bardziej korzystne dla zwykłych mieszkańców będzie referendum zadające im następujące pytanie: "Do którego z sąsiednich miast chce pan/pani przyłączyć swoją dzielnicę?"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone