Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Czemu jesteśmy gorsi od Rudy, gorsi od innych miast???

Czemu jesteśmy gorsi od Rudy, gorsi od innych miast??? 2017/05/11 17:27 #172124

Ruda Śląska to także miasto po przejściach. Przemysł ciężki, huty, kopalnie, restrukturyzacja, problemy społeczne, bezrobocie. Zbliżona do Bytomia liczba mieszkańców. Jednak Ruda od lat kroczy drogą dobrej zmiany. Przykładem może być kwestia bezrobocia, Otóż w Rudzie Śląskiej, bezrobocie wciąż utrzymuje się na bardzo niskim poziomie. Według danych z marca br. bez pracy było 5,2 procent rudzian, to jest niespełna 2,4 tys. osób. Na początku maja liczba bezrobotnych spadła do około 2,2 tys. osób. Szkoda, że Bytom w tak niewielkim stopniu wykorzystuje ogólnopolską koniunkturę i nie bierze przykładu na przykład z sąsiednich miast. Inna informacja także o naszym sąsiedzie. Inny przykład. Wrocławska firma PFI planuje budowę ogromnego oceanarium. Wcześniej firma zasłynęła budową Afrykarium we wrocławskim ZOO. Nie jest tajemnicą, że przedstawiciele firmy PFI szukają w Polsce miejsca, gdzie będzie można wybudować oceanarium. Wybór padł na Górny Śląsk. Trzy miasta na liście: Ruda Śląska, Zabrze, Chorzów. Wartość inwestycji 500 milionów. Po Bytomiu ani śladu. Trzeci przykład. Ruda buduje stadion… Piłkarski? Nie, lekkoatletyczny. Nowoczesny kompleks z sześciotorową 400-metrową bieżnią oraz kompletem rzutni i skoczni do lekkoatletycznych konkurencji technicznych ma kosztować 9 milionów, otwarcie – lipiec 2017.

Rozpoczął się IX Europejski Kongres Gospodarczy. Wypatrywałem el presidente, innych form zaangażowania i wykorzystania Kongresu przez Bytom. Niestety, ani śladu. A przecież to kwiat biznesu zjechał do Katowic. A ktoś mówił przede wszystkim gospodarka…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czemu jesteśmy gorsi od Rudy, gorsi od innych miast??? 2017/05/11 20:39 #172127

Ruda Śląska nie jest najlepszym przykładem. Znam problem od środka, pracując niegdyś w miejskim szpitalu. W sytuacji kiedy v-ce prezydent zastępuje panią prezydent w pełnieniu urzędu totalnie do takiego stopnia, że jest to zupełnie inna wizja widać było między innymi w serialu "house of cards".
Racja bardzo dużo pieniędzy jest tam inwestowanych, ale sposób zarządzania placówką zarówno przez p. Dziedzic jak i p. Mejera jest bardzo zły, ogromne środki są marnotrawione.
Widać to także, że miasto zyskuje głównie dzięki DTŚ i powiedzmy dobrego położenia przy liniii kolejowej S1 i autostradzie A4. Osiedla sypialnie, tereny poprzemysłowe... poziom bezpieczeństwa w takich częściach miasta jak Kaufhaus, spora część dzielnic Godula, Ruda Orzegów jest dramatycznie niski.

Nie można odmówić tego, że w kwestii tego co duże potrafią coś zrobić w przeciwieństwie do Bytomia, jednak włodarze Rudy Śląskiej nie powinni być wzorem dla Bytomia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czemu jesteśmy gorsi od Rudy, gorsi od innych miast??? 2017/05/11 22:12 #172129

Dlatego podałem jako wzór miasto, efekty walki z bezrobociem, otwartość na inwestorów i działania (a nie gadania) dotyczące infrastruktury sportowej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantus


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.