Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brudów

Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brudów 2017/04/21 06:57 #171728

Odkąd Damian Bartyla pojawił się w życiu publicznym Bytomia, sukcesywnie niszczy wszelkie demokratyczne standardy. To za jego sprawą (oraz jego otoczenia) na sesjach Rady Miasta zaczęli pojawiać się barczyści (często wygoleni) mężczyźni, którzy jednoznacznie dawali znać, że przyszli tu zrobić porządek. Raz byli to związkowcy, raz kibice. Tak było i dzisiaj. Tym razem nie ukrywali swej przynależności do kibolskiej rodziny i poparcia dla prezesa Bartyli. Kolejne standardy to radni rządzącej koalicji, którzy potrafili w każdej sytuacji wprowadzić porządek na sesji. Bez znaczenia czy było to zerwanie kworum, zamknięcie dyskusji bez dyskusji, ogłaszanie przerw i ich wydłużanie wedle potrzeby, wprowadzenie na sesji języka wprost z rynsztoka. Lista tych "standardów" jest znacznie dłuższa. Dzisiaj do tej listy doszła "prawie bójka" zastępcy prezydenta Dederki, z byłym zastępcą prezydenta Pankiem, sprowokowana oczywiście przez Bartylę. Prezes-prezydent manipulował dzisiaj informacjami i ludźmi na potęgę. Jaki efekt tego zdarzenia? Została ogłoszona przerwa i wezwano służby porządkowe do Urzędu Miasta.

Cóż to za sesja była? Nadzwyczajna, zwołana w związku z ujawnieniem części raportu Deloitta oraz wystąpieniem pokontrolnym Regionalnej Izby Obrachunkowej. Kolejny raz popis niekompetencji i kompletnego oderwania od rzeczywistości, a zwłaszcza od spółki którą zarządza, dał jej "prezes" Daniel Skiba. Kluczył, mruczał, kazał pisać do siebie interpelacje i wykazywał się brakiem podstawowej wiedzy o spółce, spółce będącej na skraju bankructwa, spółce w której toleruje się 1,5 roczne L4 byłego prezesa, spółce która zamawia naukę jazdy na łyżwach, kalendarze za kilkaset złotych za sztukę, a każdego potencjalnego przeciwnika wśród pracowników zwalnia się dyscyplinarnie itp itd.

Ale dzięki sesji dowiedzieliśmy się, że prezes Bartyla zamierza sprzedać PEC (i nie ważne ile razy powie że to nie jest prawda), zamierza sprzedać niepotrzebnie zakupione i za kwotę zawyżoną o kilkanaście milionów ujęcie wody w Tarnowskich Górach, ale z aneksem wymuszającym budowę przez miasto wodociągu do Bytomia, aby miasto w ten sposób wyrównało tę niekorzystną dla firmy Eneris transakcje. Warto wiedzieć, że sytuacja Bytomia jest na tyle zła, ze zawieszono do listopada składki na KZK GOP, odroczenie płatności składki ZUS, brak środków finansowych na kwietniowe wypłaty... Przy okazji doszło do publicznego prania brudów członków dawnej koalicji.

Czy można coś dobrego powiedzieć o tej sesji? Tak, powstał nowy klub radnych SBB i jak na razie działa na rzecz naprawy miasta. Podjęto dzięki temu trzy ważne uchwały: radni ograniczyli prezydentowi Bartyli prawo dysponowania funduszami miasta, zalecili audyt we wszystkich spółkach i jednostkach, wystąpili o kontrolę Najwyższej Izby Kontroli w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brudów 2017/04/21 14:34 #171736

Zapewne dzisiaj czuje Pan pewną satysfakcję. Mi również ciężko było się pogodzić się z faktem, że taki Bartyla, używając kłamstw i insynuacji, pod byle pretekstem potrafił skutecznie zmobilizować elektorat zdolny odwołać Pana z funkcji. Za tę bezbronność wobec kampanii Bartyli, nie jestem wielkim Pana fanem. Doceniam jednak dorobek materialny miasta będący Pana "dziedzictwem", lecz równocześnie jestem pełen podziwu umiejętności marketingowych Bartyli. Bo to jednak człowiek, który skutecznie budował swój wizerunek i doskonale nauczył się nim posługiwać, pomimo własnych, widocznych gołym okiem, niedoskonałości.

Dzisiejszy dzień jest pierwszym, wolnym de facto od rządów tego...wiecznego prezesa klubu. Chciałoby się czuć podobną do Pana satysfakcję. Ale jakoś się nie da. Trochę jedynie uspokaja chwilowe zahamowanie rabunkowej polityki. Bo widzi Pan... na horyzoncie nie widać lidera. W miarę mocnego, ciut charyzmatycznego i autentycznego samorządowca, który przynajmniej zbliżałby się do poziomu Bartyli w umiejętności zarządzania własnym wizerunkiem. Co gorsza, z tego parkowego tumultu, wyłania się wyłącznie klon Bartyli - Panek.

Dlatego choć jestem sceptyczny, to jednak liczę na to, że widząc taką posuchę w mieście, ruchy miejskie wraz z częścią opozycji, przy Pana wsparciu mocno popracują nad przedstawieniem alternatywy, coraz bardziej sfrustrowanym i zubożałym Bytomianom... no i mi osobiście. Liczę na Pana konstruktywną pracę w promocję takiego lidera. W innym wypadku dzielony dzisiaj tort, przypadnie niewiele różniącej się od poprzedniej - sitwy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brudów 2017/04/22 16:14 #171758

Najgorsze jest to, że jeśli twarzą nowego Bytomia ma być Kurzątkowski to ja chyba też podziękuję :( Żeby nie było - nie jestem zwolennikiem Bartyli, wręcz przeciwnie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brudów 2017/04/23 10:47 #171763

W sytuacji kiedy Prezydent nie ma wiekszosci w RM logika nakazuje chyba dymisję ? Ciekawe czy Bartyle stac na okazanie resztek honoru w obecnej sytuacji ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brudów 2017/04/23 23:22 #171780

Honor Bartyli widać w jego "orędziu" w internecie - "ja jestem cacy, inni byli be, sam ich zgłosiłem do prokuratury a w ogóle to jestem za..ty tylko wszyscy mnie nie lubią i robią mi pod góre".
Bartylę do władzy doprowadzili w dużej mierze kibole Polonii - dlatego główna osią całej jego prezydentury jest sponsorowanie Polonii i stowarzyszeń kibolskich oraz obiecywanie cudownego "Bartyluś Arena". A wszystko robione równie nieudolnie jak rządzenie Polonią - na długach, przekrętach, kolesiach i wałkach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brudów 2017/04/24 21:03 #171791

ziaja napisał: Honor Bartyli widać w jego "orędziu" w internecie - "ja jestem cacy, inni byli be, sam ich zgłosiłem do prokuratury a w ogóle to jestem za..ty tylko wszyscy mnie nie lubią i robią mi pod góre".
Bartylę do władzy doprowadzili w dużej mierze kibole Polonii - dlatego główna osią całej jego prezydentury jest sponsorowanie Polonii i stowarzyszeń kibolskich oraz obiecywanie cudownego "Bartyluś Arena". A wszystko robione równie nieudolnie jak rządzenie Polonią - na długach, przekrętach, kolesiach i wałkach.


Zgadzam się w opinii co do "orędzia" Bartyli i nieudolnego zarządzania Polonią natomiast nie co do "kiboli". Po pierwsze - często słychać lament, że to właśnie środowiska kibicowskie posadziły Bartylę na fotel prezydenta. Owszem, dostał on oficjalne poparcie z kręgów Polonii, ale to chyba nie znaczy, że to wystarczyło do zwycięstwa? Gdzie byli wtedy wszyscy mądrzy, którzy dziś o tym piszą? Bo gdyby przekonali społeczeństwo i sami poszli zagłosować na kogoś innego to Bartyla na pewno by nie wygrał. Obecny prezydent podczas ostatnich wyborów osiągnął gigantyczną przewagę tak naprawdę mając głęboko w d. ludzi. To też zasługa "kiboli"? Może zaraz ktoś napisze, że był zastraszany przy wypełnianiu karty wyborczej?
Druga sprawa to "sponsorowanie stowarzyszeń kibolskich". Nie wiem skąd ta tajemnicza wiedza, ale skoro padło już tu takie oskarżenie to proszę o KONKRETY. Kiedy, w jaki sposób i jakie "stowarzyszenie kibolskie" zostało zasponsorowane przez Bartylę? Co do kompleksu sportowego to powiem tylko tyle, że mało który kibic wierzy dzisiaj w jakiekolwiek zapewnienie władzy o budowie tego obiektu.

Na dzień dzisiejszy naprawdę daleko mi do Bartyli, ale jeśli już kierujemy jakieś oskarżenia i krytykujemy kogoś (bo jest za co) to róbmy to z głową, a nie na zasadzie "co mi ślina na język przyniesie"...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brudów 2017/04/30 20:49 #171940

W całej sytuacji bawi mnie że trzy osoby doszły do wniosku ze już im dotychczasowy mentor nie odpowiada. Co się zmieniło po tylu latach że obecnie odeszli od Bartyli skoro dobrze wiedzieli jakie lody kręci.
Oni są tak samo odpowiedzialni za obecna sytuację jak ci którzy nadal tkwią w zepsutym układzie z obecnym prezydentem.
Czyżby skończyły sie profity dla tenisistów i pan Napierała się obraził na Bartylę, a pan Kurzątkowski już mu nie odpowiada styl bycia Bartyli? A pan Laksa co go tak oświeciło po tylu latach że postanowił "stawić opór" decyzją prezydenta? Przez tyle lat popierali to szm..o a teraz są przedstawiani jak rycerze na białych koniach. Powinni odpowiedzieć za stan Bytomia jak pozostała reszta która tolerowała interesy człowieka z zarzutami bo taki jest jego status.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brudów 2017/05/01 11:33 #171949

@Wit:
Widzisz - gdyby pan Bartyla potrafił dbać o interesy swojego matecznika (piłkarskiej Polonii) tak jak pan Napierała dba o sekcję tenisa stołowego w Bytomiu to nie byłoby płaczu o stadion w Bytomiu, a ten by powstawał sukcesywnie przez 5 lat rządów. W takim czasie da się budować stadion etapami. Po jednej trybunie, na spokojnie, ale Bartyla nawet o to nie potrafił zadbać co tylko pokazuje jak beznadziejnym jest prezydentem i menadżerem. Od kilku lat nie potrafię wymienić ani jednego sukcesu prezydenta Bartyli, nie potrafię znaleźć ani jednej inwestycji. Rozpoczęcie prezydentury z rozmachem niestety nie spowodowało, że rozmach udało się utrzymać.

Gdyby Bartyla był skutecznym i dobrym menadżerem - stadion PB miałby już przynajmniej 2 nowoczesne trybuny i zaplecze klubowe, a kto wie może i lodowisko, ale spłacanie długów upadającego na dno klubu, wspieranie swoich kolegów w zarządzie PB też sporo kosztuje... jak widać porównywalnie do stadionu i nie daje nawet odrobiny wartości dodanej dla miasta (upadek miejskich spółek). Chytry dwa razy traci - prezydentowi Bartyli brakuje cierpliwości dlaczego? - Powinien pozwolić na bankructwo PB (zobowiązania finansowe wówczas znikają, przejąć w licytacji majątek PB (mam na myśli barwy i symbole) i dopiero wtedy budować klub. Wtedy zły PZPN czy jeszcze gorsza FIFA i UEFA nie miałaby podstaw do kar finansowych ponieważ stara Polonia Bytom już by nie istniała.

Zaniedbanie Gminnego Programu Rewitalizacji może odbić się największą w historii czkawką dla Bytomia... Rzadko kiedy dostaje się drugi roczny budżet tylko na rewitalizację miasta, tak samo z zaniedbań mogę wymienić:
- Rezygnację z dofinansowania remontu ul. Katowickiej (śródmieście)
- Rezygnację z dofinansowania linii tramwajowej do dzielnicy Miechowice
- Błędy formalne we wniosku o dofinansowanie BECETKi - opóźnienia w składaniu wniosku zmniejszyły szansę na realizację inwestycji
- Forsowanie przerośniętego względem potrzeb i anty-miejskiego Centrum Przesiadkowego na Pl. Wolskiego
- Brak jakichkolwiek działań w kierunku poprawy wizerunku centrum Bytomia.

Może i radny Napierała otrzymywał od miasta profity dla tenisistów, ale w swoim działaniu był po prostu skuteczny, w przeciwieństwie do prezydenta Bartyli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brudów 2017/05/05 22:58 #172047

Mam wrażenie, że Damian Bartyla tylko kontynuował politykę wobec BPK jako dojnej krowy do obsługi ideologii prezydenckiej. Z tego co pamiętam to dziwnym trafem w poprzedniej kadencji dłuuuugo nie było odpowiedzialnego za finanse BPK a jak chwilowo zawitał na tym stanowisku z ugrupowania koalicyjnego to został odcięty od informacji. Dopóki BPK funkcjonuje jak dmuchana lala do zabawy Prezydenta dopóty takie właśnie jak dzisiaj mamy będą skutki prowadzenia nieobliczalnej polityki nie-ekonomistów piastujących najwyższe urzędy w naszym mieście. A od siebie dodam, że od czasów Prezes Jastal, każdy kolejny Prezes BPK to był cham, sprzedawczyk spoza Bytomia i przekonany o swojej boskości narcyz namaszczony przez Boga - Prezydenta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brudów 2017/05/07 10:48 #172077

I słusznie p.Mager, bo tylko wrażenie. Za mojej kadencji nie było czasu i pieniędzy na żadne "ideologie" w BPK, bo realizowano tam projekt "poprawa gospodarki wodno-ściekowej":
- budowa kanalizacji sanitarnej: 79,36 km
- przebudowa kanalizacji sanitarnej: 39,68 km
- modernizacja wodociągu: 63,59 km
- budowa kanalizacji deszczowej: 23,38 km
- modernizacja kanalizacji deszczowej: 22,70 km
- pompownie ścieków: 34 szt.
Dzięki projektowi stopień skanalizowania aglomeracji rozumiany jako stworzenie mieszkańcom możliwości podłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej osiągnął 99,56%, a straty wody obniżono do 18%.
Koszt ponad 62.000.000 EURO. Gdyby nie Prezes Bramorski (z Bytomia), przy zaangażaowniu większości załogi, projekt ten nie zostałby zrealizowany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brudów 2017/05/08 12:44 #172087

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brudów 2017/05/17 12:03 #172226

Zatkało kakało ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone