Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kolejny kompleks Bartyli

Kolejny kompleks Bartyli 2017/04/08 10:17 #171481

Na wstępie deklaracja – cieszę się, że miasto pozyskało obiekty sportowe GKS Rozbark znajdujące się przy ulicy Tuwima. Moja radość jest niestety poważnie zmącona. Dlaczego?

Po pierwsze nie wiem na jakich warunkach obiekt ten został przejęty. Czy za niego zapłacono? Czy nastąpiła zamiana za inne nieruchomości? Nestety, z notatki na bytom.pl nie można uzyskać odpowiedzi na zadane pytania. Tam jest wyłącznie samouwielbienie el presidente, który dokonał kolejnego wiekopomnego dzieła dla Bytomia.

Po drugie, po raz kolejny Damian Bartyla pisze fragmencik historii na nowo. Otóż przypominam, że pierwsze działania na rzecz przejęcia obiektów GKS Rozbark były podejmowane w latach 2007-2012. Dlaczego nie zakończyły się sukcesem? Ponieważ bardzo skomplikowana była sytuacja prawna nieruchomości. Trzeba było lat i welu starań, aby te kwestie wyprostować.

Po trzece jestem przerażony, ponieważ Bytom już ponosi konsekwencje (zwłaszcza finansowe) kompleksu Bartyli, czyli tej niszczącej budżet miasta inwestycji pod nazwą budowa stadionu przy ulicy Olimpijskiej, a tu okazuje się, że to nie jedyny kompleks Damiana Bartyli. Otóż prezydent Bartyla mówi wprost: Przejęcie przez miasto obiektu GKS-u Rozbark umożliwi nam przeprowadzenie niezbędnych inwestycje tak, aby z kompleksu sportowego mogli korzystać nie tylko piłkarze, ale również lekkoatleci i przedstawiciele innych dyscyplin.

Czy prezydent-prezes Bartyla nie dostrzega w naszym mieście innych potrzeb inwestycyjnych? Niestannie tylko SPORT, SPORT, SPORT, no i przede wszystkim POLONIA, POLONIA, POLONIA. Wiadomo od lat, że z obiektu korzysta przede wszystki piłkarska Polonia i stąd te starania, stąd ta determinacja, stąd ten kolejny już KOMPLEKS. A w tle ważna informacja dodatkowa (choć kluczowa) – obiektem zarządza spółka Bytomski Sport z Jakubem Snochowskim na czele. I wszystko już jasne…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejny kompleks Bartyli 2017/04/08 14:32 #171493

Nie Prościej Kupić gotowe korty w Bytomiu Miechowicach? taniej by wszyło jak budowa nowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejny kompleks Bartyli 2017/04/08 14:53 #171495

Prezydent Koj miał przed oczami tylko KULTURA,KULTURA,KULTURA.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejny kompleks Bartyli 2017/04/10 21:17 #171549

4 kwietnia /wtorek/ podpisano akt notarialny, na mocy którego gmina Bytom stała się właścicielem kompleksu sportowego przy ul. Tuwima. Starania władz miasta o przyjęcie obiektu GKS-u Rozbark trwały kilka lat. Teraz zgodnie, z zawartym aktem miasto przejęło nie tylko stadion wraz z bocznymi boiskami treningowymi, ale również budynek sportowy, szatnie i pomieszczenia gospodarcze oraz m.in.: kort tenisowy, boiska do koszykówki, strzelnicę sportową i parking. Tyle i tylko tyle na bytom.pl. Suchy komunikat, a potem jak już pisałem laurka i samowychwalanie się pod niebiosy el presidente.

Bo przecież po co pisać, że miasto oddało za przejęte nieruchomości spółce węglowej atrakcyjne tereny inwestycyjne przy autostradzie. Warto także dodać, że zmieniając budżet 22 lutego br, w uchwale czytamy: dokonuje się zmian budżetu miasta na 2017 rok po stronie zaplanowanych wydatków o 2.000.000 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie kosztów zamiany nieruchomości gminnej położonej przy ul. Strzelców Bytomskich na nieruchomość stanowiącą własność Kompanii Węglowej zlokalizowaną przy ul. Tuwima. Jak napisał radny Michał Bieda: stadion, który miasto powinno dostać za darmo w ramach komunalizacji… A to zmienia postać rzeczy. Uważam, że takie decyzje, w tej sytuacji finansowej (i nie tylko) miasta, to skandal!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejny kompleks Bartyli 2017/04/13 12:08 #171584

chyba coś Ci się jednak pomyliło.... to było tylko nic nie znaczące hasło.
TEraz mamy inne: "nachapać się" i niby "ważny jest dla nas sport". Z tym drugim też średnio...

georg11 napisał: Prezydent Koj miał przed oczami tylko KULTURA,KULTURA,KULTURA.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.