Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kompleks Bartyli to powoli rzeczywistość

Kompleks Bartyli to powoli rzeczywistość 2017/04/04 22:32 #171390

Dziura budżetowa za rok 2017 - około 50 milionów złotych, wysokość zadłużenia na koniec 2017 roku - 300 milionów, na koniec 2021 roku - około 500 milionów (czyli pół miliarda złotych).
Na drogach i chodnikach dziury, brak środków na remonty i budowę mieszkań i całych budynków, brak inwestycji, likwidacja kolejnych projektów kulturalnych.
Tak wygąda Bytom po czterech latach rządów Damiana Bartyli i układu, którego jest twarzą i beneficjentem.
Ale co tam Bytom i bytomianie, el presidente ma swój kompleks i bez względu na wszystko musi go wybudować.
31 marca otwarto oferty na budowę stadionu przy ulicy Olimpijskiej. Do przetargu przystąpiło pięć firm. Najwyższa oferta opiewa na niemal 50 milionów złotych, natomiast najniższa na niecałe 40 mln zł. Tylko dwie z nich mieściły się w kwocie, jaką Bytomski Sport chce przeznaczyć na budowę stadionu. Zaproponowały je konsorcjum firm złożone ze spółek Mosty Łódź S.A. i SKB S.A. oraz katowicka spółka S-Print 2.

Co ciekawe pozostanie istniejące oświetlenie stadionu oraz podgrzewana płyta boiska, ponieważ cytuje: te elementy zostały zmodernizowane stosunkowo niedawno i do dnia dzisiejszego dobrze spełniają swoją funkcję.

Jak pisze bytomski.pl: Każda z firm, które przystąpiły do przetargu musiała wykazać doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji. O ile Mosty Łódź były głównym wykonawcą m.in. obiektu Widzewa, to S-Print 2 dotąd występowała w roli podwykonawcy. Co ciekawe strona internetowa tej katowickiej spółki informuje, że zajmuje się ona… poligrafią, organizacją imprez, wsparciem sprzedaży i projektowaniem graficznym. Dopiero po dłuższym przeszukiwaniu sieci można znaleźć szczątkowe wiadomości o tym, że uczestniczyła w budowie Stadionu Narodowego, czy centrum handlowego Europa Centralna.

Co tam doświadczenie ewentualnych wykonawców, najciekawsze że spółka Bytomski Sport nie posiada na tą inwestycje środków finansowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.