Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Prezydent dzielnie walczy z zanieczyszczeniem powietrza w Bytomiu

Prezydent dzielnie walczy z zanieczyszczeniem powietrza w Bytomiu 2017/03/16 23:09 #171054

Bytomianie zapytali prezydenta jakie podjął działania związane z ograniczeniem niskiej emisji. Odpowiedział pismem, gdzie wymienił swoje osiągnięcia w temacie. Warto ten katalog wymienić, bo robi ogromne wrażenie:
- styczeń 2017 wystąpienie do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o rozważenie możliwości przywrócenia w naszym mieście stanowiska pomiarowego w ramach monitoringu powietrza,
- wrzesień 2016 podpisanie ramowej umowy o współpracy z Głównym Instytutem Górnictwa w temacie „wspólne działania Stron ukierunkowane na wypracowanie, testowanie i wdrożenie hybrydowych rozwiązań techniczno-organizacyjnych mających na celu przeciwdziałanie niskiej emisji,
- wprowadzenie procedury postępowania kontrolnego dotyczącego interwencji związanych z nadmiernym zadymianiem powodowanym spalaniem odpadów
- przeprowadzenie w okresie 26 stycznia do 27 lutego br. przez strażników miejskich 56 kontroli w wyniku których „nie potwierdzono zasadności zgłoszeń o zadymieniu wskazującym na spalanie odpadów w piecach i kotłach budynków mieszkalnych i zakładów pracy”,
- zarejestrowanie przez dyżurnych 275 zgłoszeń dotyczących spalania odpadów,
- dwukrotne nałożenie grzywien w postaci mandatu karnego.
- skierowanie do regulacji związanych z dotacjami na wymianę pieców na proekologiczne źródła ciepła z roku 2012 (przed objęciem urzędu przez prezydenta Bartylę).

Podsumowując osiągnięcia prezydenta Bartyli w temacie ograniczenia niskiej emisji:
- jedno pismo do WIOŚ – odpowiedź negatywna,
- ramowa umowa z GIG – bez konsekwencji,
- setki zgłoszeń – dwa (2) mandaty,
- brak działań na rzecz zachęcenia mieszkańców do wymiany pieców na proekologiczne źródła ciepła (dotacja od pięciu lat na poziomie do 1500zł).

Od czterech lat podziwiam skuteczność działań prezydenta Bartyli, tak jest i w temacie walki z niską emisją.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prezydent dzielnie walczy z zanieczyszczeniem powietrza w Bytomiu 2017/03/16 23:14 #171055

Prawda jest taka że powietrze MIGRUJE,a Bytom nie jest oazą na bezludnej wyspie tylko miastem w CENTRUM ŚLĄSKIEJ AGLOMERACJI.
Problem zanieczyszczenia powietrza powinien być rozwiązywany na szczeblu wojewódzkim a nie gminnym.
Dobranoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Prezydent dzielnie walczy z zanieczyszczeniem powietrza w Bytomiu 2017/03/17 09:12 #171058

Zacznij od siebie a nie patrz na sąsiada.
Dzień dobry.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Prezydent dzielnie walczy z zanieczyszczeniem powietrza w Bytomiu 2017/03/19 16:06 #171074

moim zdaniem koniecznym jest w Bytomiu rozbudowa sieci ciepłowniczej i w dużej mierze podłączanie kamienic do takiej właśnie sieci. Nie dość, że ograniczyło by to niską emisję to jeszcze wpłynęło by na bezpieczeństwo mieszkańców. Jak większość dobre wie w Bytomiu (jak i pozostałych miastach aglomeracji) ze względu na używane źródła ciepła mamy ogromne problemy z zaczadzeniami. Nawet nie chodzi o śmiertelne bo ostatnio nie było ale zwykłe podtrucia, które również są niebezpieczne dla zdrowia.
Nie mogę tego z pewnością potwierdzić bo tylko zasłyszałem, że są osoby chcące podłączyć się do sieci gazowych i zakupić piece z zamkniętą komorą spalania jednak u Zarządców budynków na to nie ma zgody bo wiąże się to z kosztami budowy sieci a ludziom jest łatwiej i taniej palić gazem z butli a tam gdzie są sieci butli być już nie może.
Jak widać problem emisji jest problemem bardzo złożonym a najczęściej problem mają osoby mało zamożne, które nie godzą się na żadne dodatkowe wydatki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone