Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu

Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu 2017/02/08 17:05 #170431

Prowadzenie aktywnej polityki, w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi jest jednym z elementów efektywnego zarządzania miastem. Nie raz pisałem, że organizacje pozarządowe są ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. Bo przecież obok sektora gospodarczego i sektora władzy publicznej, jako trzeci sektor stanowią fundament nowoczesnego państwa. Warto podkreślić, że działalność organizacji pozarządowych często stanowi bazę dla rozwoju społeczności lokalnej, gdyż to one właśnie skupiają najaktywniejszych i najbardziej wrażliwych na sprawy społeczne mieszkańców danej gminy.

Dlatego też, aby zapewnić lepsze warunki funkcjonowania organizacji pozarządowych, administracja winna wspierać podejmowane przez te organizacje inicjatywy. W jakim celu? Chociązbydla wzmocnienia demokratycznych fundamentów małych samorządowych wspólnot.

Do tego służą różne narzędzia, jednym z nich są konkursy ofert, w ramach których organizacje pozarządowe mogą starać się o dofinansowanie zadań realizowanych na rzecz miasta, a nie tylko dla swoich członków. Często ngo mogą wyręczyć miasto w realizacji jego zadań, z racji swojego doświadczenia, czy też niższych kosztów. Niestety w tym roku prezydent Damian Bartyla ściął kwoty na konkursy – czyli pomoc (można też powiedzieć zachętę) miasta dla organizacji pozarządowych, aby podejmowały tego typu zadania. I tak na kulturę ścięto kwotę do 171 tys. zł (w 2012 roku było prawie 283 tys. zł, a w roku 2016 było 297 tys. zł), natomiast na turystykę do kwoty 13,5 tys. zł (dla porównania rok 2012 to 58,5 tys. zł i 27 tys. zł w roku 2016). Z każdym rokiem wzrasta poziom przygotowywanych ofert, projektów. Biorąc pod uwagę liczbę propozycji, to na każde wydarzenie przypadnie około 3-4 tys. złotych. Jak zauważył radny Michał Staniszewski: „za takie pieniądze nie będziemy robić kultury, a festyny z piwem”.

Niestety, jak zawsze są równi i równiejsi… W tym roku wydarzenia kulturalne organizuje znane ze swojej aktywności w tym temacie (i nie tylko) stowarzyszenie – BYTOMSKI BOKS. Po koncercie noworocznym, organizuje kolejny koncert, tym razem w Operze Śląskiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu 2017/02/08 17:59 #170432

Otwierajac wątek zastanawialem sie jakie to znów cudowne rady ma Pan do przekazania Damianowi Bartyli. I nie pomyliłem sie, tym razem chodzi o finansowanie organizacji pozarządowych. Kolejna rzecz ktora Pan by zrobił lepiej od Bartyli ;) To juz staje sie smieszne, nie wiem czy Pan tego nie widzi czy nie chce widziec.

Bartyla widocznie uznal ze finansowanie tych organizacji to wyrzucanie pieniedzy, i w moim odczuciu miał rację. Mozna by powiedziec ze to Pan lekka reka wydawal nie swoje rzecz jasna pieniadze na finansowanie jakichs dziwnych imprez kulturalnych dla jeszcze dziwniejszych bedacych w znacznej mniejszosci obywateli tego miasta. Tancerzy w rajtuzach przykładowo. Nie przyszlo Panu do głowy ze Bartyla moze miec inny poglad na finansowanie tych instytucji. I ma nawet do tego prawo bo jest legalnie wybranym i nadal urzedujacym Prezydentem Bytomia ? Zreszta, jak Bartyla gdzies przytnie srodki to zle bo przycina, jak gdzies da to zle bo twierdzi Pan ze jest rozrzutny. Pana rządy zostały ocenione juz jakis czas temu i sam Pan wie jak to sie dla Pana skonczyło. Prosze wiec pozwolic bytomianom ocenic dzialania Bartyli w swoim czasie a nie wiecznie tu instruowac i orzekac ze to jest zle , to jest zle czy to jest złe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu 2017/02/08 19:38 #170436

Piotr Koj napisał:
Niestety, jak zawsze są równi i równiejsi… W tym roku wydarzenia kulturalne organizuje znane ze swojej aktywności w tym temacie (i nie tylko) stowarzyszenie – BYTOMSKI BOKS. Po koncercie noworocznym, organizuje kolejny koncert, tym razem w Operze Śląskiej.


Miejmy nadzieję, że profesjonalizm wspólpracowników DB w zakresie organizowania wydarzeń kulturalnych jak zwykle zostawi daleko w tyle wszelką konkurenjcę.

Edit :Może się wstrzeli w rolę jakiś nieogolony tenor ?;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu 2017/02/09 07:44 #170439

Pan/Pani Passphrase nie byłby sobą, gdyby nie odniósł się do mojego wpisu krytycznie. A przecież nie ma obowiązku czytania moich "cudownych rad". Szkoda, że jak często nie czyta ze zrozumieniem. Z mojego wpisu wynika, że prezydent Bartyla przez 4 lata finansował "jakieś dziwne imprezy kulturalne". Swoją drogą chętnie bym je poznał. Co gorsza myli instytucje kultury z organizacjami pozarządowymi. Ponadto udaje, że w Bytomiu nie ma "tancerzy w rajtuzach". A kto tańczy w Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK. Ja, w odróżnieniu od Pani/Pana nie odbieram bytomianom prawa oceny prezydenta miasta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu 2017/02/09 08:40 #170440

Chodziło mi głównie o to ze Pan w kazdym felietonie zamieszczanym tutaj tylko i wylacznie krytykuje dzialania obecnego Prezydenta miasta. Wybranego legalnie, w wyniku demokratycznych wyborów. Bytomianie nie są głupi, widzą co sie działo podczas Pana kadencji, widzą co sie dzieje i teraz.
Zwróciłem Panu uwage ze cokolwiek nie zrobi Bartyla, to Pan w zasadzie natychmiast ma do tego uwagi, i zawsze są one krytyczne. Gdzies sie pieniadze pojawią - zle bo rozrzutny, gdzies zabierze - zle bo zawsze Pan znajduje jakis powod do tego ze mozna było zostawic. Probował Pan, wedlug mnie nieudolnie, zrobic z Bytomia Energie Kultury. Niezbyt to wyszło i Pana odwołanie pokazało że nie była to dobra droga. Oczywiscie nie tylko to było bezpośrednia przyczyną pozbawienia pana mandatu bo i nieudana reforma szkolnictwa w miescie sie do tego przyczyniła i bezmyslna "modernizacja" stadionu, o czym wszyscy dookoła Panu mówili. Sytuacja na dzis jest taka ze wyrzucono w błoto mase publicznych pieniedzy i to zarówno na promowanie Bytomia jako wielkiego ośrodka kulturalnego, jak i na stadion który wyglada dzis jak powojenna ruina bo zeby tam cokolwiek zrobic to trzeba to wszystko praktycznie zaorac i zaczac od poczatku.
Jesli te felietony tutaj to jest jakis początek, zalązek kampanii prezydenckiej w ktorej chce Pan wystartowac (a tak podejrzewam) to naprawde, polecam skupic sie na czyms innym a nie nieustannym krytykowaniu Bartyli. On kolejnych wyborów w tym miescie juz nie wygra bo nikt w jego kłamstwa po raz trzecie nie uwierzy. Moze lepiej jest zastanowic sie nad nowymi pomysłami, nową wizją, nowym pomysłem na to miasto. Niestety Bytom to takie miasto ze wystarczy miec troche srodkow finansowych na kampanie, oblepic miasto bilbordami, gdzies cos w miare chwytliwego powiedziec i zwyciestwo w wyborach jest pewne. Nie trzeba byc myslicielem i filantropem. A juz na pewno do zwyciestwa z Bartylą nie jest potrzebne krytykowanie jego działań, bo on swoimi decyzjami jakichkolwiek szans w wyborach pozbawia się skutecznie sam.
Naprawde - nowe pomysły, plany, koncepcje - to interesuje ludzi, a nie krytykowanie ze tu obcięto 20 tys, tutaj 100 a tam 200.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu 2017/02/09 10:53 #170443

Problem Passphrase tkwi zupełnie gdzieś indziej. Jak sam pisał trzy dni temu, po ponad rocznym pobycie w Niemczech, :

Passphrase napisał: Ciezko sie tym spoleczenstwem rozmawia, uwierzcie mi. Sa poddawani falszywej propagandzie na o wiele wieksza skale niz to sie dzieje w Polsce.


Potwierdził również, że nie zamierza tu wracać. Dlatego nikogo nie dziwi fakt, że stres, tudzież problemy językowe jak i niemiecka cenzura nie pozwalają mu otwarcie powiedzieć na tamtejszych forach co sam sądzi o polityce tamtejszych władz. Został poniekąd zmuszony do wyładowania swojej frustracji na obiektach mniej niebezpiecznych niż te, które pierwotnie wzbudzają jego emocje. Używa w tym przypadku mechanizmu obronnego zwanym w psychologii przemieszczeniem.

za pl.wikipedia.org/wiki/Mechanizmy_obronne

przemieszczenie

definicja :
Przeniesienie uczuć, zainteresowań itp., uznanych za nieodpowiednie, z jednej osoby na inną, z jednego przedmiotu na drugi, o mniejszym ryzyku, zagrożeniu, niebezpieczeństwie, lub w większym stopniu akceptowaną społecznie – bardziej "dozwoloną"
przykład :
Mąż wszczyna z żoną kłótnię po tym, jak skrytykował go zwierzchnik w pracy. Córka odczuwa silną złość wobec matki, ale swoją agresję przenosi na kogoś innego ze swojego otoczenia, np. na swoją koleżankę.


Passphrase,
Piotr już wielokrotnie na swoim blogu czy na forum punktował , choćby tu
piotrkoj.blog.onet.pl/2013/04/30/tak-zmi...bytom-przypomnienie/

Szkoda, że nie czytasz ze zrozumieniem.
Dlatego też proponuję, abyś znalazł podobne podsumowanie autorstwa Damiana i wykorzystając jego szacunek do bytomian podparty jego wybitnymi zdolnościami komunikacyjnymi, równie rzeczowo "dyskutował" z nim o jego niespotykanych w Europie "osiągnięciach". Podsuń mu kilka pomysłów. Może Cie posłucha i razem zdołacie uratować Bytom. Czasu przecież nie cofniesz.

A jeśli jednak z rzeczowej dyskusji z Damianem nic Ci nie wyjdzie, a dalej chciałbyś uchodzić za osobę wiarygodną, podrzuć nam proszę linka do swoich niepoprawnych wpisów na forum swojego nowego miasta, abyśmy wiedzieli coś o poszanowaniu tamtejszej władzy wobec niemieckiego społeczeństwa obywatelskiego i Twoim dorobku w tym zakresie .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu 2017/02/09 19:03 #170449

Sir Zorro, widzisz, problemy jakimi ludzie tutaj żyją są troszke inne od tych z jakimi zmagają sie bytomianie. Tutaj jeden z drugim emeryt mają problem bo jeden z nich kupił sobie nowe Audi którym juz zdazyl zaorac zjazd do garażu bo ma tak niskie nadwozie. A problem drugiego jest taki ze jego nowy Mercedes nie miesci sie na dzierzawionym przez niego miejscu parkingowym bo jest za szeroki.
Nie mam barier jezykowych jesli chodzi o jezyk niemiecki, podobnie jak nie mam barier jezykowych podczas rozmów w języku angielskim i jeszcze dwóch innych. Nie każdy bytomianin to nieuk po szkole górniczej albo innym SPZ=ecie. Piszesz o jakims moim rzekomym stresie ktory tutaj wyładowuję ? Człowieku co ty bierzesz ? ;) Zmien dostawce.

A co do Bartyli i Koja, po 6 latach jednego i 4 latach drugiego roznicy nie ma zadnej. Kazdy z nich to swietny mówca pustych frazesów politycznych. Zwykli rzeznicy którzy kręcą wyborczą kiche i wpychają ja spoleczenstwu. Był przy władzy Koj to Bartyla mówił że zrobi od niego wszystko lepiej. Odwołali Koja na rzecz Bartyli i teraz znów Koj mówi ze wszystko zrobiłby od Bartyli lepiej. A tymczasem Bytom jako miasto tak jak byłw czarnej dupie tak jest nadal. Trzeba byc skonczonym idiotą zeby ktoremus z nich w cos jeszcze uwierzyc. Tym bardziej ze aktualnie Piotr Koj nie proponuje niczego nowego, instruuje tylko Bartyle ze wszystko co robi robi zle a on sam zrobilby to lepiej. Recenzent sie to nazywa chyba fachowo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu 2017/02/09 20:16 #170450

Passphrase
Co Ty bredzisz ?, kilka dni temu sam pisałeś, że trudno Ci się z tym społeczeństwem rozmawia. Majaczysz coś o swoim wykształceniu, i zdolnościach lingwistycznych, a nawet po polsku nie rozumiesz o co się Ciebie prosiło w poprzednim wpisie.

W kwestii dostawców i brania - poziomem swoich wpisów i brakiem zdolności czytania ze zrozumieniem sam dostarczasz nam ubaw i dlatego nikt nie bierze poważnie Twoich wypocin kiedy sfrustrowany wyładowujesz się na Piotrze. Twoje infantylne zadawane nieustannie pytanie "Co sam zrobiłeś " jest żenujące i kompromituje Cię czwarty rok z rzędu.
Może zamiast czekać na każdy nowy wpis Piotra, udowodnij, że zrozumiałeś przekaz po polsku i sam załóż nowy wątek z poradami dla Damiana a nie czekał, aby za sześć lat spytać "Damian, co zrobiłeś ?"

Idąc modnym na forum tokiem prowadzenia dyskusji typowym dla gimbazy i osób, którym brakuje argumentów, zniżając się do ich poziomu, muszę Cię spytać:
W ilu jeszcze językach bełkoczesz i po ilu dawkach ?.
Czy to prawda, że w Niemczech są zagwarantowane tańsze leki i lepsze warunki w izolatce ?..
Czy sam nie stwierdziłeś, że Niemcy ściągają ludzi niezrównoważonych ?.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu 2017/02/09 20:56 #170451

Posłuchaj chamie, Twoje obrazliwe pod moim adresem teksty kwalifikują Cię bardzo jednoznacznie. Jesli sądzisz ze mozesz być w internecie anonimowy to powinienes wiedziec ze bardzo się mylisz i radziłbym liczyć sie ze słowami. To po pierwsze.
Majaczących, bredzących, niezrównoważonych to radze szukać w swoim najbliższym otoczeniu chamie, bo takich z pewnością tam nie brakuje, podobnych Tobie zresztą.
Infantylny i sfrustrowany to jestes tutaj najwyżej Ty, a w Twoim najbliższym otoczeniu z pewnością takich osób również nie brakuje, co powoduje u mnie politowanie dla Twojej osoby.
Sam chamie bełkoczesz i bredzisz aż ci sie ulewa, ale taki Twoj urok, można się było na tym forum do tego przyzwyczaić.
Współczuje ci gnoju, tylko tyle mogę dla Twojej mętnej i miernej osoby zrobić.
I jeszcze jedna rada - jak nie potrafisz niczego sensownego napisać (co mnie w sumie nie dziwi), to radzę stulić pysk, podkulić ogon i usiąść grzecznie w kącie. Ewentualnie poobcować z sobie podobnymi - bredzącymi, niezrównoważonymi, po Bóg jeden wie jakich lekach, infantylnymi i sfrustrowanymi członkami bliższej i dalszej rodziny z której się wywodzisz, wsród której dorastałeś i która Cie również dziś otacza.
I jeszcze, mimo wszystko, porada. Tam się zgłoś, tam takich jak Ty obsługują i takim pomagają - Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. dr Emila Cyrana, Grunwaldzka 48, 42-700 Lubliniec, Polska.
Możesz smiało jechac bez wcześniejszej rejestracji. NFZ w pełni refunduje leczenie takich beznadziejnych przypadków jak Twój. I nie zapomnij wideł, bedziesz miał czym piasek do taczki ładować w ramach czasu wolnego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu 2017/02/09 21:13 #170452

Jak widać po wpisie inteligentnego lingwisty, Twój pobyt w rekomendowanym przez Ciebie Lublińcu wyraźnie nie spełnił oczekiwań.

Mam tylko gorącą prośbę abyś nie biegał/a z widłami po niemieckich ulicach żeby nie dać Martinowi Shulzowi pretekstu do użycia siły i tym samym nie sprowadził/a nieszczęścia na innych rodaków.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu 2017/02/09 21:18 #170453

Jeżeli Pan/Pani Passphrase nie widzi różnicy pomiędzy mną i Bartylą, nie potrafi wyczytać mojego programu, to nie mamy o czym rozmawiać. A ponadto proszę o zachowanie kultury wypowiedzi...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu 2017/02/09 21:36 #170454

Rozumiem iz prosba o zachowanie kultury tyczy sie przede wszystkim uzytkownika sir zorro, ktory to jako pierwszy zaczal mnie obrazac w sposob prostacki i chamski. Nie mam 15 lat zeby pozwolić sobie na obrazanie mojej osoby przez jakiegoś gnoja mętnego nurtu, stąd moja reakcja na jego prymitywne zaczepki i uwłaczanie mojej osobie.

Panie Piotrze, czytam Pana felietony tutaj od dawna i brakuje mi w nich tego o czym wspomniałem już wcześniej - pomysłu i nowego programu na to co zrobić żeby było lepiej. A Pan ciągle krytykuje tylko Bartylę. Damian Bartyla tym co robi i czego nie robi sam sobie wystawia swiadectwo, i jakie ono jest na dzien dzisiejszy to oboje wiemy. Mierne, bardzo mierne. Chociaz do wyborów jest jeszcze troche czasu Bartyla juz jest przegrany. Mozna powiedziec ze na samym starcie. Raz : proces o korupcje w Poznaniu, dwa : kłopoty z RIO, trzy : bałagan z reforma szkolnictwa, cztery : nieudolnosc w kwestii "kompleksu". Nie bede wymieniał dalej bo to jak kopanie leżącego.
Oczekuję od Pana planu, pomysłu i koncepcji na Bytom. Szkoda energii na to zeby nieustannie pisac o tym co Bartyla robi zle.
Nie wierze ze Pana nowy program będzie to kalka z poprzedniej kampanii bo przeciez doskonale Pan wie o tym ze droga jaką Pan obrał poprzednio nie zaprowadziła Pana tam gdzie zamierzał Pan dotrzeć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu 2017/02/09 22:06 #170455

Passphrase,
sam pierwszy w poście o 19:03 napisałeś

Passphrase napisał: Człowieku co ty bierzesz ? ;) Zmien dostawce.
.

Godzinę później , wyraźnie zaznaczając, że zniżam się do Twego poziomu odpłaciłem Ci tym samym.

Twoje kolejne wpisy nie pozostawiają już wątpliwości.
Zgadzam się tylko w jednej kwestii, iż nie masz 15 lat
Zdrowy piętnastolatek dysponuje już poczuciem czasu i jest świadomy tego co pisał i jakich słów używał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu 2017/02/09 22:08 #170456

Krytyka działań Bartyli to też jednocześnie mój program:
- sprzeciw wobec budowy kompleksu sportowego oznacza, że jestem przeciwnikiem jego budowy, ale także finansowania sportu zawodowego (poza dyscyplinami olimpijskimi), dostrzegam potrzebę budowy lodowiska w formule obiektu wielofunkcyjnego
- współpraca z organizacjami pozarządowymi i przekazywanie im części zadań gminy, które mogą być realizowane taniej i skuteczniej,
- transparentna i otwarta polityka informacyjna,
- stały kontakt z mieszkańcami, ważna rola konsultacji społecznych.
To tylko przykłady. To jak się różnimy, przedstawia między innymi strona: https://www.facebook.com/Jak-zmienia%C5%82-si%C4%99-Bytom-489229607914827/?fref=ts

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Organizacje pozarządowe ważnym ogniwem społeczeństwa obywatelskiego. A w Bytomiu 2017/02/09 23:09 #170457

Wybór między Kojem a Bartylą...hmmm.Nie,dziękuje.Posiedzę chyba jeszcze w tych Niemcach trochę dłużej niż zamierzałem :D
Panowie proponuję trochę lodu na rozgrzane czoła...nie dajmy się podpuszczać ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.