Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: O co tyle szumu?

O co tyle szumu? 2017/02/01 16:43 #170315

Ogłoszenie wyników badań grafologów, stało się okazją do wznowienia walk na jednym z wielu frontów wojny polsko-polskiej. Ten front nazywa się Lech Wałęsa. Nie wiem skąd tyle emocji. Przecież od wielu lat znany jest fakt współpracy Lecha Wałęsy z SB. I nie jest to żadna "zemsta" polityczna, to są fakty. Opowiadali o niej już bardzo dawno niektórzy działacze opozycji demokratycznej. Potem zaczęli o tym pisać historycy. Wiem, temat jest trudny. Lech Wałęsa przez lata był ikoną walk o wolną i niepodległą Polskę, trudno się pogodzić, że ikona jest co nieco umorusana. Z drugiej strony, od wielu lat. sam Lech Wałęsa, pewnymi działaniami, rozmienia swój dorobek "na drobne". Ponadto warto doadać, że nigdy nie był postacią krystaliczną, a ocena jego dokonań zwłaszcza po roku 1989 jest bardzo zróżnicowana. Znam wiele osób, które kiedyś krytykowały Wałęsę, wspierali jego kontrkandydata Tadeusza Mazowieckiego, a nagle stali się najwierniejszymi, bezrefleksyjnymi obrońcami Wałęsy.

Wracam do początku swojego wpisu. Cała wrzawa, żeby nie powiedzieć histeria wokół Wałęsy jest elementem bieżącego sporu politycznego, a on sam stał się tylko narzędziem. A dobrze wiemy, że od zawsze dawał się rozgrywać. PiS zapewne ma satysfakcje, bo jako jedyna partia, jest bardzo konsekwentna w swojej ocenie Wałęsy i w postepowaniu wobec niego. A opozycja wykorzystuje sytuacje, bowiem "zyskała" kij (czyli pretekst) do atakowania obozu rządzącego. I prawda historyczna ma w tym wszystkim najmniejsze znaczenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone