Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Koniec świata? Koniec Ameryki?

Koniec świata? Koniec Ameryki? 2017/01/23 16:23 #170211

Nawet w dniu zaprzysiężenia 45.prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, nieprzychylne mu media i establishment lamentowały. Można było odnieść wrażenie, że oto nastąpi koniec świata, a co najmniej koniec Ameryki. Wszystko było nie tak, pogoda, ilość uczestników inauguracji, krawat, przemówienie. To ostatnie za krótkie i za płytkie. A ja sądzę, że większość Amerykanów usłyszała to co chciała usłyszeć. Choćby te słowa: Nieważne, kto rządzi, ważny jest naród. Skoncentrował się następnie na tematach, które stanowiły główne wątki jego kampanii wyborczej: odbudowie amerykańskiego przemysłu, ochronie miejsc pracy, odebraniu władzy „waszyngtońskim politykom” na rzecz zwykłych Amerykanów i kierowaniu się dewizą „Ameryka przede wszystkim„. A w świat poszedł news: zamieszki, demonstracje w Waszyngtonie. Bo główne światowe media nie stoją tam, gdzie tysiące ludzi, skupionych i skłaniających głowy podczas modlitwy kard. Dolana czy pastora Franklina, klaszczących i plączących przy dźwiękach hymnu USA. A przecież znaleźli się tam nie tylko zwolennicy Trumpa. Do modlitwy skłaniali głowy i płakali przy hymnie, i co najwyżej milczeli z dezaprobatą przy słowach Trumpa również jego przeciwnicy, Bo w głebi serca, prawie wszyscy Amerykanie podpisują się pod wypowiedzianymi na koniec przemówienia nowego prezydenta słowami: Razem przywrócimy Ameryce jej siłę. Przywrócimy Ameryce jej bogactwo. Przywrócimy Ameryce jej dumę. Przywrócimy Ameryce bezpieczeństwo. I, tak, przywrócimy Ameryce jej wielkość.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata? Koniec Ameryki? 2017/01/23 20:11 #170215

Cudowna wizja rozmodlonej inauguracji. Nadzieja konserwatystów: dwukrotny rozwodnik, który nie może się opanować przed łapaniem atrakcyjnych lasek za cipkę (sam tak tę czynność nazywa). Rozumiem też, reforma opieki zdrowotnej powinna też iść w kierunku trumpowskim (likwidujemy publiczną opiekę zdrowotną jak Trump likwiduje Obamacare)? W polityce zagranicznej ciepłe stosunki z Putinem? Naprawdę świetny idol dla polskich konserwatystów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata? Koniec Ameryki? 2017/01/23 20:12 #170216

Cudowna wizja rozmodlonej inauguracji. Nadzieja konserwatystów: dwukrotny rozwodnik, który nie może się opanować przed łapaniem atrakcyjnych lasek za cipkę (sam tak tę czynność nazywa). Rozumiem że reforma opieki zdrowotnej powinna też iść w kierunku trumpowskim (likwidujemy publiczną opiekę zdrowotną jak Trump likwiduje Obamacare)? W polityce zagranicznej ciepłe stosunki z Putinem? Naprawdę świetny idol dla polskich konserwatystów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata? Koniec Ameryki? 2017/01/24 08:34 #170221

Co sie dziwić , głupi naród głupio wybiera. U nas przecież jest identycznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata? Koniec Ameryki? 2017/01/24 10:49 #170222

longtom napisał: Cudowna wizja rozmodlonej inauguracji. Nadzieja konserwatystów: dwukrotny rozwodnik, który nie może się opanować przed łapaniem atrakcyjnych lasek za cipkę (sam tak tę czynność nazywa). Rozumiem że reforma opieki zdrowotnej powinna też iść w kierunku trumpowskim (likwidujemy publiczną opiekę zdrowotną jak Trump likwiduje Obamacare)? W polityce zagranicznej ciepłe stosunki z Putinem? Naprawdę świetny idol dla polskich konserwatystów


Taa, to poważna wada. Wszak bardzo daleko mu do nowoczesnego i idealnego władcy z wizji postępowych demokratów.
www.tvp.info/27721400/muzulmanin-zastapi...kraci-szukaja-lidera

Ich idol modliłby sie aż 5 razy dziennie zwrócony w stronę Mekki.
Nie musiałby też się rozwodzić, gdyż w swoim haremie miał by conajmniej 20 żon, z czego połowę w wieku przedszkolnym. Na wszystkie żony i dzieci pobierałby stosowny zasiłek i inne należne świadczenia.
Łapanie atrakcyjnych lasek za c***i zakończone - najlepiej zbiorowym - gwałtem byłoby odważnym i mile widzianym aktem ubogacania kulturowego dla nowoczesnych demokratów w całej Europie i Ameryce, a szczególnie dla feministek zjednoczonych pod hasłem "Nie brońcie nas, gdy będziemy gwałcone przez imigrantów".

W kwestii poruszonych ciepłych stosunków nie może zabraknąć gorących 72 hurys dla każdego, kto z pasem szahida lub karabinem maszynowym wbiegnie w tłum chrześcijan podczas mszy, lub wjedzie ciężarówką w świąteczny jarmark.

Naprawdę, poziom obecnego lewactwa jest przerażający. Przekroczył wydawało się, ostatnią granice zidiocenia.

Nikt tak jak oni, w tak krótkim czasie, bredząc populistyczne hasła o demokracji i wolności, zdążyli nie tyle wypaczyć co wręcz zeszmacić latami wywalczoną istotę demokracji, demokratycznych wyborów i wolności niepodległych państw i narodów do samostanowienia.
Zapatrzeni w swoich idoli i identyfikując się z ich wyrażaną publicznie pogardą wobec własnych dzieci, małżonków, wyników demokratycznych wyborów, czy krwawo wywalczonej po latach niepodległości, starają się wszystkich przekonać, że dziś nowoczesna wolność i demokracja to nic innego jak anarchia, kurewstwo i kolaboracja/zdrada razem wzięte.

vanstypeks napisał: Co sie dziwić , głupi naród głupio wybiera. U nas przecież jest identycznie.


Zaiste identycznie. Jan Pietrzak w jednym ze swoich skeczy z lat 80-tych parodiował rozmowę dwóch komuchów przed zbliżającymi sie wyborami. Nauczeni wygraną poprzednich wyborów, nadchodzące planują wygrać ponownie.
Nagle jeden pyta:
- a co jeśli wyniki wyborów będą inne ?.
- należy zmienić naród - odpowiada drugi

przypisy
niezalezna.pl/75853-feministki-w-oparach...one-przez-imigrantow
wirtualnapolonia.com/2016/02/04/szwedzki...ne-przez-imigrantow/
za sjp.pl/
anarchia - bezrząd; samowola; chaos
kurewstwo - niemoralne prowadzenie się, niegodziwe postępowanie;
kolaboracja - współpraca z obcą, narzuconą władzą, zwłaszcza z władzami okupacyjnymi;
zdrada - 1. niedochowanie wierności wobec partnerki lub partnera; 2. złamanie jakichś zasad, idei; 3. działanie na szkodę kraju

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata? Koniec Ameryki? 2017/01/24 14:13 #170225

Się Zorro, nie wiem czy o to ci chodziło, ale wypowiedzi taki jak twoja do reszty ośmieszają dyskurs ksenofobicznej nadwiślańskiej prawicy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata? Koniec Ameryki? 2017/01/24 15:31 #170229

longtom napisał: Się Zorro, nie wiem czy o to ci chodziło, ale wypowiedzi taki jak twoja do reszty ośmieszają dyskurs ksenofobicznej nadwiślańskiej prawicy.


longtom,
też nie jestem pewien czy o to ci chodziło, ale wypowiedzi taki jak twoja udowadniają nam fundamentalną zasadę, iż niezależnie od kontynentu, rozchisteryzowane stada homolewaków po przegranych wyborach już na drugi dzień tracą zdolność rozumowania elementarnych pojęć, podstawowych definicji i logicznego myślenia. Swój dysonans poznawczy redukują uśmiechem na ustach pełnych populistycznych i uniwersalnych frazesów, których znaczenia nie pojmują. Ich bardziej światłe jednostki, których wybierają na swoich przywódców stad, wyrzekli się publicznie swoich rodzin, potomstwa, a w donoszeniu i szkalowaniu narodu i ojczyzny poza jego granicami stanowią światową elitę. .

A jeśli twierdzisz, że jest inaczej, i w dodatku zaliczasz się do tej postępowej elity, która doświadczyła czym jest dyskurs - rzeczowo, bez problemu i na poziomie z pominięciem mowy kurewstwa i kolaboracji odniesiesz się do jakiegoś tam ksenofobicznego wpisu z 10:49.

P.S. Mogę ci pomóc - skorzystaj z tej pozycji. tezeusz.pl/31887,dijka-teuna-a-van-red-d...uktura-i-proces.html
Jednak nie licz, że Ci pożyczę.
I jeszcze jedno. Gdybyś ze zrozumieniem przeczytał moje wczesniejsze kilkuletnie wpisy, bez problemu zrozumiałbyś jak mi daleko do tzw. prawicy. Jednak do akceptacji jakiejkolwiek, a tym bardziej jak w tym przypadku skrajnej patologii jest mi jeszcze dalej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata? Koniec Ameryki? 2017/01/24 20:31 #170231

longtom, jeśli więc ten okropny Trump zostaje prezydentem, jeśli Brexit staje się faktem to chyba jest znak, że ludzie mają już dosyć lewaków u władzy. Ich chorej poprawności, ideologicznego zaślepienia, fałszywej i wybiórczej sprawiedliwości. A wszelkiego rodzaju "postępowcy" powinni się raczej wziąć do roboty i zmienić taktykę, bo na wiecznym straszeniu prawicą daleko nie zajadą. Zresztą tak mi na nich zależy jak na zeszłorocznym śniegu :lol:

A co do samego felietonu Piotra Koja - usłyszeć od polityka związanego z PO głos rozsądku w sprawie Trumpa to jednak zaskoczenie. Pozytywne oczywiście.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata? Koniec Ameryki? 2017/01/25 09:57 #170233

Gdybym nie wiedział nic o nowym prezydencie USA, nie znał jego nazwiska, a tym bardziej jego przeszłości, dokonań, błędów i grzechów, ale zobaczyłbym na własne oczy – jak w zeszłym tygodniu w Nowym Jorku i Waszyngtonie – kto wychodzi na ulice w proteście przeciwko niemu, prawdopodobnie nabrałbym do niego co najmniej sympatii, jeśli nie zaufania. W ciemno. Wystarczyłaby mi obecność na czele antyprezydenckiego marszu kobiet w Waszyngtonie Cecile Richards, szefowej Planned Parenthood, chyba najbardziej zbrodniczej organizacji w USA. Organizacji, która poczuła zmianę władzy tuż po zaprzysiężeniu, gdy została odcięta od środków publicznych, które za czasów prezydentury Baracka Obamy lały się do niej strumieniami. Wystarczyłby mi widok agresywnych młodzieżówek, niosących transparenty z sierpem i młotem, podpalających kosze na śmieci i wybijających szyby w sklepach i bankach i demolujących samochody na ulicach Waszyngtonu. Wystarczyłby mi widok gwiazd Hollywood i estrady, które, jak Alec Baldwin, wzywały w Nowym Jorku do aktywnego oporu przeciw prezydentowi, czy, jak Madonna w Waszyngtonie, rzucających takimi wulgaryzmami pod adresem nowego gospodarza Białego Domu, że nawet niechętne mu stacje telewizyjne musiały przerwać transmisję. Wystarczyłby mi widok satanistów ubranych na czarno, z pomalowanymi i wykrzywionymi twarzami, przechodzących z okrzykami i charakterystycznymi gestami na tyłach White House, w pobliżu „prezydenckiego” kościoła św. Jana dokładnie w czasie, w którym trwała modlitwa z udziałem prezydenta elekta i wiceprezydenta elekta. Jacek Dziedzina ujął to w punkt!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata? Koniec Ameryki? 2017/01/25 18:58 #170244

Elementarne pojęcia się "rozumie", a nie rozumuje.
W histerię wpada się przez "h", a nie "ch" (sprawdź dlaczego, bardzo ciekawy grecki, mizoginiczny - ergo prawacki - źródłosłów)
Co do meritum - zauroczenie Trumpem mnie śmieszy, zwłaszcza w wykonaniu ludzi manifestacyjnie religijnych jak PK.
Sposób argumentacji zwolenników Trumpa, PISu, ONRu itp. - gdzie każdy kto myśli inaczej jest homolewakiem, wyrzekającym się rodziny i pozbawionym zdolności myślenia jest żałosny i ośmiesza takie idee.
Aha, bardzo sobie pochlebiasz, jeśli sądzisz, że będę analizował twoje kilkuletnie wpisy. Może ci daleko do prawicy, ale wpisujesz się znakomicie w jej paranoiczny sposób widzenia świata

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata? Koniec Ameryki? 2017/01/26 20:46 #170254

Longtom,
Twoje infantylne wypociny "rozumieć czy rozumować" jednoznacznie dowodzą, że zarówno ani nie pojmujesz ani nie rozumiesz/rozumujesz terminów ani tego o co się Ciebie prosi. Pozwól, że przypomnę.

"A jeśli twierdzisz, że jest inaczej, i w dodatku zaliczasz się do tej postępowej elity, która doświadczyła czym jest dyskurs - rzeczowo, bez problemu i na poziomie z pominięciem mowy kurewstwa i kolaboracji odniesiesz się do jakiegoś tam ksenofobicznego wpisu z 10:49."

Więc zapytam Cię jeszcze raz. Gdzie podział się Twój utęskniony i rzeczowy dyskurs w temacie polityki USA po ostatnich wyborach ? Co sądzisz o kierunku poszukiwania kandydata przez amerykańskich demokratów ?
Czy nie jest prawdą, że ich muzułmański kandydat nie mógłby się modlić 5 razy dziennie zwrócony w kierunku Mekki ? . I czy sądzisz, że byłoby to dobrym rozwiązaniem ?.
Czy wykluczasz, że zbiorowe gwałty sa tolerowane i przez homolewaków nazywane ubogacaniem kulturowym ?. Jak to widzisz w USA, gdzie społeczeństwo jest uzbrojone ?.
Czy osoba stojąca na czele "tych dobrych i uczciwych" może z premedytacją oszukiwać swoje dzieci, fundusz alimentacyjny i pobierać pieniądze na fikcyjne faktury za niewykonana pracę ?.
Czy nowoczeność polega na spędzaniu dni świątecznych z równie nowoczesną koleżanką a nie z rodziną lub chociaż z tymi odwalającymi czarną robotę ?
itd ...

i druga część

za sjp.pl/paradoks
"paradoks - rozumowanie - nie rozumienie - logiczne, pozornie oczywiste, prowadzące z powodu pewnych nieścisłości logicznych do wyniku sprzecznego z założeniem lub udowadniające jednocześnie dwie sprzeczne tezy"
I praktycznym przykładem błędnego rozumowania logicznego są populistyczne slogany udowadniające jednocześnie dwie sprzeczne tezy.
Demokracja - pierwsze populistyczne hasło będące przykładem błędnego rozumowania. Jak "demokrata" zaraz na drugi dzień ustawowo - niezależnie od kontynentu - nie zgadza się z wynikami demokratycznych wyborów ?
Wolność - bezkarne wygłupy, blokady sejmu, uliczne prowokacje nie tylko w kraju ale i w stolicach europejskich, mające na celu świadome deprecjonowanie Polski na arenie międzynarodowej a ostatecznie zachęcanie do obcej interwencji. I wszystko bezkarne. Jak takie ekscesy potraktowałby pułkownik Mazguła w latach 80-tych - dziś jak się okazuje wieczny student ?. Jak zareagowałby Obama lub Merkel ?
itd...

A teraz uwaga gwóźdź programu. Rzeczowy dyskurs w rozumieniu / rozumowaniu longtoma w temacie wyborów w USA.
Uwaga ... Da Dam ... iiii ...3.. 2 ..1 teraz .

longtom napisał: Co do meritum - zauroczenie Trumpem mnie śmieszy, zwłaszcza w wykonaniu ludzi manifestacyjnie religijnych jak PK.


I to wszystko ? Na tyle Cię stać ?. To Twój rzeczowy dyskurs na poziomie ?. Czy widzimy dobrze ?.
Czy Twoim rzeczowym dyskursem na poziomie jest wyśmiewanie Piotra za to, że nie kryje się ze swoją wiarą i wyznawanymi wartościami ?. Nigdy, przenigdy nie wyśmiał byś publicznie osoby znanej w mieście z funkcji, imienia i nazwiska gdyby wyznawała i manifestowała islam lub judaizm. Ale katolika przecież można, ba, nawet trzeba. Jego wiara jest sprzeczna z demokracją, a wyrażanie sprzeciwu wobec skrajnej patologii jest zagrożeniem dla wolności obywatelskiej.
To takie cool. Takie nowoczesne. Europejskie i trendy. No dalej. Mamy przecież demokrację. Widać, że z Ciebie spoko ziomek. No dowal mu jeszcze.

No nie, żartowałem. Żebyś nie pomyślał że ktokolwiek Ci na forum schlebia. Jest to wyjątkowo tchórzliwe i niegodziwe postępowanie. Każdy Ci to powie. A jak "niegodziwe postępowanie" nazywane jest według za sjp.pl ? . No jak ? Pomogę Ci. K..., Ku... , Kur...
Już wiesz ?.

Pamięć o milionach pomordowanych lub zabitych na frontach wojen Polakach, w tym może i Twoich przodków i należny im szacunek dla nich za to, że zostawiając rodziny i iidąc w pierwszej linii z karabinem przeciw czołgom sprawili, że mogliśmy żyć w Polsce niepodległej od różnych okupantów ze wschodu czy z zachodu to dla Ciebie paranoiczny obraz ?. Czy swoją pamięć o nich i należny hołd wyrażasz uczestnictwem w tzw. paradzie równości z uśmiechem i różowym balonikiem i tęczową flagą ?. Ginęli na darmo ?.Czy może też to Cię śmieszyło ?

A tak prosiłem: " rzeczowo, bez problemu i na poziomie z pominięciem mowy kurewstwa i kolaboracji."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata? Koniec Ameryki? 2017/01/26 22:16 #170256

A twój psychiatra prosił - bierz leki regularnie.
Znowu słowotok i bluzgi.
Czepianie się Ryśka P za sylwestrowy wyskok (czy ja mówię, że mnie to zachywca?) bez odniesienia się do obyczajowych wyskoków Trumpa i jego 3 małżeństw. Itp., itd.
Bez odbioru

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata? Koniec Ameryki? 2017/01/27 17:52 #170260

longtom napisał: Się Zorro, nie wiem czy o to ci chodziło, ale wypowiedzi taki jak twoja do reszty ośmieszają dyskurs ksenofobicznej nadwiślańskiej prawicy.

abstrachując od tego, że to nie ksenofobia ino świadome niechcenie invazji węży (wiadomo jakich ), to zwracam uwagę że "fobie" to każdy se może mieć jakie se chce i nic nikomu do tego i jest jakąś porąbaną manierą że soroszowi agenci w mediach szermują tym ksenofobowym "epitetem", a pomawiani niepotrzebnie się odżegnują i tłumaczą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata? Koniec Ameryki? 2017/01/27 20:13 #170261

AA napisał:

longtom napisał: Się Zorro, nie wiem czy o to ci chodziło, ale wypowiedzi taki jak twoja do reszty ośmieszają dyskurs ksenofobicznej nadwiślańskiej prawicy.

abstrachując od tego, że to nie ksenofobia ino świadome niechcenie invazji węży (wiadomo jakich ), to zwracam uwagę że "fobie" to każdy se może mieć jakie se chce i nic nikomu do tego i jest jakąś porąbaną manierą że soroszowi agenci w mediach szermują tym ksenofobowym "epitetem", a pomawiani niepotrzebnie się odżegnują i tłumaczą.

Nie wiem kim jesteś ale gadki w takim stylu mógłbyś oszczędzic zwykłym śmiertelnikom.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec świata? Koniec Ameryki? 2017/02/09 11:21 #170444

Panie Koj Pan tak na serio?
Czy dalej ktoś chce rozmawiać o człowieku, który już w momencie zaprzysiężenia złamał konstytucję?
Doprawdy... nigdy Pana nie zrozumiem.... Na odnoszenie się do wypowiedzi Sir Zorro szkoda nawet czasu, ale tutaj... tutaj to chyba trzeba mieć klapki na oczach albo po prostu nie znać języka angielskiego, aby wypisywać takie głupoty. Z drugiej strony może posiłkuje się Pan wiadomościami sączonymi przez Fox News....i dlatego to wszystko...
@logtom - dziękuję :)

P.S. Jedno jest pewne: dzięki takim postaciom jak Trump amerykańskie programy satyryczne są coraz lepsze, powstaje coraz więcej dobrej muzyki (o ile mnie pamięć nie myli w latach 60. też trochę się w tej dziedzinie dokonało...hmm.. ciekawe dlaczego?)
Polecam jeszcze raz sprawdzić kim są prawdziwi przeciwnicy Trumpa.
To nie tylko te " agresywne młodzieżówki" czy "sataniści ubrani na czarno, z pomalowanymi i wykrzywionymi twarzami", ale też Szkoci (starsi, młodsi). Na Pana miejscu ogarnąłby mnie strach ;)
https://www.youtube.com/watch?v=3pbTmXsfiYk&feature=youtu.be

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone