Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Czy leci z nami pilot?

Czy leci z nami pilot? 2017/01/13 21:33 #170155

9 stycznia napisałem: Jaki prezydent taki koncert noworoczny, uroczysty… Tak można krótko skwitować informację o tradycyjnym koncercie noworocznym w 2017 roku, Odbędzie się on na deskach Teatru Górnośląskiego w Bytomiu-Łagiewnikach. Czy to optymalne miejsce na koncert noworoczny mając w Bytomiu tyle sal koncertowych? BeCeK i sala ToTu – puste, a sala nieodgrzana… Sale koncertowe duże i małe posiadają: Opera Śląska, Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Muzeum Górnośląskie. Organizatorami są nie Prezydent czy Miasto, ale UWAGA stowarzyszenia znane i cenione, zwłaszcza na niwie kultury: KAMRAT i BYTOMSKI BOKS. A kto wystąpi? Artyści Opery Śląskiej. A jak artyści Opery to przecież nie kto inny jak doradca prezydenta ds kultury Juliusz Ursyn Niemcewicz z dwoma koleżankami. Jakoś trzeba do pensji dorobić… No cóż to jest kwintesencja polityki kulturalnej prezydenta Bartyli, dać swoim zarobić.

Jakie było moje zdziwienie, kiedy dzisiaj otrzymałem smsa: UM Bytom: Sobota, 14 stycznia, godz. 17.00 – Koncert Noworoczny w Bytomskim Centrum Kultury, szczegóły na www.bytom.pl . Tak więc okazało się, ze jutro odbędzie się kolejny koncert noworoczny, z udziałem Ewy Urygi i młodzieży z MDK nr 1. To bardzo ciekawa propozycja, utytułowana artystka i młodzież z jej rodzinnego miasta. I na tym się kończą pozytywy. Koncert, wbrew temu co pisało w smsie nie jest promowany na bytom.pl (ani na gminnym FB). Na stronie BeCeKu pisze wyraźnie: Prezydent Bytomia, Damian Bartyla zaprasza na Koncert Noworoczny. Czy ktoś panuje nad polityką informacyjną miasta? Koncert organizowany przez Bokserów jest darmowy, w BeCeKu za symboliczną złotówkę. Mimo tego koncert doradcy prezydenta jest od wielu dni promowany (wydano min. plakat, jest na www i na FB), a koncert cenionej w Polsce i poza Polską wokalistki jazzowej, soulowej i gospelowej Ewy Urygi niestety nie.

Czy leci z nami pilot???

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy leci z nami pilot? 2017/01/15 10:20 #170158

Wczoraj dopisałem część 2...
Rok 2017 stawia przed miastem ogrom wyzwań. Po pierwsze budżet Bytomia, deficyt i wieloletnia prognoza finansowa. Po drugie 100 milionów EURO z Obszaru Strategicznej Interwencji i powiązany z tym Gminny Program Rewitalizacji. Po trzecie inne środki zewnętrzne, zwłaszcza unijne. Po czwarte dziesiątki mniejszych i większych probemów oraz wyzwań. Jakiś przykład? Zanieczyszczenie miasta w tym smog, czy też walka z panoszącą się wszędzie reklamą. Każdy pomyśli to zapewne wszystkie ręce na pokładzie, trwają prace dzień i noc. Niestety, nic bardziej mylnego. Z Wydziału Strategii zwalnia się kierownik odpowiedzielany za Gminny Program Rewitalizacji, Zespół Wdrażania tegoż GPR traci swojego koordynatora. Kolegium RIO stwierdzaja nieważność uchwały Rady Miasta w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2016-2046 ze względu na naruszenie prawa. I tak dalej… A co robi Prezydent? Od koncertu do koncertu. Uściski, sweet focie, obiecanki-cacanki. A jak prezydent w te tony, to i jego maszyna propagandowa. Na darmo szukać na bytom.pl trudnych tematów. Już w poniedziałek w Życiu Bartyli cała prawda i tylko prawda, czyli NUDY.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.