Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: EC Szombierki wykreślona ze Szlaku Zabytków Techniki

EC Szombierki wykreślona ze Szlaku Zabytków Techniki 2016/12/15 21:56 #169915

Mam już szczerze dosyć pisania o złych wiadomościach dotyczących mojego miasta, ale niestety, trudno je omijać. Co gorsza, przedstawiam tylko bieżące informacje za mediami. Gazeta Wyborcza informuje: Elektrociepłownia Szombierki zostanie wykreślona ze Szlaku Zabytków Techniki. – Do nowego właściciela, spółki Rezonator, ponad miesiąc temu wysłaliśmy zapytanie czy chce z nami współpracować. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi – mówi Adam Hajduga z Urzędu Marszałkowskiego, twórca szlak. Trudno tej informacji nie powiązać z doniesieniem chorzow.naszemiasto.pl: dawny ratusz w Chorzowie to ruina, gmach dawnego ratusza w dzielnicy Batory od lat niszczeje. Tu potrzebny jest duży remont. Właściciel budynku nie odpowiada jednak na żadną korespondencję i nie chce oddać zabytku. Co łączy te dwie informacje? Osoba właściciela. Od pierwszej informacji o „wyborze” przez miasto partnera do rewitalizacji EC Szombierki, zwracaliśmy (jako strona społeczna) uwagę, na niebezpieczeństwa jakie niesie ten wybór dla ikony postindustrialnej architektury. Na razie nasz „katedra” znika z Szlaku Zabytków Techniki. Za ile zniknie z powierzchni dzielnicy?

A tak na marginesie Gazeta Wyborcza podnosi jeszcze jeden wątek bytomski w tekście „Bytom coraz bliżej finansowej plajty”.
katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35019,21...j-plajty-opinia.html [/url]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EC Szombierki wykreślona ze Szlaku Zabytków Techniki 2016/12/16 15:05 #169917

Szczerze, to ja Panu serdecznie wspolczuje. Pan musi zyc w ciezkiej depresji, same negatywne felietony i rozprawki na temat jak to zle sie w Bytomiu dzieje. W niektorych sporo racji, niektore populistycznie podkolorowane. Ale ogolny obraz jednak w ciemnych barwach.
Nie wiem konkretnie co danemu obiektowi daje bycie jednym z przystankow rzeczonego Szlaku Zabytkow. Mam wrazenie ,byc moze mylne, ze to jedynie tabliczka. Moze bylby Pan łaskaw mnie oswiecic w tej kwestii, jakie sa wymierne korzysci dla danego obiektu jesli jest wciagniety na liste ?
A w ogole to mam pytanie za czyjej kadencji w UM EC przestala byc panstwowa i przeszla w prywatne rece. Z tego co pamietam przez Fortum, wlascicielem był PEC Bytom ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EC Szombierki wykreślona ze Szlaku Zabytków Techniki 2016/12/16 23:14 #169920

Z tego co pamiętam, to gmina zabiegała o komunalizację Zespołu Elektrociepłowni Bytom S.A., na co nie zgodził się rząd i postanowił sprywatyzować spółkę. W przypadku EC Szombierki źle się stało, ale z drugiej strony miasto raczej nie miałoby pieniędzy na inwestycje w modernizację źródeł ciepła, aby spełnić unijne normy, które w najbliższych latach zostaną zaostrzone. Poza tym teraz Damian Bartyla miałby teraz jeszcze więcej majątku do sprzedania w dziwnych okolicznościach :P.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EC Szombierki wykreślona ze Szlaku Zabytków Techniki 2017/01/03 17:01 #170048

Passphrase napisał: Nie wiem konkretnie co danemu obiektowi daje bycie jednym z przystankow rzeczonego Szlaku Zabytkow. Mam wrazenie ,byc moze mylne, ze to jedynie tabliczka. Moze bylby Pan łaskaw mnie oswiecic w tej kwestii, jakie sa wymierne korzysci dla danego obiektu jesli jest wciagniety na liste ?quote]

Nie wiem, ale siem wypowiem!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EC Szombierki wykreślona ze Szlaku Zabytków Techniki 2017/01/04 08:56 #170052

Posluchaj piekny kawalerze, wypowiedz a zadanie pytania to zasadnicza roznica. Dostrzegasz ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EC Szombierki wykreślona ze Szlaku Zabytków Techniki 2017/01/04 12:13 #170056

Passphrase napisał: Nie wiem konkretnie co danemu obiektowi daje bycie jednym z przystankow rzeczonego Szlaku Zabytkow. Mam wrazenie ,byc moze mylne, ze to jedynie tabliczka.


Szlak Zabytków Techniki to jest marka naszego województwa. Naprawdę wielkie rzesze ludzi z niego korzystają każdego roku. To jest prestiż, to jest reklama miasta, to są odwiedzający z innego powodu niż zakupy w markecie. Reklama i dobre opinie o danym obiekcie to także szansa na inwestycje w taka nieruchomość lub jej okolice.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EC Szombierki wykreślona ze Szlaku Zabytków Techniki 2017/01/04 13:09 #170057

Passphrase wykazuje się nie tyle nonszalancją, co zwykłą ignorancją.
Szlak Zabytków Techniki to marka całego województwa... jak słusznie zauważył Pan Piotr.
To nie tylko prestiż dla miasta, ale też realna pomoc: co roku możliwe jest przecież pozyskanie środków na organizację wydarzeń chociażby tych mających miejsce w trakcie Industriady, a w ramach przynależności do Szlaku otrzymuje się darmowy pakiet promocyjny. Ponadto obiekt, który znajdzie się na Szlaku może skorzystać naprawdę w wielu sferach: taka sieć ułatwia przede wszystkim wymianę wiedzy, doświadczenia, pozwala na jeszcze lepszą współpracę między miastami czy obiektami.... pozwala na realizację wspólnych projektów, zdobywanie sponsorów, nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych... można korzystać np. z bezpłatnych szkoleń dla przewodników w obiektach... można za darmo otrzymać reklamę chociażby na targach turystycznych (śląska organizacja turystyczna), można otrzymać po prostu realną pomoc... oczywiście jeśli wykaże się chociaż minimum zainteresowania tym tematem...
Ciekawe, że niektórym samorządom czy inwestorom prywatnym jakoś nie trzeba tego tłumaczyć (patrz: Ruda Śląska, Siemianowice, Tanorwskie Góry, Cieszyn, Zabrze....i wiele, wiele innych).
http://zabytkitechniki.pl/Tagi/747/lista-swiatowego-dziedzictwa-unescohttp://zabytkitechniki.pl/Tagi/747/lista-swiatowego-dziedzictwa-unesco
Szlak Zabytków Techniki to marka promująca nasz region nie tylko w Polsce, ale i na świecie. To sieć obiektów przemysłowych, które nagle zyskały nowe funkcje stając się nie tylko ośrodkami kultury, ale często i zwykłymi przedsiębiorstwami. (patrz zabrzański Szyb Maciej czyli piękny przykład na to, że biznes i kultura wcale wzajemnie się nie wykluczają).
Naprawdę nie jestem w stanie pojąć, że komuś trzeba to jeszcze tłumaczyć.

W Bytomiu ostały się tylko Górnośląskie Koleje Wąskotorowe..i to nie dzięki wspaniałomyślności włodarzy tego miasta, a jedynie dzięki ciężkiej pracy wspaniałych ludzi ze Stowarzyszenia.

a co z EC Szombierki, Szyb Krystyna, "Kopalnia" Rozbark, dawne Warsztaty Naprawcze Górnośląskich Kolei Wąskotorowych przy Brzezińskiej.... ? Jedno wielkie nic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone