Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Jedyne co można obiecać, to powtarzając za Churchillem, „tylko krew, pot i łzy”

Jedyne co można obiecać, to powtarzając za Churchillem, „tylko krew, pot i łzy” 2016/12/05 21:56 #169808

Krach miejskich finansów coraz bliżej. I nie ważne jest jak dookreślimy słowo bliżej. Bez względu na wszystko, patrząc z perspektywy interesariusza tego budżetu, za szybko. Jak na razie wiemy tyle, że sesji budżetowej w grudniu nie będzie, a Regionalna Izba Obrachunkowa, w końcu spojrzała na budżet zgodnie ze swoimi prerogatywami. Stało się tak, mimo dość drastycznego ścięcia wszystkich kosztów… A mimo to. Tak kończy się zabawa w zarządzanie miastem, a może należałoby nazwać rzeczy po imieniu jego rozkradanie? Bez względu na użyte słowa, jest bardzo źle. A możliwości kreatywnej księgowości się chyba skończyły. Współczuję służbom finansowym. Czy jest wyjście z tej sytuacji?

Jest. Tylko trzeba powiedzieć jasno i otwarcie, ze jedyne co można obiecać, to powtarzając za Churchillem, „tylko krew, pot i łzy”. Wiem, są to bardzo niepopularne decyzje, ale tylko one mogą uratować miasto Jakie? Dokończenie reorganizacji sieci szkół, cięcia w sferze opieki społecznej (tam gdzie to możliwe), głęboka restrukturyzacja urzędu i wszystkich gminnych, instytucji, firm. To tylko te najważniejsze, bo najbardziej kosztochłonne punkty programu oszczędnościowego, który należy wprowadzić bez zbędnej zwłoki. Koniec z udawaniem, że stać nas na ratowanie upadających klubów sportowych pompując tam dziesiątki milionów złotych, organizacji Dni Bytomia w prostej (budżetowej) formule itp, itd. Czy obecnie rządzących stać na takie działania? Nie. Jaki z tego wniosek? Pozostawiam odpowiedź bytomianom…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jedyne co można obiecać, to powtarzając za Churchillem, „tylko krew, pot i łzy” 2016/12/06 10:44 #169811

Wszystko się zgadza tylko dlaczego zaczyna Pan oszczędnościową wyliczankę od
"dokończenia reorganizacji sieci szkół i cięć w sferze opieki społecznej (tam gdzie to możliwe)"?

Czy nie jest to czasem próba obrony Pana dawnych, nietrafionych decyzji i podtrzymanie zdania w tematach, które zostały dość brutalnie ocenione przez bytomian.

Dalsza część Pana wyliczanki jest jak najbardziej słuszna i to od niej należałoby zacząć:
"głęboka restrukturyzacja urzędu i wszystkich gminnych, instytucji, firm" - absolutnie tak!
I dalej też słusznie:
"Koniec z udawaniem, że stać nas na ratowanie upadających klubów sportowych pompując tam dziesiątki milionów złotych, organizacji Dni Bytomia w prostej (budżetowej) formule itp, itd."

Czyli pełna zgoda, tylko kolejność oszczędności powinna być odwrotna - najpierw Polonia, potem Urząd, potem ZBM a dopiero w absolutnej ostateczności edukacja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jedyne co można obiecać, to powtarzając za Churchillem, „tylko krew, pot i łzy” 2016/12/06 21:57 #169815

"Wyliczankę" zaczynam od edukacji i opieki społecznej, bo generują największe koszty, a jednocześnie (choć to bolesne) nie stać nas na taką ofertę, jaka jest na dzień dzisiejszy. Liczba dzieci/uczniów zmniejsza się i sieć szkół trzeba do tej sytuacji dostosować, podobnie z opieką społeczną. Niestety, musimy patrzeć na Bytom 2017, jako na biedne miasto...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jedyne co można obiecać, to powtarzając za Churchillem, „tylko krew, pot i łzy” 2016/12/06 22:02 #169816

Czas pokazał, że Piotr miał rację. Nie dość, ze jest mniej dzieci to też wielu bytomian wyjechało za granicę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jedyne co można obiecać, to powtarzając za Churchillem, „tylko krew, pot i łzy” 2016/12/07 13:09 #169820

tylko czemu akurat do zaorania wytypować szkoły w których i wtedy i teraz nabór był stabilny a nawet wzrastał? i czy aby na pewno w imię oszczędności dzieciaki w dziennych szkołach powinny kończyć lekcje po 19stej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jedyne co można obiecać, to powtarzając za Churchillem, „tylko krew, pot i łzy” 2016/12/07 17:34 #169823

Ta, jasne, pocenie i krwawienie trzeba zacząć od mieszkańców, a dopiero potem od bandy w urzędach i spółkach podległych, od razu wnioskuję podnieść wodę i ścieki na 50 dych od łebka ( śmieci takoż) to uratujemy budżet tego grajdoła.
Oczywiście nie zapomnijcie utworzyć agendy urzędu do spraw ratunkowych ( jak bari czy bytomski sport) z kilkoma ekspertami za ciężką kasę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone