Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Czy to już MAFIA czy jeszcze tylko UKŁAD?

Czy to już MAFIA czy jeszcze tylko UKŁAD? 2016/12/03 21:58 #169781

Tak zatytułował swój felieton radny Mariusz Wołosz. Odpowiedział na nie twierdząco, uznając Bytom za miasto bezprawia. Dlaczego? Ze względu na nadużycia w miejskich spółkach i instytucjach, polityka personalna – nepotyzm i rozrost zatrudnienia, wirtualne pieniądze w budżecie, lekceważenie wszelkich, nawet takich jak NIK czy Urząd Marszałkowski, układy ze związkami zawodowymi.

Ciekawe pytanie układ czy mafia? Ciekawy wniosek – BYTOM MIASTEM BEZPRAWIA. Nie dziwię im się, patrząc po reakcjach bytomian ONI także się nie dziwią.

Ale wracam do tematu. Felieton ukazał się w październiku, w prasie, następnie został upubliczniony w internecie. Czy coś się w związku z ty wydarzyło? NIESTETY NIC. O czym to świadczy? Po pierwsze, że Ci którzy uczestniczą w opisanym procederze czują się bezkarni. Nie dziwię się. Wszak niektóre postępowania, bardzo w swej wymowie proste i konkretne (bo będące kontynuacją już rozstrzygniętych spraw) ciągną się latami (jedna chyba już 6 LAT). Po drugie, że opisana sytuacja ma swojego PATRONA (patronów), na tyle silnych, że aktorzy tego żenującego „spektaklu”, mogą sobie na to co się dzieje pozwolić, bo czują się bezkarni. Po trzecie, że opisana diagnoza jest trafna, bo nikt z nią nie walczy wiedząc, że lepiej ją przemilczeć, dalej robiąc swoje, bo „biznes is biznes”. Po czwarte, świadczy o słabości opozycji, ale i szerzej elit w mieście, które na ten stan rzeczy milcząco przyzwalają…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy to już MAFIA czy jeszcze tylko UKŁAD? 2016/12/05 09:07 #169802

Piotr Koj napisał: Po czwarte, świadczy o słabości opozycji, ale i szerzej elit w mieście, które na ten stan rzeczy milcząco przyzwalają…


To Bytom ma jakieś "elity"? Kogo Pan zalicza do tego grona?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy to już MAFIA czy jeszcze tylko UKŁAD? 2016/12/06 22:34 #169818

Jeżeli D. Bartyla nie przeszkadza tym elitą to po co maja się angażować, narażać się na nieprzychylność, puki władza nie przeszkadza to po co coś robić ..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantus


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.