Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Po nas choćby potop

Po nas choćby potop 2016/11/22 21:40 #169544

To już widać gołym okiem. Trwa jeden z ostatnich etapów niszczenia miasta. W ramach daleko posuniętej inżynierii finansowej, miasto wraca do sprzedaży rodowych sreber i to za 70 milionów złotych. To nie jest nawet połowa tego co brakuje do domknięcia budżetu oraz realnych wydatków, które miasto musi ponieść. Jak pisze gazeta.pl: na razie planowaną transakcją nikt się nie chce chwalić. Niechętnie rozmawiają o niej w Górnośląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów (kontroluje je marszałek województwa), trudno się dowiedzieć szczegółów w Urzędzie Miasta w Bytomiu, który kontroluje Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne, zajmujące się m.in. dostarczeniem mieszkańcom wody. Gdyby ktoś jeszcze miał jakiekolwiek złudzenia, do zapraszam do lektury tych słów: Aleksandra Szatkowska, rzeczniczka urzędu miasta, mówi, że pieniądze ze sprzedaży udziałów w BPK mają być wkładem własnym do inwestycji, na które miasto chce wziąć ogromny kredyt. Zadłużony na ok. 230 mln zł Bytom chce pożyczyć z Europejskiego Banku Inwestycyjnego w sumie aż 225 mln zł. Taka kwota ma trafić do miasta do 2021 roku. - Pierwsza transza to 65 mln zł i powinniśmy ją dostać w 2017 roku – dodaje Aleksandra Szatkowska. Na co miasto zamierza przeznaczyć te pieniądze? Prezydent Damian Bartyla chce budować nowy kompleks sportowy. – Bytom musi go mieć i będzie go miał. Marzę, że na początku przyszłego roku zostanie wbita łopata pod budowę – mówił w niedawnym wywiadzie dla „Wyborczej” prezydent Bartyla. Czy to tylko moje obawy? Gazeta cytuje radnych opozycji, byłego i obecnego rajcę, którzy są zgodni że to ogromne zagrożenie: prezydent straci wpływ na ceny wody. Będzie o nich decydował marszałek oraz Bytom zostanie z wielkimi długimi po Damianie Bartyli i widmem upadłości, jak Polonia Bytom. Ale co tam, po nas choćby potop. Będę dzisiaj wyjątkowo często cytował radnych. Mariusz Wołosz zadał nie tak dawno pytanie czy to jeszcze układ czy mafia. Mam nadzieję, że nikt rozsądny nie ma już wątpliwości, jak odpowiedzieć sobie na to pytanie…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Po nas choćby potop 2016/11/23 09:56 #169549

Wygląda na to że prezydent jest zdeterminowany zbudować ten stadion, wszystko inne się już nie liczy.
Chyba można powoli zapominać o innych inwestycjach jak becetka :( .
Nie wiem czy miasto się w ogóle stara o środki na pozyskanie finansowania becetki z RPO to jest okolo 147 mln (i tak jest potrzebny wkład własny okolo 50 mln ).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Po nas choćby potop 2016/11/23 10:08 #169552

Budowa Becetki ma kosztować ok. 300 mln zł, więc jeśli miasto by dostało te pieniądze, to wkład własny musiałby wynosić drugie tyle, co dotacja. No ale zawsze lepiej mieć przynajmniej połowę kwoty, niż nic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Po nas choćby potop 2016/11/23 10:51 #169553

MephiR napisał: Budowa Becetki ma kosztować ok. 300 mln zł, więc jeśli miasto by dostało te pieniądze, to wkład własny musiałby wynosić drugie tyle, co dotacja. No ale zawsze lepiej mieć przynajmniej połowę kwoty, niż nic.


Eurovia / Banimex złozyło oferte na 198.919.244,37 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Po nas choćby potop 2016/11/24 15:40 #169577

Intencje są jawne: "Prezydent: Bytom musi mieć kompleks sportowy"

katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,21...kupic-wodociagi.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantus


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.