Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Rok po wyborach - ciąg dalszy...

Rok po wyborach - ciąg dalszy... 2013/10/21 17:16 #134984

Rok po wyborach. Pierwsze podsumowania. Tak nazwano informację o pierwszym roku rządów prezydenta Bartyli. Powiedział on między innymi: Po restrukturyzacji przemysłu nasze miasto faktycznie zostało zostawione samo sobie, ale nie można zrzucać winy tylko i wyłącznie na brak wsparcia systemowego ze strony państwa. Przez wiele lat nikt w Bytomiu nie miał pomysłu na nasze miasto, na to jak przyciągnąć tu inwestorów i stworzyć nowe miejsca pracy.

To odważne słowa. Czy mają rację bytu? Czy obecny gospodarz ma pomysł na miasto? Moim zdaniem nie. To, poza mówieniem o gospodarce, zbiór pobożnych życzeń. Widać to po tzw. podsumowaniu i precyzji „pomysłu na miasto”. Jest ono chaotyczne, tak jako polityka prezydenta Bartyli, miesza się w nim sprawy ważne od znacznie częstszych banałów. Podaję kilka przykładów:

Stworzenie w Bytomiu oddziału grupy Polska Przedsiębiorcza – jednego z największych na świecie operatorów inkubatorów przedsiębiorczości – oddanie do użytkowania: I kwartał 2014

Cieszę się z pomysłu inkubatora, jest w mieście potrzebny. Choć na tym etapie nie wiem, czy to już sukces. Jest też on dla mnie trudny do rozszyfrowania, bo nie wiem, co konkretnie zostanie oddane do użytkowania. Mówienie o sukcesie pół roku przed to chyba nieporozumienie…

Rozpoczęcie procesu termomodernizacji 17 bytomskich szkół w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Po pierwsze to kolejna kontynuacja moich działań (choć to cieszy), ale samo „osiągnięcie” bardzo mało precyzyjne…

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

włączenie terenów po byłej KWK Powstańców Śląskich jeszcze w 2013 r.

wystąpienie o środki unijne na skomunikowanie i uzbrojenie terenu w ramach obecnego RPO[/i]

To kolejna kontynuacja moich działań (i ta cieszy), jednak jak wiele zapisów bardzo nieprecyzyjny…

Bytomska Strefa Aktywności Gospodarczej – kończący się przetarg na pierwszy etap

Nie wiem, co się kryje pod tym tajemniczym zapisem…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.