Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: "Rewolucja" na papierze

"Rewolucja" na papierze 2013/09/25 16:17 #133841

Nowelizacja z 1 lipca 2011 roku miała wprowadzić śmieciową rewolucję. Miała polegać przede wszystkim na tym, że za gospodarkę odpadami odpowiadać będą samorządy, które z tego tytułu mają pobierać od swoich mieszkańców odpowiednie opłaty. Natomiast skutkami tej rewolucji miały być:

· ogólna poprawa gospodarowania odpadami,

· zmniejszenie ilości odpadów kierowanych na składowiska,

· znaczące zwiększenie stopnia segregowania odpadów,

· likwidacja wszelkiego typu dzikich miejsc składowania odpadów.

Zrobiłem kolejną „wycieczkę” po placykach gospodarczych (moim „fanom” przypomnę, że wizje lokalne były wpisane w moją pracę prezydenta). Jak na razie ogólnej poprawy nie zauważam. Pojawiły się jedynie dodatkowe pojemniki na śmieci (na bio i na makulaturę) dorzucone do kubłów, które stały wcześniej. Okazało się, że dotychczasowe firmy stały się podwykonawcą firmy, która wygrała przetarg. Placyki gospodarcze pozostały bez zmian (niezamknięte, niezadaszone, obskurne). Wątpię, aby zmniejszyła się ilość odpadów kierowanych na składowiska. Wątpię również, aby zwiększył się procent segregowania odpadów, bowiem nowe kubły bywają najczęściej puste lub wrzuca się do nich co popadnie. Wynika to z braku świadomości mieszkańców. Jakie bowiem działania podjęto, by ten stan rzeczy zmienić? Kto został wyedukowany przez władze Bytomia w tym zakresie? A na pewno nie zlikwidowane zostały dzikie miejsca składowania odpadów. I tak, pomimo niemal kwartalnego poślizgu, jesteśmy w tym samym miejscu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.