Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Tłumaczą się tylko winni cz.2

Tłumaczą się tylko winni cz.2 2013/09/15 09:08 #133545

Prezydent Bartyla i jego służby się nareszcie obudziły i oburzyły między innymi na internetowy tekst „Prezydent nie napisał do ministra”. Po 9 miesiącach upubliczniono, że prezydent napisał list, a w nim: Zwracam się do Pana Ministra z prośbą i wnioskiem o przejęcie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Śląskiego Teatru Tańca lub wypracowanie formuły skutkującej pokryciem kosztów jej funkcjonowania w znacznej mierze przez jednostkę, którą Pan kieruje. Jestem przekonany, że przy przychylności Pana Ministra Śląski Teatr Tańca przetrwa i będzie mógł dalej się rozwijać w komfortowych warunkach, które dla niego tworzymy.

W odpowiedzi z 16 stycznia 2013 r. (DIK/79/2013/HBS) Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaznaczył, że (…) ministerstwo nie przewiduje w najbliższym czasie tworzenia nowych instytucji o statusie instytucji narodowej, ani zmian na liście instytucji współprowadzonych. Śląski Teatr Tańca może nadal ubiegać się o dofinansowanie swoich przedsięwzięć artystycznych przez MKiDN w dotychczasowej formie, czyli przez wnioski składane w ramach Programów Ministra. Czyli minister potwierdził chęć dalszej współpracy i finansowego wspierania ŚTT i jego projektów.

A teraz kilka refleksji. Tego typu pism wpływa do ministra dziesiątki, jeśli nie setki. W pismach i… (niestety, panie prezydencie) rozmowach najważniejsze są konkrety, czyli między innymi koncepcja programowa, ukazująca perspektywy rozwojowe teatru, preliminarze budżetowe, osoby i instytucje współpracujące. Tego typu działań nie podejmowano ani w stosunku do ŚTT, ani w stosunku do tzw. pomysłu „Centrum Tańca i Choreografii”. Podobnie rzecz się ma w kontekście „rozmów” z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Można żądać sprostowań od portalu internetowego, można pisać długie wyjaśnienia na stronie internetowej miasta, ale to nie zmieni faktu, że nie było skutecznych działań, bo nie było i nie ma chęci kontynuowania działalności instytucji tańca w Bytomiu. A zamach na bursę PWST mówi sam za siebie…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tłumaczą się tylko winni cz.2 2013/09/15 18:37 #133556

Piotr Koj napisał: A teraz kilka refleksji. Tego typu pism wpływa do ministra dziesiątki, jeśli nie setki. W pismach i… (niestety, panie prezydencie) rozmowach najważniejsze są konkrety, czyli między innymi koncepcja programowa, ukazująca perspektywy rozwojowe teatru, preliminarze budżetowe, osoby i instytucje współpracujące.


Pochwal się jaki księgowy napisał budżety pod Twoimi panowaniami ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tłumaczą się tylko winni cz.2 2013/09/16 09:28 #133560

Hmmm, o ile mnie pamięć nie myli, to nieprawidłowości finansowe w tym teatrze powstały za kadencji innego prezydenta niż Bartyla i to jest główny powód zapasci tej jednostki. Trzymajmy się sprawdzalnych faktów, nawet jeśli są bolesne...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone