Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Tłumaczą się tylko winni

Tłumaczą się tylko winni 2013/09/13 15:44 #133503

Przeczytałem na stronie bytom.pl oświadczenie radnych szerokiej koalicji: Bardzo niska frekwencja w wyborach w 2009 r. wynosząca 6,79%, powolny zanik prac komisji roboczych oraz organizacja prac Rady i Zarządu Dzielnicy Miechowice spowodowała rezygnację z prac w ramach rady wielu jej członków. Jesteśmy w momencie, gdy musimy się zastanowić nad sensem jej dalszego istnienia. Wszyscy jesteśmy zdania, że organy uchwałodawcze powinny być jak najbardziej sprawne a ich liczebność jak najbardziej ograniczona. Gdybyśmy zrealizowali model miechowicki na terenie całego miasta, mielibyśmy ponad 200 radnych dzielnicowych, czyli prawie połowę składu Sejmu RP.

Idąc tym tropem można sobie wyobrazić ukazanie się kolejnego oświadczenia:

Bardzo niska frekwencja w wyborach 2012 roku wynosząca 27,9%, powolny zanik zdrowego rozsądku, lekceważenie mieszkańców (sesja o 12.00), kompletny brak kultury (zwykłe chamstwo) części radnych oraz pogłębiający się paraliż w pracach „zarządu” z prezydentem na czele, spowodował rezygnację z uczestnictwa w obradach rady wielu bytomian. Jesteśmy w momencie, gdy musimy się zastanowić nad sensem jej dalszego istnienia w tym składzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tłumaczą się tylko winni 2013/09/13 18:19 #133507

Podobno były już gotowe banery "Nie byłem na referendum - nie idę na wybory rady dzielnicy". :) Swoją drogą najpierw zniechęcać do korzystania z praw obywatelskich, a potem ubolewać nad tym, że coraz mniej ludzi z nich korzysta to naprawde szczyt. Tylko nie wiem czego bardziej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor beta



najpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.